נשים ועסקים / דניאלה קציקס

דניאלה קציקס היא ארומתרפיסטית ורוקחת קוסמטיקה טבעית. נושמת טבע וטיולים, חובבת מלאכות עתיקות וכל סוג יצירה שמצריכה זמן, למידה ודיוק – בעיקר כתיבה.

איך העסק התחיל?

"אל עולם הקוסמטיקה הטבעית וצמחי המרפא הגעתי דווקא מתוך תחביב הכתיבה שלי. כחלק ממחקר רקע עבור ספר עלילתי שאני כותבת התחלתי לקרוא על שימוש בצמחי מרפא בעת העתיקה. התגלה לפני עולם עצום וגיליתי רובד חדש לגמרי בצמחים מסביבי. התחלתי להתנסות בהכנה של משחות טבעיות וברגע שהכנתי את הסבון הראשון שלי התאהבתי קשות ופתחתי עסק רק כדי שיהיה לי תירוץ להכין סבונים נוספים. העסק שלי תיכף בן שמונה והתחביב התרחב והפך למקור ההכנסה העיקרי שלי."

כמה משפטים על העסק

"אני מייצרת מוצרי טיפוח ואווירה טבעיים עם דגש אקולוגי וטבעוני. ההתמחות שלי היא במוצרים 'יחפים' עם מינימום אריזה, כמו סבון, שמפו ומרכך מוצקים. אני משתמשת בחומרים טבעיים בלבד, וזה כולל גם את הצבעים שאני מייצרת מחמר, צמחים ותבלינים, ושמנים אתריים בתור בישום. רוב הלקוחות שלי הם טבעונים או אנשים עם אידאולוגיה אקולוגית, אבל אני אוהבת במיוחד כשלקוח מגיע פשוט מתוך סקרנות או צורך שלא מצא מענה עבורו במוצרי טיפוח רגילים. החנות שלי היא חנות אינטרנטית ואת כל המוצרים שלי אפשר לקנות דרך האתר שלי, ובמספר חנויות ברחבי הארץ." ליצירת קשר עם דניאלה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

דניאלה קציקס ארומתרפיסטית ורוקחת קוסמטיקה טבעית

דניאלה קציקס ארומתרפיסטית ורוקחת קוסמטיקה טבעית

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המוצרים שלי טבעיים אבל גם צבעוניים ומאוד מפנקים. אני אוהבת ליצור מוצרים בהשראה עונתית וחלק גדול מהסבונים שלי משתנה לאורך השנה לפי היצע חומרי הגלם המקומיים. אני מתמחה בצביעה טבעית ואוהבת להתנסות בטכניקות צביעה ודוגמאות חדשות במוצרים עצמם (בעיקר בסבונים)."

טיפים לנשים עצמאיות

"יש שני סוגי בעלי עסקים – כאלה שמהססים מאוד ולא מעיזים להסתכן, וכאלה שישקיעו בקלות רבה מדי, ואולי מוקדם מדי, סכומי כסף או השקעה גדולים מאוד. אני חושבת שחשוב שננתח איפה אנחנו נמצאים בסקאלה ולנסות לכוון לצד השני – להסתכן מעט יותר אם אנחנו מהסוג ההססן, ולחלופין לחשוב פעמיים לפני שמשקיעים סכום עתק בציוד או מוצר שאולי לא צריך בשלב הזה כרגע."

"להיות בלמידה מתמדת. גם בתחום המקצועי העיקרי שלכם – תמיד יהיו חידושים מקצועיים, קורסים או מחקרים חדשים, וגם בכל התפעול של העסק עצמו – שיווק, ניהול פיננסי, צילום, בניית אתרים וכדו'. לא בהכרח נתפעל את הכל לבד, אבל גם אם לא, חשוב שתהיה היכרות בסיסית כדי לפקח על העבודה שעושים בשבילנו."

"לעשות הפרדה ברורה בין העסק ובין החיים האישיים. בין אם מבחינה כספית, טלפון נפרד, וגם הפרדה ברורה של שעות עבודה מול פנאי/חיים פרטיים. זה בסדר לא לענות ללקוחה בעשר בלילה. תשאירו קצת זמן לעצמכן, לשקט הנפשי שלכן, למה שעושה לכן טוב."

דניאלה קציקס ארומתרפיסטית ורוקחת קוסמטיקה טבעית

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"יש לי כמה לקוחות שאני מלווה כבר שנים והגיעו למוצרים שלי עם שיער הרוס, אחרי שניסו המון מוצרים שלא התאימו להם. אני מקבלת מהן תמונות ועדכונים לגבי מצב השיער כל כמה חודשים וזה מרגש כל כך, חלקן תמיד חלמו לתרום אותו אבל מעולם לא הצליחו להגיע קרוב לאורך הרצוי. העובדה שאני מצליחה לתת פתרון לצורך של אנשים הוא פשוט נפלא."

איך את צומחת ממשברים?

"אחד הדברים שהכי הייתי צריכה ללמוד לשחרר זה את הפחד מכישלון, כי הבנתי שהוא חוסם אותי מלהעז ולצמוח. למדתי לשחרר ולתת לעצמי רשות, במודע, לעשות טעויות. וכשהן מגיעות, אני מנצלת את ההזדמנות כדי להפיק לקחים, לנתח מה השתבש, מה אני יכולה לשנות לפעם הבאה ואיך לנצל את המשבר כדי לגדול כאדם וכעסק. חשוב לי להיות בתנועה ולמידה מתמדת, וגם לחלוק עם הלקוחות את העובדה שאני והעסק נמצאים בשיפור מתמיד."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"קודם כל את העובדה שאני יכולה להתפרנס מיצירה שאני מכינה בידיים. זו זכות עצומה שאני בקושי תופסת. אני אוהבת מאוד את הדיאלוג עם הלקוחות ואת ההרגשה שמשהו שיצרתי משמח אדם אחר ונותן לו מענה לצורך שלרוב מונע מאידיאולוגיה חיובית כמו הפחתת פסולת או צמצום מוצרים מהחי. העבודה שלי מחברת בין כל כך הרבה קצוות, בין אומנות ובין כימיה, בין מוצר מסורתי מאוד כמו סבון לבין מוצרי טיפוח מודרניים כמו מרכך מוצק."

רוצות להכיר את דניאלה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה