רוק סטאר / סדנת תכשיטי כוכבת רוק עם נועה מוזס אי-מגור

פעם, לפני מיס מנדלה, גיליתי את עולם החרוזים בכיכר המושבות בתל אביב. הייתי מגיעה לשם וקונה עוד ועוד שקיות קטנות. הכנתי לעצמי כמה שרשראות וכל כך נהנתי, אז הכנתי עוד, הבאתי לעבודה ומכרתי אותן. עבר זמן, הרבה זמן וכשהפכתי לאמא החרוזים נדחקו לפינה יחד עם סושי החתול. כל כמה זמן פתאום הגיעה איזו זריקת מרץ או פרץ של יצירה אבל הכיוון היה ברור. לפני כמה זמן העברתי את החרוזים שלי הלאה כדי לסגור את הפרק הזה בחיי.

ואז הגעתי לסדנה של נועה מוזס אי-מגור, אותה אני מכירה כבר כמה שנים. ישבתי במשך שלוש שעות כולי בתוך עצמי, ויצרתי שני תכשיטים מהממים שאני הולכת איתם מאז כל הזמן. ופתאום היה לי חשק ללכת שוב לכיכר ההיא, לקנות ולעשות או לפחות להגיע לעוד סדנה ולהכין לי עוד.

צילום: נועה מוזס אי-מגור
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: נועה מוזס אי-מגור

נועה

את נועה אני מכירה כבר כמה שנים. מהרשת כמובן, המקום שבו נוצרות הרבה חברויות מעניינות עם אנשים שאולי לא הייתי פוגשת ככה במקרה ברחוב הראשי של אבן יהודה. נועה מנחה סדנאות תכשיטים ומעבירה קורסים בהם היא מלמדת תכשיטנות לנשים ולילדות. ובנוסף גם מלווה נשים בהקמה ובניהול עסק בתכשיטנות.

כשהכרתי אותה היא רק התחילה עם הסדנאות ובמקביל עבדה כמורה ללשון ולערבית בתיכון. הזמן עבר (והוא עובר מהר), הסדנאות התרבו, ונועה בחרה להתמקד בתחום התכשיטנות במשרה מלאה ופיתחה אותו לכיוונים נוספים.

לפני הקורונה דיברנו, והיא הזמינה אותי לסדנה שלה להכנת תכשיטי כוכבת רוק. איך היא ידעה שאני בדיוק רוצה כזה תכשיט? רשמתי לי ביומן וכבר חיכיתי אבל כל יום שעבר היו הנחיות חדשות עד שבסוף הגיע הסגר. אז חיכיתי בסבלנות ולפני שבועיים סוף סוף זה קרה, והגעתי לסדנת כוכבת רוק של נועה שהתקיימה בסטודיו של אורלי בכפר סבא, ממש עשר דקות נסיעה מהבית שלי.

נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: נועה מוזס אי-מגור
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: נועה מוזס אי-מגור

בילוי עם עצמי

אתן לא מכירות אותי בסדנאות, אבל כשאני מגיעה לסדנה, אני אוהבת לשקוע ביצירה, בשבילי זו מדיטציה. אין הסעות ואין ארוחות, אף אחד לא צועק אמא ובזווית העין אין שום מכשיר חשמל שאני אמורה בדיוק לתפעל עכשיו. זה נטו אני ובשבילי. אז אני מפנקת את עצמי בזמן איכות… איתי.

הגעתי אל הסטודיו של אורלי, שהוא מקום מלא צבע ויצירה והתמקמתי לי באחד השולחנות. הצצתי קצת בקופסאות שנועה הביאה איתה והמתנתי בסבלנות שכולן יתאספו, על מנת להתחיל. אחרי כמה דקות הגיעו נשים נוספות והסטודיו התמלא, זה הזמן להתחיל ביצירה.

נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר
נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר

כוכבת רוק בשלוש שעות

בסדנת תכשיטי כוכבת רוק כל אחת מעצבת לעצמה שני תכשיטים מלאי סטייל, מונוכרומטיים, מטאליים, עם אמירה אישית ומקורית. כל אחת מוציאה שם את כוכבת הרוק שבה. אז שנתחיל?

אחרי שכולן הגיעו והתמקמו, נועה הסבירה לנו קצת מה הולך להיות בסדנה. הצצנו בחומרי הגלם – שילוב של שרשראות מונוכרומטיות עם חרוזים צבעוניים, וגם במוצרים הסופיים – שרשראות משגעות בעיצובה של נועה, בשילובים שונים של צבעים וצורות. בסיום ההסברים הייתי די בטוחה ששני תכשיטים לא יספיקו לי אבל ניגשתי לעבודה.

שרשרת כוכבת רוק

אם אתן עוקבות אחרי אז אתן בטח יודעות שקשה לי לבחור. ואיך אפשר? כל כך הרבה אפשרויות ואני אמורה לבחור ולהכין רק שרשרת אחת? בשלב הראשון בחרנו כמה חרוזים מתוך קופסאות מלאות כל טוב בכל הצבעים והצורות שנועה הביאה איתה, כדי שיתנו את הטאצ' הרוקיסטי בנוסף לשרשראות עצמן. זה הזמן להיות מקורית, יצירתית ומעניינת, ולחשוב על האמירה האישית שלי. אני הלכתי בכיוון של כוכבים ועוד כמה חרוזים יפים, הכל כמובן בשילוב הצבע האהוב עלי – אפור. אחרי שהתלבטתי ובחרתי, ותוך כדי נשנשתי קצת ענבים, התחלתי במלאכה. הרכבתי לי רצף של חרוזים ונועה הייתה מאוד מרוצה ממני. מדהים איך ברגע שהתחלתי להשחיל את החרוזים נשאבתי פנימה ולא שמתי לב איך עובר הזמן.

אל החרוזים התווספו אחת אחרי השנייה שרשראות כסופות בגדלים ואורכים שונים, ורצועת עור אפורה (אלא מה…) שחיברה את כולן יחדיו. ומסביבי, כל הנשים האחרות יצרו את השרשראות שלהן וזה היה מעניין לראות איך מאותם חומרים שנמצאים שם לפנינו כל אחת יוצרת לעצמה את השרשרת שלה, פריט מיוחד וייחודי עם בחירות ושילובים שונים. סיימתי להכין את השרשרת ועמדתי מול המראה מרוצה מעצמי עד מאוד. בלי לשים לב חלפו כמעט שעתיים!

צילום: עמנואלה בינר

צילום: עמנואלה בינר

צילום: עמנואלה בינר

צמיד של רוקיסטית

אז עברו שעתיים כמעט ואני צריכה להספיק להכין עוד תכשיט. החלטתי שזה יהיה צמיד. הרמתי את הראש וראיתי שהיו נשים שבחרו להכין עגילים וייצרו עגילים מקסימים ממש. אני הלכתי על צמיד בשילוב רצועת עור בצבע שחור עם שרשראות מתכת, ושקעתי בהכנת התכשיט החדש כאילו שאני לבד בעולם. יש בעבודות היצירה האלו משהו שפשוט גורם לי להתנתק מהכל, והי, אני ממש צריכה את הניתוק הזה! חיברתי שרשראות, מדדתי וסובבתי את הצמיד סביב פרק כף היד, והינה נוצר לו תכשיט חדש. וכשהורדתי אותו מהיד גיליתי שניתן לענות את הצמיד גם כשרשרת! תארו לעצמכן את ההתלהבות מהיצירה הכפולה…

הסתכלתי בשעון והינה עברו שלוש שעות. הסתכלתי מסביב וראיתי שרשראות, עגילים וצמידים, ועוד הרבה חרוזים ושרשראות. אם רק היה אפשר להישאר ולהכין עוד. נועה ציינה שיהיו עוד סדנאות כאלו וזה קצת הרגיע את המשתתפות וגם אותי, הידיעה שיהיו לנו עוד הזדמנויות.

נועה מוזס אי מגור סדנת תכשיטים
צילום: עמנואלה בינר

מחשבות על תכשיטים

בדרך הביתה, וגם בימים שאחרי כשענדתי את התכשיטים, לא יכלתי שלא למשש אותם כל כמה זמן. איזה כיף לענוד יצירה משלך. נכון שזה כיף לקנות ולהתחדש אבל כשאת יוצרת בעצמך את הדבר שלך, זה מרגש הרבה יותר. כי אף אחד לא מכיר אותך כמו שאת מכירה את עצמך וזו ההתאמה האישית המושלמת. אז מידי פעם מומלץ לתת לעצמינו מתנה כזו. או לקבל מתנה כזו… ואיזה כיף לנועה, שבזכותה כל אחת מוצאת את המקום היצירתי והאישי שלה. לסיום, ביקשתי ממנה לשתף את הקוראות בחוויה שלה מהסדנאות:

מה את הכי אוהבת בסדנאות: "הדבר שאני הכי אוהבת בסדנאות הוא לראות איך כל אחת יוצרת תכשיט שמבטא את האופי שלה, לרוב בלי שהיא יודעת שזה יקרה. אני גם אוהבת את תחושת הסיפוק וההפתעה מההצלחה, גם כשזאת הפעם הראשונה, ואוהבת לפגוש נשים שחוזרות לסדנאות שלוש וגם ארבע פעמים, פעם לבד, פעם עם אמא, פעם עם הבת."

חוויה מיוחדת שהייתה לך בסדנה: "לאחרונה קיימתי סדנת בת מצווה מרגשת שכללה שבט נשי, נכדות, אמהות, דודות, סבתות. כל בנות המשפחה הכינו לעצמן תכשיט, ואחר כך עברנו לסבב ברכות מרגש, שבו כל אחת איחלה לנערה החוגגת ברכה באמצעות חרוז או תליון שבחרה או שהביאה מהבית. בסוף האירוע הכנתי לה מובייל מלא ברכות מהמשפחה כולה, וזה היה ממש מרגש."

אם מחפשות בילוי עם עצמכן, עם חברה או עם המשפחה, היכנסו לקרוא פרטים נוספים על נועה ועל הסדנאות, ואולי בקרוב תיצרו את התכשיט המיוחד שלכן. אתן גם מוזמנות להיכנס לדף הפייסבוק של נועה ולהצטרף לקבוצת הפייסבוק שלה. לנועה יש גם ערכות להכנת תכשיטים עליהן כתבתי כבר במדור החמישייה

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה