נשים ועסקים / רחל עזרתי

רחל עזרתי היא הנדסאית אדריכלות ומעצבת, בעלת סטודיו במרכז הארץ העוסק בעיצוב פרטי ועסקי. רחל בעלת ניסיון בעיצוב וליווי פרויקטים במגזר הפרטי והעסקי, כולל הובלה וניהול הקמת חנויות של מותגים בינלאומיים.

רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: עידן כהן

איך העסק התחיל?

"את לימודי האדריכלות למדתי במסגרת העתודה. לאחר פרישתי מצה”ל כקצינה באמ”ן (סא"ל במיל') בחרתי לעסוק בתחום העיצוב כקריירה שניה, מתוך תשוקה אמיתית למקצוע ורצון לעסוק בדברים אליהם אני הכי מחוברת: אנשים, עיצוב ויצירתיות. כצעד ראשון, החלטתי ללמוד את תחום ההום סטיילינג ב'סקולה' ולשמחתי הרבה כבר בחודש הראשון פנו אליי הלקוחות הראשונים, ומאז העסק גדל ומתפתח בצורה משמעותית מדי שנה."

כמה משפטים על העסק

"סטודיו בוטיק לתכנון ועיצוב חללים במגזר הפרטי והמסחרי. ליווי משלב גיבוש הקונספט העיצובי, דרך תכנון חכם ומיטבי למקסום החלל, הגדרת תקציב, הפקת סט תוכניות מלא לביצוע, בחירת חומרים, תכנון נגרות מותאמת, ועד לשלבים הסופיים בהום סטיילינג להשלמת העיצוב, כולל ליווי מול אנשי המקצוע והספקים השונים בשטח לאורך כל תהליך הבניה והשיפוץ." ליצירת קשר עם רחל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: תמיר רוגובסקי
רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: נויה שילוני חביב
רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: נויה שילוני חביב

מה מיוחד בגישה שלך?

"אנשים ותשוקה למקצוע אשר מלווים אותי בעשיה היומיומית כמעצבת. תשוקה אשר מייצרת תהליך פורה ומהנה עבור לקוחותיי ולי, הדיוק ברצונות הלקוחות והליווי האישי והמקצועי תוך דיוק בחומרים ושילובם בדרך ייחודית אשר ישקפו את אופי בני הבית הינה ערך עליון בעשייה שלי."

"הליווי שלי כמעצבת בפרויקטים מייצר קשר אישי עם הלקוחות. אני מלווה אותם בתהליכים משמעותיים ומורכבים מהיבטים רבים, ולכן חשוב לי מאוד להיות שם עבורם באופן אישי ובזמינות גבוהה במיוחד. במקרים רבים נדרש ממני להיות הרבה מעבר למעצבת ולהיות שם עבורם כמגשרת בין גורמים שונים והאחת שמקשיבה להם ומרגיעה אותם והכי חשוב גורמת להם לראות את הצד הטוב בתהליך גם בימים שהכול נראה קשה ואמוציונלי ולראות את התוצאה שאנחנו שואפים להגיע אליה בקצה התהליך."

"דברים מרכזיים וחשובים ביותר עבורי שמובילים ומנחים אותי ביומיום הם סבלנות, הכלה ואנרגיות חיוביות. חשוב לי להקיף את עצמי ואת הלקוחות שלי באנרגיות טובות ובאווירה נינוחה ורגועה, אשר משפיעה על בחירת אנשי המקצוע והספקים שמלווים אותנו בפרויקט, שבראש ובראשונה יהיו אנשים ,אנשים נעימים, הוגנים ומכילים ללקוחות ולתהליך ובעזרתם אצליח ליצור תהליך נעים ושליו אשר יקל על הלקוחות שלי לאורך הפרויקט."

רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: תמיר רוגובסקי

טיפים לנשים עצמאיות

"כנשים עצמאיות ומובילות חשוב לשתף בסוגיות משמעותיות את הקולגות לתחום וליצור שיח מקצועי, מלמד ופורה."

"כאשת צבא לשעבר, בעלת קריירה תובענית ומורכבת, חשוב לי לשמור על זמן אישי ומשפחתי בקריירה הנוכחית כמעצבת, וסופי השבוע מוקדשים לעצמי ולמשפחתי. נקודה הזו נאמרת ללקוחות שלי בתחילת התהליך ותמיד ישנה הבנה מלאה מצדם לנושא."

"כעצמאית חשוב לי כל הזמן ללמוד ולהתפתח בתחום, המלצתי היא על קורסים מקצועיים ומתקדמים לאדריכלים ומעצבים בתחום המקצועי ובתחום ניהול העסק."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בשנה הראשונה שלי כמעצבת, ליוויתי אישה שחוותה תהליך גירושין מורכב. בתחילת התהליך היא שיתפה אותי בחוויות אישיות שמתוכן שתינו הבנו היטב מה הכי חשוב ונכון עבורה בעיצוב הבית ובתהליך כולו. בסיום הפרויקט הלקוחה רשמה לי שהצלחתי לטשטש את החוויות והצלקות שלה מהדירה וליצור עבורה מרחב אישי שכיף לה להגיע אליו, והדגישה בפניי שהצלחתי לגרום לה לחייך בכל פעם שהיא פותחת את דלת ביתה ומסתובבת בהנאה וחיוך בכל חללי הבית. בעיניי אין מרגש מזה, ותחושת האושר שגרמתי ללקוחה גדולה מכל תמורה כספית. זהו הישג מרגש, הידיעה שבתהליך העיצוב הצלחתי ליצור מרחב מגורים שונה ופותח תקווה ואופק לדף חדש בחייה."

רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: דוד דמרי
רחל עזרתי הנדסאית אדריכלות ומעצבת
צילום: עידן כהן

פרויקט משמעותי שהיה לך כחלק מהעבודה

"בסיום השנה השנייה לעיסוקי כמעצבת, פנו אליי לטובת ניהול וליווי פרויקט הקמת חנויות של מותגים בינ"ל מהמובילים בעולם, בקניון יוקרה חדש בת"א. הלקוחות נתנו בי אמון מלא והעניקו לי יד חופשית בכל התחומים. הפרויקטים היו מאוד מורכבים, והצריכו ניהול וקשר שוטף מול האדריכלים וגורמי מקצוע נוספים בחו"ל, ומעבר לכך נדרש סנכרון וניהול יומיומי של עשרות יועצים ובעלי מקצוע בארץ במשך למעלה משנה. לאורך כל הדרך האמנתי בעצמי ובעקבות כך אני ממשיכה בימים אלו עם החנות הבאה של אחד המותגים, וזהו עבורי סימן דרך מאוד משמעותי בהתפתחות העסק."

איך את צומחת ממשברים?

"בכל משבר יש פן חיובי בעיניי אשר מייצר הזדמנויות. אני משתדלת לשמור על אופטימיות ולהתמקד בדבר החיובי ולצמוח ממנו. אני משתפת את האנשים הקרובים אליי ומשתדלת לא לעבור את החוויה לבד אלא להקיף את עצמי בתמיכה שמחזקת אותי."

מה אני אוהבת בעבודה שלך?

"אני מרגישה שאני נוגעת באנשים, חשוב לי להתחבר לסיפורים האישיים ולחבר את העיצוב והתכנון לאנשים ולבית שלהם, כי בסופו של תהליך בעיניי זו מקשה אחת – הבית הוא האנשים והאנשים הם הבית."

רוצות להכיר את רחל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה