הטיפים / לנהל חיים עמוסים מבלי לשחוק את עצמינו

מאיה צדקה אלברג מאמנת לאפקטיביות אישית. מאיה עוזרת ליזמים לאזן בין החיים הפרטיים לעבודה ולפתח הרגלים ושיטות עבודה שיעזרו להם להספיק יותר בפחות זמן. היא עושה זאת באמצעות הרצאות, סדנאות לניהול זמן ואנרגיה אישית, וליווי פרטני או בקבוצות. אלו הטיפים של מאיה לניהול חיים עמוסים מבלי לשחוק את עצמינו

ליצירת קשר עם מאיה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לקבוע שיחת ייעוץ בחינם או להוריד את המדריך המלא לניהול עצמי במצבי עומס.

מאיה צדקה אלברג מאמנת לאפקטיביות אישית

איך לנהל חיים עמוסים מבלי לשחוק את עצמינו

מי לא רוצה גם לעסוק בתחום שהוא אוהב ולהרוויח כסף, וגם ליהנות מזמן פנוי להנאות ותחביבים? הבעיה, שבעידן של היום, יש כל כך הרבה הזדמנויות ואנו רוצים להגשים ולהספיק כמה שיותר. כך נוצר עומס הולך וגדל על הגוף והמוח שלנו, ואם לא ננהל את העומס הזה, אנחנו עלולים להגיע למצב של שחיקה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם כבר עכשיו, לנהל אורח חיים עמוס, מבלי להישחק

צרו בהירות לגבי המטרות שלכם. אם אתם לא יודעים מה המטרה שלכם, יש סיכוי גבוה שדעתכם תוסח מכל הבא ליד: מיילים, טלפונים, בקשות של אנשים, משימות לא חשובות וכדומה. לכן, קודם כל, תעשו זום אאוט, וגבשו בהירות לגבי: מה המטרות שלכם, למה זה חשוב לכם, מה הדד ליינים ומה היעדים החודשיים, השבועיים או היומיים שלכם. אנשים חושבים שתכנון יאט את קצב העבודה שלהם, ויבזבז להם זמן, שבו יכלו לעבוד ולהספיק עוד משימות. וזה נכון, הגדרת מטרות ותכנון גוזלים מאיתנו זמן ואנרגיה, אך השקעת הזמן הזו עכשיו תניב תשואה בעתיד, כי באמצעותה נשיג את המטרות שלנו מהר יותר, ובפחות מאמץ. למה? כי נוכל להתמקד בפעולות אפקטיביות, כאלו שמקדמות אותנו להשגת המטרה.

למדו להגיד "לא". אחת המיומנויות החשובות ביותר בניהול זמן, בייחוד במצבי עומס, היא הצבת גבולות. למדו עוד היום לתעדף ולהגיד "לא" לפרויקטים שלא מקדמים אתכם לעבר המטרות שהגדרתם. הגדירו מה הכי חשוב לכם כרגע לקדם, כדי להשיג את המטרה, ותעבדו רק על הפרויקטים והמשימות הללו. כל מה שלא מקדם את המטרה מקבל עדיפות שניה. בדקו האם ניתן להפסיק את הפרוייקט או לדחות למועד מאוחר יותר? או להעביר למישהו אחר? כמו כן, אל תקחו עבודה נוספת שאתם לא יכולים לעמוד בה כרגע! עדיף להפסיד כסף על פרוייקט תובעני, מאשר להפסיד את הבריאות שלכם.

בקשו עזרה. במצבי עומס, תעבדו רק על הפרויקטים שאתם יודעים לעשות הכי טוב, ואת שאר הדברים, שפחות חשוב שאתם תעשו (למשל: אדמיניסטרציה, ניקיון, בישול וכדומה…) העבירו לאנשים אחרים. היעזרו בחברים, משפחה, הצוות שלכם, או קחו עזרה בתשלום. חשבו כמה שעת עבודה שלכם שווה? אם תעסיקו עזרה בתשלום ששווה פחות משעת העבודה שלכם, גם הרווחתם זמן פנוי, וגם כסף.

נהלו את האנרגיה שלכם. מחקרים בתחום היעילות בעבודה מראים כי להפסקות במהלך העבודה יש חשיבות מכרעת על רמות הריכוז שלנו, ועל ההספק. הפסקה יכולה להיות: מנוחה, מדיטציה, נשימות עמוקות, הליכה, ריצה, ריקוד, מתיחות. את ההפסקות רצוי לקחת כל 90 דקות בערך, מכיוון שהאנרגיה שלנו מגיעה לשיא ואז יורדת למצב של תשישות כל 90-120 דקות בערך. בתקופות עמוסות, חשוב לישון כמו שצריך: 7-8 שעות שינה. ללא שינה מספקת הפעילות הקוגניטיבית שלנו נפגעת, והסיכוי לחלות ורמות הסטרס עולות. בזכות שינה מספקת תחוו פחות שחיקה, תקבלו החלטות טובות יותר, ותייצרו יותר תפוקה בפחות זמן.

נהלו את הסחות הדעת. ככל שהסחות הדעת ינהלו אתכם, כך תבזבזו יותר זמן, שהייתם יכולים להקדיש לפרויקטים שלכם, ואז תעבדו יותר שעות כדי להשלים עבודה, והשחיקה תגדל. כבו התראות בנייד ובמחשב, ובזמן עבודה חסמו אפליקציות שמפריעות לכם: רשתות חברתיות, אימייל, אתרי חדשות, וואטסאפ וכדומה. הגדירו מתי אתם מגיבים למיילים, הודעות, רשתות חברתיות. למשל: פעם אחת ב-10:00 ופעם נוספת ב-16:00.

ליצירת קשר עם מאיה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן לקבוע שיחת ייעוץ בחינם או להוריד את המדריך המלא לניהול עצמי במצבי עומס.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה