נשים ועסקים / זוהר בסטיאנס

זוהר בסטיאנס היא מעצבת פנים המתמחה בעיצוב דירות מגורים וחללים מסחריים.

זוהר בסטיאנס מעצבת פנים

איך העסק התחיל?

"עם הפיכתי לאמא, לפני כשבע שנים, יצאתי לעצמאות והקמתי סטודיו לעיצוב. לאחר שצברתי ניסיון בתחום במשרדי אדריכלות וחברות בניה שונות (ביניהן חברת א. דורי בניה בע"מ) הרגשתי בשלה לצאת לדרך עצמאית שמאוד קסמה לי, שכן אני מאוד אוהבת לנהל את הזמן שלי ולג'נגל את החיים לפי ראות עיני. בנוסף, הרגשתי שאוכל לבטא את עצמי באופן שלם יותר כעצמאית."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בעיצוב פנים, והסטודיו מציע שירות החל משלב תכנון חלוקת החלל, בניית פרוגרמה, שרטוט תכניות אדריכלות, ליווי בבחירת חומרי גמר כגון ריצופים ונגרות ועד לתליית אחרון הקולבים בארון. לפעמים מדובר בתהליך שעשוי להמשך גם מספר שנים." רוצות להכיר את זוהר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה.

זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין
זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה המקצועית שלי בעיצוב מתבססת על ההנחה כי לכל אחד ואחת יש טעם אישי וסגנון, גם אם לא בדיוק יודעים לשים עליו את האצבע, ותפקידי כמעצבת הוא לסייע ללקוחות שלי למצוא את הקו והסגנון המיוחדים להם, תוך שימת שני דגשים שמשלימים זה את זה: מצד אחד הצרכים היומיומיים והפרקטיות ומצד שני החלומות שירצו לממש."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לחבור לקהילות נשים עצמאיות, בין אם ברשתות חברתיות ובין אם במפגשי נטוורקינג למיניהם. זו פלטפורמה נהדרת שעוזרת, מחזקת ומעשירה."

"תיאום ציפיות מול הלקוח. לבעלות עסק עצמאי חשוב לערוך מול הלקוח תיאום ציפיות בנוגע לשעות העבודה שלהן, ימים/שעות/טלפונים, זאת על מנת ליצור גבולות ברורים בין עבודה לבית ופנאי."

"אני רוצה להמליץ על קורס שבעיני הוא בגדר קורס חובה, ושמו 'פסיכולוגיה חיובית'. הקורס נלמד במרכז הבינתחומי בהרצליה בניצוחו של דר' טל בן-שחר ומנחה אותו עדי פלד המופלאה. מבחינתי זה קורס משנה חיים והופך את הגישה אליהם לחיובית יותר, ליטרלי. יש בו, מעבר להיותו מעניין ומאיר עיניים, הרבה הנחיות לפעולות מעשיות שחלקן עזרו לי ומשמשות אותי עד היום, הן בפן האישי-מקצועי והן כאימא לשתי בנות."

זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין
זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט
זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: שי אפשטיין

חוויה מעצימה שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בתחילת דרכי העצמאית, הגיע אלי זוג מקסים שהאמין בי ובחר בי לתכנן ולעצב עבור משפחתם את הפנטהאוז שרכשו לראשונה בחייהם. הקליק המיידי שהיה בינינו והחוויה המדויקת והכיפית לאורך כל הדרך נטעו בי את האמון בעצמי ומשם כבר ידעתי שאני טובה במה שאני עושה. עד היום אנחנו בקשר…"

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאוד קשה עם עצמי ולא אוהבת לטעות בדרך, וכאשר מגיע משבר יש לי נטייה להתכנס בתוך עצמי. עם השנים למדתי להתייעץ ולהיעזר בקולגות ובסביבה התומכת שלי ובו בזמן למדתי לקחת אחריות ולהבין שזה בסדר וטבעי ליפול ומשם העלייה הופכת להרבה יותר קלה."

זוהר בסטיאנס מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט
ה
צילום: הגר דופלט

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הוורסטיליות שבה. כל פרויקט הוא בעל אופי שונה עם מרקם אחר של לקוחות, אתגרים חדשים, נופים שונים. השונות הזאת מרעננת ומאתגרת, וכל פרוייקט הוא סוג של מסע בפני עצמו. אני ממשיכה ללמוד מכל אינטראקציה עם לקוחות ומקבלת השראה והנאה לעבוד עם אנשי מקצוע יצירתיים (קבלן, נגר, אמנית חיתוך לייזר). ליצור יש מאין מסב לי סיפוק גדול ואני לא אכחיש שאני הכי אוהבת לקבל פידבקים חיוביים מלקוחות, חודשים ואף שנים אחרי שכבר נפרדו דרכנו, על כמה שהם נהנים מהבית שלהם."

רוצות להכיר את זוהר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה