נשים ועסקים / ורד איס אפרים

ורד איס אפרים מומחית בשיקום עמוד שידרה, בעיות שלד, מפרקים ושרירים באמצעות תנועה בריאותית וטיפול במגע בשיטת 'מחשבת הגוף'. מאבחנת פסיכומוטורית ומטפלת בילדים עם סרבול מוטורי וקושי בוויסות חושי. בעלת 'סטודיו מעברים' הפועל בחדרה מעל 35 שנים.

צילום: אלונה קרני-גלמן

איך העסק התחיל?

"בחלום ילדות שהלהיב אותי, ריגש אותי וקסם לי – להקים סטודיו משלי בו אוכל להעביר לילדים את החופש, העונג והביטחון העצמי שמייצרת תנועה. ככל שעבר הזמן, כיוונתי את עצמי בדיוק למטרה זו. עם סיום לימודיי בחינוך גופני בסמינר הקיבוצים ב-1986, פתחתי סטודיו להתעמלות בחדרה וקראתי לו 'סטודיו מעברים'. את הסטודיו בניתי יש מאין. משנה לשנה, התרבו הקבוצות ותחומי הפעילו, ומגוון הגילאים גדל. בשנת 1991 גיליתי את שיטת מחשבת הגוף והתאהבתי בה. מאז אני מלמדת ומטפלת בשיטה זו."

כמה משפטים על העסק

"בסטודיו מתקיימים שיעורי התעמלות בריאותית בקבוצות קטנות, אליהם ניתן להצטרף גם מהבית באמצעות אפליקציה. אנשים ובני נוער הסובלים מכאבים ובעיות יציבה וזקוקים לשיקום, מגיעים לסטודיו לטיפולים פרטניים המשלבים תנועה ומגע. ילדים מגיל 4 עם סרבול מוטורי, קושי בוויסות חושי ובעיות יציבה מקבלים בסטודיו שיעורים פרטניים. העסק מספק פתרונות להקלה על כאבי גב ושיפור התנועה, גם לאנשים שגרים מחוץ לחדרה או שלא רוצים להגיע לסטודיו, באמצעות קורסים דיגיטאליים – סרטוני הדרכה לתרגול יום-יומי." ליצירת קשר עם ורד מוזמנות להיכנס לאתר, ליוטיוב, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ורד איס אפרים מומחית בשיקום עמוד שידרה
צילום: רן נודלמן
ורד איס אפרים מומחית בשיקום עמוד שידרה
צילום: נחל אדות

מה המיוחד בגישה שלך?

"הפתרונות שאני מציעה הם שילוב של ידע רפואי, פיזיולוגי ואנטומי עם עולמות התנועה והביומכניקה של הגוף. שילוב מנצח שמקדם לאיכות חיים, שחרור מכאבים, יוצר נמרצות, חיוניות ובריאות גופנית. מייתר את הצורך בכדורים, זריקות או אמצעים לא טבעיים אחרים. הפתרונות מקיפים, יסודיים ונעשים בשיטת 'מחשבת הגוף' שפותחה על ידי פיזיותרפיסטית ומורה לחינוך גופני מעל 60 שנה. במטרה לתת מענה מדויק ואישי. הגישה היא רכה  ויחד עם זאת מחזקת לחיים. כזו שרואה את האדם בצורה מערכתית ומעניקה לו חוויה מלאה המטיבה פיסית ונפשית."

טיפים לנשים עצמאיות 

"לשלב בין קריירה למשפחה. לקבוע זמן איכות שבו את בבית, משקיעה בעצמך ובבני משפחתך, ולהיות עקבית לגביו. זמן שבו גם הלקוחות שלך ידעו  שאת לא זמינה בו."

"להשקיע בעצמך אישית ועסקית. את המנוע של העסק ולכן למידה והתפתחות הינן הכרחיות על מנת שהמנוע ימשיך לתפקד בהצלחה. לא לוותר על האזנה להרצאות השראה, השתתפות בכנסים, לקיחת ייעוץ עסקי וקורסים. כל אלו ייקחו אותך לשלב הבא שלך."

"להשתתף בקבוצות נטוורקינג. ליצור קשרים עם אנשים בקהילה העסקית. לשיתופי פעולה מתגמלים והרחבת מעגל ההיכרויות הקשרים והלקוחות. קשרים זה נכס."

ורד איס אפרים מומחית בשיקום עמוד שידרה
צילום:ניר וידלץ
ורד איס אפרים מומחית בשיקום עמוד שידרה
צילום: אור-לי חפץ חיים

סיפור הצלחה שהיה לך כחלק מהעבודה

"הגיעה אליי בחורה, בתחילת שנות השלושים שלה שהתלוננה על כאבי גב וכתפיים חזקים ועל חולשה כללית. בפגישה האישית איתה, ראינו שהיא מתקשה, כאובה ויכולות התנועה שלה מאוד מוגבלות. אפילו בתנועות מינוריות, ידיה ורגליה רעדו מרוב מאמץ. החלטנו שהיא תגיע לטיפולים פרטניים כשהמטרה היא לעבור בהמשך לשיעורים בקבוצה. השילוב בין הטיפול במגע לתנועה שהותאמה למצבה הגופני, כמו גם התרגול שלה בבית, קידם אותה מאוד ותוך חודש השתלבה באחת הקבוצות. מאז, כבר למעלה משנה, היא מתמידה ומדווחת שהכאבים נעלמו, התנועה שלה קלילה וחופשית, היציבה זקופה יותר. היא יכולה לרוץ לרכבת בעת הצורך, מה  שהיה בלתי אפשרי עבורה. היא יכולה לשבת על הרצפה עם ילדיה ולשחק. היא אפילו חזרה לאהבה הגדולה שלה, לטייל בטבע. בקיצור, חייה השתנו מהקצה אל הקצה."

איך את צומחת ממשברים?

"מתוך הבנה שאני רצה למרחקים ארוכים. בורות ונפילות הם חלק מהדרך. משבר הוא הזדמנות לדייק את המטרות היעדים והדרך ולעשות את המעבר לשלב הבא. להיות בתחושת בטחון מלאה לגבי הערך שהעסק מעניק ובהשפעה הטובה שלו על אנשים. לנתח מה הביא למשבר ולהבין מה באחריותי. להיעזר באנשי מקצוע רלוונטיים שעוזרים לראות את התמונה השלמה ולבנות צעדים מעשיים להתקדמות ולצמיחה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את הגיוון בגילאי המתעמלים, והאתגר לנתח את המצב להגיע לשורש הבעיה ולתת מענה מדויק מותאם אישית באמצעות הכלים המקצועיים שאני משתמשת ושולטת בהם. הסיפוק הרב בלהשפיע משמעותית, לטובה, על איכות החיים ומהלך החיים של הלקוחות הם הרוח הגבית שלי."

רוצות להכיר את ורד קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, ליוטיוב, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה