הטיפים / טיפים לשינה טובה ורצופה אצל תינוקות

יפעת זאבי היא יועצת שינה בשיטת לריסה גינת, מנחה לפעילות בתנועה ומוזיקה לקידום התפתחות ומדריכה לעיסוי תינוקות ואמא יחידנית לשי. השיטה בה היא דוגלת היא שיטה הוליסטית בה היא רואה את המכלול ומתאימה את העבודה לכל תינוק/ילד ולכל משפחה. אלו הטיפים של יפעת שיעזרו לתינוק שלכם לישון שינה טובה, איכותית ורצופה.

ליצירת קשר עם יפעת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

יפעת זאבי יועצת שינה בשיטת לריסה גינת
צילום: נועה סלטי

5 טיפים שיעזרו לתינוק שלכם לישון שינה טובה, איכותית ורצופה

כולנו רוצים שהתינוקות שלנו יישנו טוב, נכון? בדיוק כמונו, תינוק שישן טוב, הוא גם תינוק רגוע יותר. ובכל זאת, ניתן לראות שהדבר החשוב והטבעי הזה, לא תמיד קורה בקלות. אפשר לראות תינוקות שמתקשים להירדם, שמתעוררים אחרי זמן קצר או מתעוררים הרבה פעמים בלילה ואנחנו ההורים שבסך הכל רוצים את הטוב בשביל הילדים שלנו, רוצים גם לעזור להם לישון שינה טובה יותר ורצופה יותר.

קבלו 5 טיפים פרקטיים ופשוטים ליישום כדי שגם התינוק שלכם יקבל את המענה הטוב והנכון ביותר, ישן שינה טובה ואיכותית יותר ובהמשך גם תוכלו ליישם הירדמות עצמאית ותהליך למידה איכותי ויעיל שילווה אותו להמשך חייו. 

זמנים – הסתכלו על התינוק שלכם ולא על השעון. התינוק שלנו מסמן לנו בשפת הגוף שלו כ- 20 דקות לפני כל צורך – מה הוא צריך? האם הוא עייף, האם הוא רעב והאם יש לו צורך להתרוקן? סימנים מוקדמים לעייפות יכולים להתבטא בבהייה ממושכת, בגבות אדמות, עיניים מבריקות, נגיעה בשיער משיכה באוזניים, האטת פעילות ועוד סימנים באזור הראש והפנים. זהו את הסימנים של התינוק ודעו שזה הזמן להתחיל בהרדמה. זיהוי הסימנים המוקדמים, לפני הקיטורים ולפני הבכי יאפשר לכם לתת את המענה בתזמון הנכון עבור התינוק שלכם ובכך לעשות את הצעד הראשון לשינה טובה יותר.

רעב תינוק שבע ישן טוב יותר! בדיוק כמונו, תינוק רעב יתקשה להירדם. לכן, הכירו את סימני הרעב המוקדמים של התינוק שלכם, לפני הקיטורים ולפני הבכי. ריור, בועות בפה, רגליים לכיוון הבטן, ליקוק שפתיים, מציצת אגרוף ועוד סימנים באזור הבטן והפה.

אווירה – יצירת "אווירת שינה" טרום ההרדמה. אנחנו חיים בעולם בו הכל קורה כל כך מהר, אנחנו במרוץ תמידי להספיק את כל מה שתכננו וכמה חשוב לעזור לתינוקות שלנו לעצור לרגע ולישון שינה טובה יותר. לכן, עלינו ליצור אווירה רגועה ושקטה לפחות כחצי שעה לפני ההרדמה, לאט לאט להוריד גירויים, לעמעם אורות, לסגור תריסים או וילונות ולהחשיך את הבית בהדרגתיות, להיפרד מהצעצועים ולעבור לטון דיבור מונוטוני ושקט. אווירה רגועה לפני ההרדמה, מאפשרת לגוף לשחרר אדרנלין ולהיות פנוי יותר ללמידה חדשה ובכך גם תוכלו ללמד את התינוק שלכם להירדם עצמאית, כשהוא רגוע, שבע ופנוי ללמידה להירדמות קלה וטבעית.

מגע עיסוי תינוקות זאת טכניקה קדומה שמתאימה גם לתינוקות שלנו! עיסוי יכול לעזור לשינה טובה ואיכותית. דמיינו את התחושה שמלווה לעיסוי נעים לפני השינה. תחושה שבה הגוף רפוי ונינוח, תחושה כללית של רוגע פנימי שעוטף אותנו ומרגיע. כך גם אצל התינוקות שלנו! המגע והזרמת הדם, יותר תחושה של הרפיה, שחרור וביטחון שמסייע להירדמות ולשינה טובה יותר.  

שמש – בדיוק כפי שהטבע התכוון! היום מתחיל עם זריחת החמה ומסתיים בשקיעתה. חשפו את התינוק לקרני השמש המוקדמות בזמן הזריחה, למדו את הגוף שלו שעכשיו בוקר, עכשיו יום ומלאו אותו באנרגיה טובה ובוויטמין D. לקראת השינה, היפרדו מהשמש ובמידת האפשר, צאו לטיול קצר לצפות בשקיעה. החשיפה לשמש הזורחת מסייעת בהפרשת הורמון הסרטונין – הורמון האושר. לקראת השינה ושקיעת השמש הופך הסרטונין למלטונין שמסייע לשינה טובה ואיכותית.

ליצירת קשר עם יפעת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה