הטיפים / תפקיד מעצבת הפנים בפרויקט שלכם

מיכל רונן חיה ונושמת השראה, יצירה ונתינה. עיצוב בתים הוא  השליחות שלה בעולם והיא מאמינה שבית מעוצב אינו מותרות. בית הוא מטען האנרגיה שלנו ולכן צריך להתאים בדיוק למי שגר בו. 

ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מיכל רונן מעצבת פנים
צילום: מירב גביש

תפקיד מעצבת הפנים בפרויקט שלכם – לא מה שחשבתם…

החלטתם שאתם רוצים לשפץ את הבית ומיד עולה השאלה – האם לעשות את זה לבד או בעזרת מעצבת. בדרך כלל אחרי שעולה השאלה עולות ההתנגדויות – בדקו את עצמכם היכן אתם על הסקאלה:

  1. מעצבת תעלה לנו כסף ותייקר את עלות הפרויקט
  2. יש לי קבלן למה גם מעצבת
  3. בשביל מה אני צריכה מעצבת יש לי טעם מעולה..
  4. מעצבת תכריח אותנו לעבוד עם הספקים שלה וזה בטוח יעלה יותר כסף

אם הסכמתם עם אחת או יותר מהטענות שהעליתי, אתם בחברה טובה. שלא יהיה ספק, ההחלטה על שיפוץ הבית היא החלטה גדולה, יקרה, משנה חיים וכן, גם מפחידה. זו החלטה שבה מנגנוני ההגנה מתעוררים ומערערים אתכם. אני רוצה לענות לכם בתור מעצבת על כל ארבעת הסעיפים שהעליתי, כדי שתוכלו לשקול ברצינות לעבוד עם מעצבת.

מעצבת תעלה לכם כסף – נכון. מעצבת תעלה לכם כסף. אבל מהצד השני מעצבת גם תחסוך לכם כסף. אחד התפקידים שאני לוקחת על עצמי בפרויקטים זה לשים לב לתקציב שלכם, לשמור עליכם ולעזור לכם לבחור חכם. יש לי משפט שאני אומרת ללקוחות שלי: "הבית הוא שלם העולה על סך חלקיו". יש מקומות בהם אפשר וכדאי לחסוך ויש מקומות – כמו למשל תשתיות המבנה, כל מה שלא מזיזים או משנים לעיתים קרובות, שכדאי להשקיע בהם יותר, בעיצוב חכם אפשר ליצור בית יפיפה מבלי לחרוג מהתקציב.

מיכל רונן מעצבת פנים
צילום: מירב גביש

יש לנו קבלן למה גם מעצבת – זה סעיף לכתבה בפני עצמה. בקצרה אומר, שהתפקיד שלי כמעצבת הפרויקט זה לנהל, לתאם ולחבר בין כל בעלי המקצוע והספקים בפרויקט. אני העיניים שלכם מול הקבלן, במקום שאתם תקבלו טלפון באמצע יום עבודה "תגיעו לשטח עכשיו יש בעיה", אני אקבל את הטלפון ואגיע לשטח בשבילכם. אגשר בינכם לבין מושגים כמו אינטרפוץ, שטיכמוס, צוקל, גרונג וכדומה… כמות קבלת ההחלטות שנדרשות בפרויקט, אפילו קטנטן, היא אינסופית ובתוך היומיום שלכם – זה עוד מעמסה. תנו לי לשאת אותה ביחד אתכם או במקומכם.

בשביל מה אני צריכה מעצבת יש לי טעם מעולה – ובכן… מעולה שיש לך טעם מעולה! הכי כיף לעבוד עם טעם מעולה. בחירות הצבע, הצורה והטקסטורה הן הדובדבן שבקצה הקצפת. מחזירה אתכם לסעיף הקודם, כדי להבין מה עוד יש בעבודה. בקצרה – תכנון נכון של הבית, תכניות עבודה, תיאום בין תכניות עבודה, שלא יפגשו חשמל ומים, שהאריחים יהיו ממוקמים כמו שצריך, שהמטבח יהיה בגובה הנכון, שכל הסחורה תגיע בזמן ושנקודות החשמל והתאורה יהיו במקומות הנכונים.

מעצבת תכריח אותנו לעבוד עם הספקים שלה – המוטו שלי בפרויקט הוא עבודת צוות. בין אם בחרתם ללכת עם אחד הצוותים שלי, או שהבאתם צוות אחר משלכם. הצלחת הפרויקט תלויה בשיתוף הפעולה בשטח. הדבר הכי חשוב שהכסף שלכם קונה עבורכם בעבודה עם מעצבת – הוא שקט נפשי. גם בתקופה שהיא מאתגרת כלכלית, אם אין לכם ברירה ויצאתם עם שיפוץ לדרך – קחו מעצבת, כזו שגם תנהל את הפרויקט. *הערה חשובה – עבודת מעצבת וניהול הפרויקט על ידה, איננו אומר פיקוח על איכות העבודה.

לסיכום, אתם לא חייבים לדעת הכל, יכול להיות לכם טעם מעולה, בשורה התחתונה מעצבת טובה וכזו שהתחברתם אליה והיא אליכם – תוביל אתכם על דרך המלך אל חלום הבית המשופץ.

ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה