הטיפים / איך להשקות נכון את צמחי הבית שלכם

שיר כהן קניאל היא יזמת ומקימת המותג האינטרנטי Hoya, המתמחה בהתאמת צמחיה לחללי פנים ומשרדים. שיר מאמינה שהסביבה בה אנו מעבירים את רוב שעות היום בין אם בבית ובין אם בעבודה צריכה להיות סביבה נעימה, טבעית שתשרה עלינו רוגע ותגרום לנו להרגיש טוב. סביבה טבעית וירוקה מעבר ליופי והסטייל שהיא מייצרת, גורמת לנו להרגיש טוב יותר. בהשקפתה, כל אחד מאתנו צריך לחיות עם קצת ירוק מסביב זה לא מחייב תחזוקה מסובכת ומחויבות גדולה מדי, זה יכול להתאים לכל חלל אשר תרצו ולכל רמת קושי. אלו הטיפים של שיר שיעזרו לכם להשקות נכון את צמחי הבית שלכם.

ליצירת קשר עם שיר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

HOYA איך להשקות צמחים נכון
צילום: יהונתן בן חיים

איך תשקו נכון את צמחי הבית שלכם?

טיפול בצמחים בבית יכול להיות תחביב מתגמל ומספק. להשקות צמחים נכון נשמע כמו משהו פשוט אך מסתבר שהרבה אנשים מתקשים עם הפעולה הזו. רוב מקרי המוות של צמחי הבית נובעים מהשקיה לא נכונה או יותר נכון, השקיית יתר וטיפול לא נכון בצמח שלנו. הינה 5 טיפים שיעשו לכם קצת סדר – איך ומתי כדאי להשקות את הג'ונגל הפרטי שלכם.

הכירו את הצמחים שלכם: כמו בני אדם, גם לצמחים יש דרישות שונות והן משתנות מצמח לצמח. אין כלל אצבע שיגיד לכם במדויק מתי הצמח דורש השקיה לכן חשוב מאוד שתכירו היטב את צמחי הבית שלכם ודרישותיהם השונות. ישנם צמחים שדורשים שהאדמה תהיה לחה באופן קבוע (כמו משפחת השרכים או משפחת הקלתאות). מנגד, ישנם צמחים צריכים שהאדמה שלהם תהיה יבשה לחלוטין בין השקיה להשקיה אחרת השורשים עלולים להירקב (לדוגמא – אגלונומה, סנסיווריה או סוקולנטים).

הקפידו על השקיה כמו שצריך: בזמן ההשקיה חשוב מאוד להשקות באופן יסודי את כל מערכת השורשים של הצמח ולדאוג שהמים יגיעו לכל האדמה של הצמח, עד התחתית. השקיה בצורה לא אחידה גורמת לשורשי הצמח לחפש את מקור המים ועלול להוביל לנעילת שורשים וגדילה לא אחידה של הצמח. כמו כן יש להקפיד להשתמש במים בטמפרטורת החדר, שכן מים קרים עלולים לזעזע את שורשי הצמחים.

השקו את האדמה ולא את העלים: מים עומדים על עלי הצמח עלולים לעודד גדילה של חיידקים, מזיקים, מחלות (כן, גם הצמחים שלנו יכולים לחלות!) לכן הקפידו להשקות את האדמה ואת השורשים ולא את העלים מלמעלה. מה שכן, מומלץ אחת לכמה חודשים (בעיקר בחודשי הקיץ) לרענן את הצמח עם מקלחת מים עדינה כדי לנקות היטב את העלים, להסיר את האבק ולרענן את הצמח בלחות.

הניחו את הצמחים בבתי עציץ עם חורי ניקוז: ניקוז המים הוא אחד המרכיבים החשובים בגידול צמחי בית. כמו שאתם לא הייתם רוצים שהנעליים שלכם תהיינה רטובות במהלך כל היום כך גם הצמחים. אדמה רטובה לאורך זמן תגרום למחלות וריקבון שורשים. לאחר השקיה תנו לצמח מספר דקות לנקז את כל מי ההשקיה העודפים ולאחר מכן ורוקנו את צלחת הניקוז/בית העציץ לבריאות הצמח, הקפידו להשתמש בכלים עם חורי ניקוז והניחו מתחתיהם צלוחית כדי לתפוס עודפי מים. יש אפשרות להשתמש במכשיר אדים או למקם מגש מים ליד הצמחים כדי לעזור לשמור על רמות לחות נאותות.

בדקו היטב לפני ההשקיה הבאה: הדרך היעילה ביותר שתעזור לכם להחליט אם הצמח שלכם צריך סיבוב השקיה או לא, היא על ידי הערכת משקל הצמח. אם אתם לא בטוחים אם הצמח זקוק כרגע להשקיה פשוט תרימו אותו לאוויר, אם הוא מרגיש לכם מאוד קל אז תשקו אותו, אם לא אז חכו עם סבב ההשקיה עוד קצת.

השקיה וטיפול בצמחים בבית זה כיף ולגמרי בר ביצוע, בעזרת טיפים אלה להשקיה נכונה, אדמה, ניקוז, לחות, אור, אפשר להבטיח את הבריאות והצמיחה של הצמחים הביתיים שלנו. ליצירת קשר עם שיר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה