הטיפים / בניית תוכנית עבודה ותשתיות לעסק

גלית גרינשטיין עוסקת ביעוץ אסטרטגי, ארגוני, כלכלי – הדרכה וליווי. היא מלווה יזמים ובעלי עסקים בתהליכים של הקמה וניהול מיטבי של העסק, מהגדרת יעדים אישיים ועסקיים, בניית תוכניות עבודה, הקמת פלטפורמות דיגיטליות (אתר, דפים עסקים ברשתות, דפי נחיתה), תוכנית עבודה שיווקית ופיתוח עסקי ועד ליישום ובקרה על התוצאות. השירות ניתן באזור הצפון, ובזום ללקוחות מכל הארץ. בנוסף גלית מרצה ליזמות, שיווק ומכירות, ואוריינות פיננסית (התנהלות כלכלית נכונה בבית ובעסק), בארגונים, עמותות, מתנסים וחברות עסקיות. אלו הטיפים של גלית לניהול עסקי, בניית תוכנית עבודה והקמת תשתיות שיווקיות ופיננסיות עבור העסק.

ליצירת קשר עם גלית מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 052-2792180.

ביעוץ אסטרטגי, ארגוני, כלכלי גלית גרינשטיין

בניית תוכנית עבודה ותשתיות לעסק שלנו

הגדרת מטרות. אם לא קבעת לאן – לאן שתגיע, תגיע. כל בעל עסק חייב להגדיר מטרות פיננסיות, שיווקיות, מכירתיות, פיתוח ועוד. רק לאחר קביעת המטרות נקבעת הדרך. אלו השאלות שכדאי לשאול את עצמך כדי להגדיר את המטרות של העסק שלך:

לכמה שכר (נטו) אני מצפה? מהן שעות העבודה שלי? מהי ההכנסה לשעה? האם המספר ריאלי?

באילו ערוצים אגיע ללקוחות (כאלה שמתאימים לי, למוצר ולקהל)? מהו יעד הסגירות שלי (מהתעניינות למכירה)? מה יהיה המוצר הבא שלי?

עסק הוא לא רק "היצור": כולנו  מקימים עסקים מכיוון שאנחנו מומחים בתחום כלשהו. בעסק יש הרבה יותר מזה. רוב העסקים כושלים מכיוון שהם משקיעים 90% מזמנם ביצור, וזונחים את שאר החלקים. כל בעל עסק חייב לקבוע גם את התוכנית הפיננסית, השיווקית, תוכנית המכירות, פיתוח עסקי, ניהול מלאי, וניהול משאבי האנוש (לקוחות, ספקים, עובדים, קולגות, מתחרים). יש להגדיר את המטרות בכל אחד מהתחומים, וליצור לכל אחת מהמטרות רשימת משימות התחומות בזמן, אחריות, תקציב. כל משימה נכנסת ליומן. יום ושעה. היתרון בהכנסת המשימות ליומן, הוא בכך שניתן להזיז אותן למועד אחר במידה ולא הצלחנו לטפל בהן או לסיים את מה שהצבנו לעצמנו. השלב הבא הוא בקרה שבועית על ההתקדמות לקראת המטרות – מה הספקנו ומה נותר. ככה אין פספוסים, ומתקדמים בעשייה.

עבודה עם כלים פיננסים: לא ניתן לנהל עסק בלי לדעת בכל רגע נתון מהן ההכנסות מול ההוצאות (דו"ח רווח והפסד), תמחור ריאלי של כל שירות או מוצר שמתאים למטרות הפיננסיות, וניהול תזרים מזומנים ככלי לשליטה בתשלומים של העסק. צריך להכיר כל מספר בעסק: מה ההתחייבות, על מה משלמים ומאיפה מגיעות ההכנסות. חשוב לנהל דוחות (אקסל או במערכת הנהח"ש) של הכנסות לפי מוצר, סוגי לקוחות, מועדי קניה וכל מה שניתן להפיק, כדי לקבל החלטות על יעדים כלכלים, וגם דוחות של ההוצאות לצורך בקרה לפי סוג ההוצאה, הצורך בה, מועד התשלום (ההסכם עם הספקים).

נוכחות דיגיטלית: חשוב לקבוע את תוכנית השיווק הדיגיטלית שלך –על מנת לחזק את הנוכחות שלך בגוגל וברשתות החברתיות: נוכחות בגוגל – עסקים, אתר, דפי נחיתה, אינדקסים. נוכחות ברשתות – פייסבוק, אינסטגרם, לינדקאין, טוויטר, טיק טוק – בחרו את הרשתות להן תוכלו לייצר חומרים מעניינים ורלוונטיים. נוכחות אחרת: שימוש בוואטסאפ עסקי, אוטומטיזציה בתקשורת עם לקוחות. עבור כל תוכנית צריך להגדיר מה המטרה, מהם לוחות הזמנים שלה והמשימות להשגתה.

הלקוח הוא המשאב הכי חשוב של העסק: זה נכון מהלקוח הראשון כי בלי לקוחות אין עסק. יש לקבוע מה האסטרטגיה שלך לטיפוח ושימור לקוחות-  אינטראקציה עם לקוח מתעניין, לקוח קונה, לקוח שקנה, לקוח מהעבר. גם פה, יש לעשות תוכנית לפי סוג לקוח, עם פעולות קבועות לאורך השנה, לאורך חייו של הקשר עם הלקוח, בימים מיוחדים וגם סתם ככה. כשכל לקוח נכנס לתוך תוכנית מסודרת, הרבה יותר קל לעקוב אחריו, לתקשר איתו ולעניין אותו במוצר שיעניין דווקא אותו.

ליצירת קשר עם גלית מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 052-2792180.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה