הטיפים / עיצוב ושיפוץ הבית בגיל השלישי

יואלה בר טל היא בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים, אשר מתמחה בתכנון ועיצוב לגיל השלישי. יואלה מתמקדת בעיצוב בתים פרטיים, דירות וקליניקות קטנות בשיתוף פעולה עם הלקוחות, תוך מתן מענה לצרכיהם ולסגנונם האישי והקפדה על מסגרת התקציב המדויקת. אלו הטיפים של יואלה לעיצוב ושיפוץ הבית בגיל השלישי.

ליצירת קשר עם יואלה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

יואלה בר טל טיפים לעיצוב ושיפוץ הבית בגיל השלישי
צילום: אורית אלפסי

טיפים לעיצוב ושיפוץ הבית בגיל השלישי

כשהילדים מתבגרים ועוזבים את הבית, זה הזמן לשינוי גם עבור ההורים, זמן לארגון מחדש ועיצוב עדכני של הבית. כשהילדים קטנים, חשוב שיהיה מרחב אישי לכל ילד, ולעיתים זה בא על חשבון גודל חדר ההורים. אבל כשהם עוזבים, החדרים הללו נותרים ריקים. אז למה להצטופף בחדר הורים קטן למשך 30 השנים הבאות? למה לא לדאוג לפינת אוכל מרווחת לאירוח המשפחה המורחבת הגדלה? למה לא לחדש ולרענן ולהתאים את הבית לצרכים החדשים? אז מה עושים? איך עושים? עם תכנון וחשיבה נכונים, אפשר להפוך את הבית נוח יותר ומותאם יותר לפרק זה של החיים שלכם.

תכנון תכנון תכנון: בשלב הראשון, חישבו ותכננו איזו חלוקת חלל אתם רוצים בבית. לרוב יש צורך בחלל ציבורי גדול, שיוכל להכיל את הילדים והנכדים, עם אזור אכילה מרווח יחסית ומטבח פתוח וגדול שמתחבר לפינת האוכל ולאזור האירוח. אני ממליצה על חדר הורים מרווח גם כן, עם חדר רחצה צמוד וגדול. ואם אפשרי, אז גם חדר עבודה נוח שיכיל את שולחן העבודה, מחשב, ספרים, וכמובן חדרי נכדים.

ריהוט בחלל: בגיל השלישי, חשוב מאוד לתת את הדעת על נוחות הריהוט. מספה או כורסאות נמוכות מדי או רכות  מדי לא יהיה נוח לקום, ולכן חשוב לוודא את גובה הרהיטים ואת מידת הקשיות שלהם לפני הרכישה. לאיכות הרהיטים ונוחות השימוש יש משמעות רבה. העדיפו רהיטים שקל להזיז וקל לפתוח ולסגור. מומלץ מאוד למקם בחלל שתי כורסאות נפרדות הנפתחות למצב שכיבה, ורהיטים בגובה נגיש ונוח לאחסון קל.

תאורה: עם הזמן, אנחנו זקוקים ליותר אור. מומלץ לטפל בנושא התאורה, כך שיהיו מספר מקורות אור בחלל ועדיף עם דימר שיאפשר להגביר או להפחית את עוצמת האור לפי הצורך.

מפתחים: מומלץ להרחיב את המפתחים של החדרים, לפחות לרוחב 90 ס"מ כהכנה במידה ומישהו מבני הבית יזדקק לכיסא גלגלים. בחדרי הרחצה והשירותים, מומלץ שפתיחת הדלת תהיה כלפי חוץ.

בטיחות: בגיל השלישי יש צורך לתת את הדעת על בטיחות של בני הבית. למשל: להתקין בחדרי הרחצה והשירותים ידיות אחיזה שיקלו על הישיבה והקימה וגם יעניקו תמיכה ויציבה, אחסון פריטים במקומות נגישים, כדי למנוע את הצורך לטפס על כיסא או סולם, לא להניח על הרצפה שטיחונים על מנת למנוע החלקה.

ליצירת קשר עם יואלה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה