נשים ועסקים / שלי פדן לורבר

שלי פדן לורבר מגדירה את עצמה כאשה, בת זוג, אמא וצלמת. את העסק לצילום פתחה לאחרונה, לאחר שנים בהם עסקה בעיצוב מוצר ובעיצוב פנים.

שלי פדן לורבר צלמת
צילום: טל גבעוני

איך העסק התחיל? 

"העיסוק בצילום התחיל לפני שנתיים לאחר יציאה ממשבר אישי גדול. הלכתי ללמוד צילום על מנת להעשיר את הידע שלי ותו לא. רציתי לדעת לתפעל מצלמה כמו שצריך. וכמו שאומרים, עם האוכל בא התיאבון – הקורס הראשון הוליד תשוקה ורצון להעמיק וללמוד עוד, ולאחרונה סיימתי מסלול של שנתיים של לימודים מקצועיים בסטודיו גברא."

כמה משפטים על העסק

"אני מצלמת נשים ואנשים – בעיקר פורטרטים, תדמית ואופנה. מציעה צילומים גם בסטודיו מאובזר או אצל הלקוחה בבית או בלוקיישן אחר שנבחר יחד. המטרה היא להתאים את הסשן בצורה פרטנית לכל לקוחה, לצרכים ולרצונות שלה."

צילום: פורטרט עצמי בזמן קורונה

מה מיוחד בתהליך איתך?

"ההנאה שלי מהעיסוק בצילום באה מהקשר הישיר למצולם. המצלמה היא כלי נהדר שממוסס הגנות ומעצורים ובסשן צילומים אני מרגישה שאני מצליחה לגעת במצולמים שלי ולראות אותם. ככה אני גם מצליחה להראות אותם בתמונות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כולנו המבקרות הכי גדולות של עצמנו – אנחנו צריכות להשתיק את הקולות של הביקורת העצמית ולעשות – פשוט לעשות. לא לתת לביקורת ולחששות לעצור אותנו או לסכל את ההתקדמות שלנו."

"להיות נאמנה לדרך שאנחנו מתוות לעצמינו בלי להסתכל ימינה ושמאלה מה אחרות עושות."

"לא להפסיק ללמוד – כל שנה לשים בתוכנית השנתית שלכן זמן ללימודים: בין אם אלו לימודי כישורים מקצועיים, לימודי כישורי שיווק או העשרה עצמית."

שלי פדן לורבר צלמת
צילום: אפרת לוזנוב

איך את צומחת ממשברים?

"משברים לא מרתיעים אותי, המשבר היחיד ממנו אני נרתעת הוא משבר בריאותי, כל השאר הם משברים שבסך הכל באים ללמד אותנו ולהצמיח אותנו, בין אם זה משבר אישי או משבר עסקי. ברמה העסקית, למדתי להכיל את המשבר, להבין שהוא חלק מהעשייה, לנסות לנתח אותו ולהבין איך אני פועלת במסגרת המשבר. אני נושמת עמוק ומזכירה לעצמי שבסופו של דבר מכל משבר יוצאים חזקים יותר. ועובדה – העיסוק שלי בצילום הוא חלק מתהליך הריפוי והצמיחה שלי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את המבט של אדם שיוצא מסשן צילומים איתי ורואה את עצמו דרך המבט שלי."

רוצות להכיר את שלי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה