נשים ועסקים / ירין נטור חלבי

ירין נטור חלבי היא צלמת המתמחה בצילומי אדריכלות, עיצוב פנים והום סטיילינג, צילום לחללים מסחריים, נדל״ן ומשרדים . ירין מתגוררת בדאלית אל כרמל.

צילום: ירין נטור חלבי

איך העסק התחיל?

 "בשנת 2013 התעוררתי בבית החולים אחרי הליך הפסקת הריון דחוף ומסכן חיים בחודש שביעי, עם אובדן שמיעה פתאומי באוזן שמאל וכאבי ראש ואוזניים חזקים. הייתי מבולבלת, כואבת ועדיין לא מעכלת שילדתי לידה שקטה. הגוף חלש, הנפש כאובה, הרגשת אובדן עצומה ותחושה שהקרקע נשמטת תחת רגליי. אחרי תקופת החלמה חזרתי לשגרה ולעבודה שלי בחברת ביטוח. היום הראשון היה איום ונורא, לא הצלחתי לנהל שיחות עם לקוחות ובהמשך נאלצתי לעזוב את העבודה על רקע לקויות שמיעה, כאבי ראש ואוזניים."

"הייתי מלאת חששות מה יהיה? מה הלאה? הנחמה שלי בתקופת ההחלמה, המקום בו מצאתי שקט, היה הצילום. וכך, כדבריו של גלאל אלרומי, 'הפצע הוא המקום שדרכו חודר האור לתוכך' – לתוך הפצע הגדול חדרה קרן אור, ובשנת 2014 החלטתי שאת המקום הזה, שמנחם אותי ונותן לי את התשוקה לחיים, את זה אני הולכת להפוך למקצוע. וכך התחיל הסיפור שלי עם המצלמה ועם עולם הצילום. את יסודות הצילום רכשתי במכללת מנטור, הרחבתי את הידע בתאורה מעשית, צילום אדריכלות ועיצוב פנים אצל המורים הטובים ביותר."

"התנסיתי בצילום על כל גווניו אבל התשוקה האמיתית שלי היא צילום אדריכלות ועיצוב פנים. החיבור העמוק נובע מהאהבה שלי לאסתטיקה, עיצוב, אמנות והקפדה על כל פרט ופרט. כיום, עם ניסיון של למעלה משמונה שנים בצילום עיצוב פנים ואחרי יותר מ- 500 פרויקטים, אני יודעת שכל פרויקט וכל תמונה הם סיפור נפלא של עיצוב, תאורה והמון פרטים קטנים."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מספק שירות צילום אדריכלי המאפשר לאדריכלים ומעצבי פנים להציג את עבודתם במדיה ומסייע בהמחשת העיצוב בצורה מקצועית. אני עובדת מול אדריכלים, מעצבי פנים וחברות מסחריות שונות בתחום עיצוב הבית והנגרות ומתעדת את השפה העיצובית האישית של כל אדריכל או מעצב פנים בכל תמונה ובכל קליק, בשילוב עם ערכים של מקצועיות, מחויבות, הקשבה, נאמנות ויחס אישי." ליצירת קשר עם ירין מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

צילום: ירין נטור חלבי
ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי
ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי

מה חשוב בתחום העבודה שלך?

"צילום אדריכלי דורש הרבה ידע בין אם מדובר בצילום חוץ או צילום פנים, ויש חשיבות להבנת המבנה והקפדה על כל פרט ופרט. כאשר אנחנו מתמקדים בתחום מסוים ומתמקצעים בו אנחנו מעמיקים את הידע שלנו ויכולים לספק מוצר שהוא הכי טוב."

טיפים לנשים עצמאיות

"תתמקדי במה שאת אוהבת לעשות ותעבדי במה שאת טובה בו ונהנית ממנו."

 "אל תפחדי מכישלון, שינויים ומשברים הם חלק מהדרך."

"תקיפי את עצמך באנשים טובים שאת אוהבת לעבוד ולהיות איתם, אנשים חיוביים אשר ירימו אותך."

ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי
ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי

חוויות מעניינות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל פרויקט בשבילי הוא חוויה מעניינת ומאתגרת וסיפור ייחודי ומיוחד של יצירתיות ,סיפוק ותשוקה."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם מתנה. למדתי שמשברים הם באמת הזדמנות נדירה בשבילנו לצמוח שוב ולתקן את עצמנו, והעוצמה הפנימית היא היכולת להודות בחולשות שלנו, לא להתנגד אליהן, אלא להכיר בהן, לשפר ולחזק ורק אז החולשות יהפכו לחוזקות."

ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי
ירין נטור חלבי צילומי אדריכלות
צילום: ירין נטור חלבי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הרגעים האהובים עליי ביותר, שמזכירים לי כל פעם מחדש למה בחרתי במקצוע הזה הם אלה בהם אני מתהלכת ברחבי הבית בעקבות אור השמש, מרגישה את המקום, את השקט במרחב, מעמידה את החצובה מפעילה את המצלמה – וקליק. שוב ושוב אני מתרגשת מהאפשרות לספר את הסיפור מנקודת המבט שלי, לתעד ולשמר רגעים נצחיים של עבודות יצירה, אור ואומנות."

רוצות להכיר את ירין קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה