נשים ועסקים / יהב מנשרי

יהב מנשרי נמשכת לחומרים פראיים, טבעיים ולא מלוטשים, כאלו שרואים עליהם את החיים. חללים שמספרים סיפור, חללים שמצליחים לגרום לה ל"הרגיש" את הסיפור, מרגשים אותה! המותג אלטע-שיק נולד מהצורך שלה להכניס את החומרים האלו הביתה, בצורה שתהיה גם פונקציונלית ולא רק קישוט.

איך העסק התחיל?

"שיפוץ עיצוב ובניה של רהיטים הייתה תמיד תחביב, עשיתי לביתי, לצד קריירה בהייטק כתוכניתית מחשבים ובהמשך בתחום הקולנוע. לפני תשע שנים ואחרי לידת ביתי השנייה ובעזרת לחץ מסיבי מצד חברה טובה, החלטתי להציג את הפריטים בבייתי ביריד אומנים "בתים פתוחים" במושב במשך סופ"ש אחד בו הכל התחיל ונולד עסק קטן. לאחר היריד הגיעו פניות ועם הזמן העסק גדל. בתחילת דרכו היה בעיקר לשיפוץ רהיטים והיום זהו עסק לייצור פריטים ורהיטים מעץ בשימוש חוזר."

כמה משפטים על העסק

"המותג alte-chic מתמחה בעיצוב וייצור פריטים ורהיטים עשויים עץ בשימוש חוזר בשילוב ברזל אותם ניתן לרכוש בחנות אונליין, שם מוצעים מגוון פריטים ייחודים אותם ניתן לרכוש כפי שהם או לבקשם במידות ווריאציות שונות. לתכנון רהיטים בהתאמה אישית ניתן לתאם פגישות בסטודיו, שם ניתן להרגיש לראות, למשש ולהבין את החומר, איך הוא מתקבל ברהיט, איך הרהיטים משתלבים בחלל ואיזו אווירה אפשר להשיג באמצעות הכנסתם לבית."

המותג alte-chic יהב מנשרי

המותג alte-chic יהב מנשרי

המותג alte-chic יהב מנשרי

המותג alte-chic יהב מנשרי

מה מיוחד במוצרים שלך?

"הדגש במוצרים שלי הוא הכנסת הטבע והפשטות אל החלל שלכם. הסגנון שלהם מגיע ומוכתב מתוך אהבה לחומרים פראיים וכמה שפחות מלוטשים, יחד עם זאת אני יודעת להתאים לכל אחד על פי סגנונו את רמת הליטוש, הסדקים, החורים וגוון העץ. יש מי שנמשך למלוטש ומעודן יותר , יש מי שנמשך לגוון אפרפר ואחר לגוון טבעי יותר של עץ וזה בעצם כל הקסם, התאמה ותכנון אישי עוזרים לדייק לכל חלל וכל אדם את הרהיט הייחודי לו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כדי שהעסק לא ישתלט על חיי לגמרי, ואוכל להמשיך לחיות וליהנות מחופש וזמן משפחה בכמויות גדולות (זו פשוט מהות החיים בעיניי) החלטתי לשמור את העסק בגודל שאני מסוגלת לתפעל בכמה שעות ביום. אני חושבת שמציאת האיזון הנכון שומרת על העסק רווחי לא פחות לצד שמירה על הנאה מהעבודה והחיים עצמם."

"להיות ממוקדת ונאמנה למה שאת אוהבת, לשמור על אופי העסק כפי שהגדרת אותו ולהימנע מהנטייה להסכים לעשות כל מיני דברים שהם פחות את. לא חייבים להתאים לכל לקוח, לפעמים זה פחות מתאים וזה בסדר גמור.  התוצאה שווה כי אחרי כמה שנים יזהו את החותמת שלך במוצרים , הקהל שיגיע אליך ממוקד ורלוונטי ושני הצדדים מרוויחים."

"שיתופי פעולה ופרגון הדדי עם יוצרות ובעלות עסקים מוכשרות, שהמוצרים שלכן מתאימים באופי הם כיף גדול ותמיד מקפצה טובה לעסק והכי חברות חדשה לדרך."

צילום: אבי מורג

לקוחה מיוחדת שהייתה לך בחלק מהעבודה

"הייתה לי לקוחה שהגיעה אלי במקרה, היא לא ממש ידעה מה היא רוצה והייתה חסרת בטחון  בקשר להחלטות.  לאט ובסבלנות הכרתי אותה והבנתי למה היא נמשכת, והצלחנו לייצר עבורה מספר רהיטים בעזרתם הכנסנו אופי לבית. בהמשך עזרתי בקבלת החלטות לגבי מוצרים לא של הסטודיו סתם כעזרה חברית, מה שאני לא נוהגת להתערב בו. זה כיף גדול להרגיש שעזרתי למישהי לבנות לה חלל שתרגיש בו טוב ולא רק מכרתי רהיט."

איך את צומחת ממשברים?

"אחרי שינויים לא מעטים בחיי, מהייטק דרך קולנוע ועד העסק הקטן שלי למדתי שיש צורך בגמישות. לפעמים מגיעה סערה חיצונית או פנימית, וצריך לדעת להתכופף מעט, לזוז הצידה, לתת לה לחלוף ולא להישבר ממנה. יש לי בן זוג שמפרגן עוזר ותומך, שאת הקרדיט במעבר משברים חייבים לתת גם לו. הכי חשוב ללמוד לא להילחץ, לנשום ולנסות לדייק את הדברים כי מכל משבר צומחים!"

המותג alte-chic יהב מנשרי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את האפשרות לעבוד במה שאני אוהבת וזו זכות גדולה מאוד!"

רוצות להכיר את יהב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה