הטיפים / איך לוודא שהאתר שלך מותאם למובייל

יעל בן מיור היא מאפיינת חווית משתמש. התחילה את דרכה בבניית אתרים ומשם המשיכה לתחום חווית המשתמש. יעל מציעה שירותי אפיון חווית משתמש לאתרים ואתרים מורכבים וגם משפרת את חווית המשתמש באתרים קיימים כדי להגדיל את התוצאות שלהם. בנוסף, היא מרצה לחוויית משתמש בקורסים לשיווק.

ליצירת קשר עם יעל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ללינקדאין ולדף העסקי שלה.

1יעל בן מיור מאפיינת חווית משתמש
צילום: שרון בנימין

חמישה טיפים לאתר רספונסיבי שמותאם למובייל

כיום, רובנו משתמשות במובייל לכניסה לאתרים, וגם כבעלות עסקים, אפשר לראות שנתוני הכניסה של מכשירי מובייל עולה. הכניסות מהמובייל מהוות בין 60-90% מסך הכניסות לאתר, ולכן האתר שלנו חייב להיות מותאם למובייל (אתר רספונסיבי). אתר מותאם למובייל בהכרח יגדיל לנו את המכירות והוא חיוני לשיפור יחס המרה באתר.

לפני שנתחיל, חשוב לי להדגיש שמותאם למובייל זה לא מספיק. נרצה שהאתרים שלנו יהיו נוחים לשימוש במובייל. לא רק אתר שאפשר להיכנס אליו מהנייד, אלא אתר שכיף ונוח להיכנס אליו מהנייד. נרצה 100% אתר רספונסיבי. איך נוודא שהאתר מותאם למובייל?

קבלת פנים באתר רספונסיבי: מסך הטלפון שלנו קטן יותר בהשוואה למסך המחשב, ובהתאם לכך יש פחות שטח לעצב בתוכו. הדבר המהותי לזכור בהקשר הזה, הוא קבלת הפנים. כשיכנסו לאתר שלנו, חשוב שממבט ראשון יבינו לאן הגיעו. אם יראו רק עיצוב או תמונת אווירה, לא בטוח שיבינו את הנושא. רגע אחד של ספק ויש לנו סיכוי לאבד את מי שנכנסו. נרצה לוודא שמהרגע הראשון הכל יהיה ברור ופשוט ולא יצטרכו לנחש לאן הגיעו.

אופן השימוש במובייל: נרצה לשים לב לאופן השימוש שלנו במובייל. במובייל העכבר הוא האצבע שלנו ולכן כפתורים ואלמנטים לחיצים צריכים להיות מותאמים למגע של אצבע. הכפתורים צריכים להיות גדולים ורחבים – תחשבו על מי שיחזיקו טלפון ביד ימין או יד שמאל. נרצה שתמיד הכפתור יהיה נגיש ללחיצה, לכן ההמלצה שלי היא רוחב מלא. חוץ מזה, אין לנו מעבר עכבר בנייד ולכן נרצה כמה שפחות להשתמש בפונקציה הזו.

נגישות וחווית משתמש באתר רספונסיבי: חשוב לשים לב שהטקסט קריא מהמובייל. אני רוצה לשמור על טקסט בגודל הגיוני לקריאה, כזה שלא נצטרך לקרב את האף לנייד כדי להצליח לקרוא. אל תשכחו שהמשתמשים והמשתמשות שלנו הם במגוון גילאים וחלקם עם קשיי ראיה.

מהירות אתר מהנייד: אחד הדברים הכי חשובים הוא מהירות הטעינה מהנייד. זה נורא מעצבן להיכנס לאתר ולחכות דקות עד שהוא עולה. השיטה הכי טובה לבדוק מהירות של אתר הכי פשוט להיכנס אליו מכמה מכשירים ולבדוק איך הוא עולה. כדי לטפל במהירות חשוב לשים לב לתמונות ווידאו, ולשרת אחסון שמאפשר לנו טעינה מהירה.

אפשרויות ניווט מגוונות: בנייד אין לנו אופציה לתפריט פרוס. התפריט שלנו הוא למעשה חבוי וכדי להגיע אליו חייבים ללחוץ עליו. לכן נרצה לאפשר כמה אפשרויות ניווט שלא בהכרח מצריכות עוד קליק מהמשתמשים. שיטות ניווט כאלה יכולות להיות לאורך דף הבית או לאורך דפים פנימיים. כמובן, חשוב לזכור את הפוטר – החלק התחתון של האתר. בהקלטות מסך אני רואה שלא מעט מהמשתמשים מגיעים אליו כדי לנווט.

נראות ונגישות האתר מהמובייל היא קריטית להצלחת האתר. נרצה שהלקוחות שלנו ירגישו בנוח באתר שלנו, ירצו לבצע פעולות ויצליחו לבצע פעולות בקלות ובפשטות.

ליצירת קשר עם יעל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ללינקדאין ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה