נשים ועסקים / שרון שגיא וקרן לוטם

שרון שגיא וקרן לוטם הן בעלות Two Studio לתכנון ועיצוב פנים. הסטודיו עוסק בכל האספקטים של תכנון ועיצוב פנים כולל הלבשת הבית, עם התמחות בדירות ובתים ישנים לשיפוץ, וכן עיצוב פנים למשרדים.

שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: חיים אפריאט

איך העסק התחיל?

"כל אחת מאתנו מגיעה מרקע שונה לחלוטין, אבל עם אהבה גדולה לעיצוב. שרון עסקה בייעוץ גנטי והוראה, קרן הייתה (ועדיין בהווייתה..) עו״ס מומחית לצרכים מיוחדים ומפקחת במשרד הרווחה. השנים והחיים הובילו אותנו לתכנן מסלול מחדש ושתינו בחרנו באהבה וותיקה – עיצוב פנים. נפגשנו בלימודינו אצל ברברה ברזין וכבר בשנת הסטאז' התחלנו לעבוד יחד על פרויקטים. החיבור המקצועי הפך לחברות ועם סיום הלימודים החלטנו שאנחנו ממשיכות את הדרך יחד ופתחנו את הסטודיו."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מלווה פרויקטים פרטיים ומשרדים בשיפוצים כוללים או חלקיים, משלב ההחלטה על רכישת הנכס, דרך התכנון, ליווי העבודות בשטח וכלה באבזור הבית עד האגרטל האחרון. בנוסף הסטודיו מציע מסלולי ייעוץ שונים וכן ליווי מלא להלבשת הבית. אנו מייחסות חשיבות רבה לפונקציונליות ולפרקטיות בתכנון, להבנת הצרכים, ולהתאמת סביבת המגורים לאורח החיים של הלקוחות. אוהבות מאד למצוא פתרונות יצירתיים בנגרות מותאמת אישית ותכנון מחוץ לקופסא. הסטודיו מלווה לקוחות פרטיים ועסקיים באזור חיפה והעמקים." ליצירת קשר עם שרון וקרן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלהן.

שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין
שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין
שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין

מה מיוחד בגישה שלכן?

"חמשת העקרונות שעומדים בליבת העבודה שלנו הם הקשבה, התבוננות, תכנון, למידה ויצירתיות. אנו מתחילות כל פרוייקט עם הבנה של הצרכים והתקציב, ובודקות שאכן מתקיימת הלימה בין השניים. שומרות על איזון בין הרצונות לבין הפרקטיות, והסגנון העיצובי שלנו מבוסס על חומריות מגוונת והרמוניה ונובע מההעדפות והחלומות של הלקוחות. אנו עובדות יחד על כל פרויקט, כאשר השלב התכנוני נע על הציר של עבודה נפרדת וחשיבה משותפת עד לגיבוש של הרעיונות הטובים ביותר לכדי תכנית מדויקת  ואופטימלית לצרכים ולנתוני החללים בפרויקט. אנו מעורבות בכל שלב ושלב בתהליך מול אנשי המקצוע והספקים על מנת להפחית חששות ודאגות ולהגביר תחושת ביטחון אצל הלקוחות."

טיפים לנשים עצמאיות

"שמירה על גבולות של ימי ושעות עבודה על מנת לשמור על איזון בין העבודה לחיים הפרטיים. לבעלות עסק עצמאי קשה מאד להתנתק מהעבודה ולכן הגבולות שומרים עלינו. טיפ: שכנעי קודם כל את עצמך בחשיבות הגבולות ואז יהיה קל לתווך זאת ללקוחות."

"אם בחרת לעבוד מהבית – מצד אחד נוח וחסכני בעלויות, מצד שני מצריך משמעת עצמית, הקפדה על סדר יום ולהשתדל לא להישאר בפיג'מה ולהישאב למטלות הבית."

"ללוות את עצמנו בלמידה וכלים שיעזרו בניהול נכון של העסק – אף אחת מאיתנו לא נולדה מנהלת עסק וכשכירות בעברנו שום דבר לא הכין אותנו לכל הכרוך בניהול עסק עצמאי, החלמה צד הלוגיסטי וכלה בשיווק ומכירות. טיפ: ליווי של מנטור ו/או קורס מקצועי שיעזור בבניה מתודית של העסק, מיצובו וניהול נכון שלו."

שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין

פרויקט מעניין שהיה לכן כחלק מהעבודה

"אחד הפרויקטים הראשונים שלנו כלל שיפוץ חדר רחצה של משפחה, שאחד מילדיה הבוגר הוא בעל צרכים מיוחדים ולכן זקוק לסיוע ברחצה. בין היתר התבקשנו להחליף אמבטיה במקלחון ולמצוא פתרון שייתן מענה נוח לסיוע ברחצת הבן מבלי שהאב יירטב. אחרי סיעור מוחות ארוך והתייעצות עם בעלי מקצוע, תכננו חזית מקלחון מיוחדת שנתנה מענה מלא לצרכים הנ"ל. המקלחון זכה להתלהבות רבה מצד בני המשפחה וגרם לנו לתחושת סיפוק רבה."

איך אתן צומחות ממשברים?

"כולנו אנושיות, טועות ונופלות לעיתים. החכמה היא לדעת לקום, לנער את האבק מהברכיים, להפיק לקחים ולהמשיך הלאה. היתרון בעבודה המשותפת הוא היכולת 'להרים' אחת את השנייה ולצמוח יחד מהמשבר."

שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין
שרון שגיא וקרן לוטם two Studio לתכנון ועיצוב פנים
צילום: בן רוטשטיין

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"העובדה שאנחנו יוצרות לאנשים בתים שבהם הם יגורו שנים רבות, יגדלו משפחה ויצברו חוויות מרגשת אותנו בכל פעם מחדש. אוהבות את הגיוון הרב בעבודה שכוללת יצירתיות והתמודדות עם אתגרים תכנוניים מרתקים, מפגש  עם אנשים שונים – הן לקוחות והן בעלי מקצוע וספקים, עבודה עם חומרים, צבע, אסתטיקה. אוהבות את הלמידה וההתחדשות הבלתי פוסקת בתחום."

רוצות להכיר את שרון וקרן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלהן.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה