הטיפים / איך לשמור על בית מסודר ומעוצב

מיכל רונן חיה ונושמת השראה, יצירה ונתינה. עיצוב בתים הוא  השליחות שלה בעולם והיא מאמינה שבית מעוצב אינו מותרות. בית הוא מטען האנרגיה שלנו ולכן צריך להתאים בדיוק למי שגר בו. אלו הטיפים של מיכל שיעזרו לכם לשמור על בית נסודר ומעוצב.

ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 054-7646425.

איך לשמור על בית מסודר ומעוצב
צילום: אסף רונן | עיצוב והום סטיילינג: מיכל רונן

מפנים מקום על הספה – איך לשמור על בית מסודר ומעוצב

מי מאתנו לא רוצה לחיות בבית מעוצב, שכל עלה בעציץ עומד דום והספה תמיד נראית רכה ומזמינה? אבל המציאות של רובנו היא שונה. אצלנו כבר מזמן שכחנו איך נראית הספה, כי היא מלאה בכביסה, המשחקים של הילדים נערמו בערמה אינסופית במרכז הסלון, כי אין להם מקום. וחלום הבית המעוצב מזמן פינה את מקומו לחלום הבית המסודר. והנה סוד קטן – בית מעוצב ובית מסודר שלובים האחד בשני! נוכל לעצב את הבית רק אחרי שנדע איך להשתלט על הבלגן. אני רוצה לחסוך לכם זמן ואנרגיה יקרים ולתת לכם חמישה טיפים שיפנו לכם מקום על הספה אחת ולתמיד.

משאירים את הבלגן מחוץ לדלת: אספתם את הילד מהגן והגננת נתנה לכם את כל היצירות מהשבוע האחרון ותיבת הדואר כבר מפוצצת אז רוקנתם גם אותה. רגע לפני שאתם נכנסים הביתה זה הזמן למיין את הדואר ואת היצירות מהגן, ולהחליט עם עצמכם ועם הילד מה נכנס הביתה ומה הולך לפח המחזור. ובאותו עניין ממש, לא כל דבר שרוצים לתת לכם אתם צריכים להכניס הביתה. תערכו מיון הראשוני מחוץ לדלת, כך יהיה לכם קל יותר להשאיר מאחוריכם את מה שלא צריך, כאן ועכשיו.

שלב ה- FIFO (first in first out): ראשון נכנס ראשון יוצא. אחת לכמה זמן עושים סדר ומוציאים דברים – אפשר להיצמד למועדים כמו חילופי עונות או חגים. את מה שלא צריך אפשר לתרום ולהעביר הלאה ולא לזרוק לפח. יש המון אנשים שישמחו לקבל את העודפים שלכם, ולכם זה יעזור לשמור על הסדר. מה מסדרים? בגדים ונעליים, מצעים, משחקים, ספרים, רהיטים וכל דבר שאינו בשימוש או שאינו בעל ערך בעינכם יותר, מעבירים הלאה.

פתרונות אחסון: על מנת לשמור על בית מסודר יש צורך בפתרונות אחסון מותאמים עבורכם. במילים אחרות, שלכל דבר בבית יהיה מקום ייעודי, כך שבסוף היום כל חפץ בבית הולך למקום שלו, וכולם בבית יודעים לאן כל דבר הולך. פתרונות האחסון יבחרו עבור בהתאם לצרכים והתקציב של כל בית. פתרונות אחסון מגיעים בכל מיני וריאציות וצריך לבחור מה מתאים – אחסון סגור, אחסון פתוח, מקוטלג, ממוין – אין בבחירה נכון או לא נכון, זה באמת לפי צורך אישי.

שנעשה קצת קניות? בשלב הזה אתם עורכים רשימה. אתם רושמים למה אתם צריכים מקום אחסון: לדואר, מעילים, תיקים, משחקי קופסא, נעליים, מטריות,  ציורים מהגן וכדו'. בשלב הזה, עוברים בכל החדרים, בודקים מה צריך בכל חדר ואילו התאמות כדאי לעשות לכל ילד. מודדים את החללים בהם אתם רוצים למקם את פתרונות האחסון שלכם (חשוב ביותר) ויוצאים לקניות. ההיצע הוא אינסופי ולכן בתור התחלה אני מציעה לכם להיעזר בגוגל – לשאול את גוגל היכן קונים… להכין רשימה לפי התשובות שלו ולצאת לקניות.

אחרי שעשינו סדר אפשר גם להוסיף פרטי עיצוב: אחרי שלמדתם איך להשתלט על הבלגן ורכשתם ארונות, מדפים ושידות, הגיע הזמן לרכוש גם קצת פרטי עיצוב לנפש, כמו למשל עציצים, שתמיד מכניסים ירוק וטוב לנשמה, שטיח לסלון, תמונות, כריות, מדפים שעליהם יונחו מזכרות ותמונות משפחתיות. כדי למנוע בלגן בעיניים, אני ממליצה לכם לייצר קומפוזיציה עיצובית שתחזור על עצמה בצבע, טקסטורה וצורה.

ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 054-7646425.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה