הטיפים / מדריך מקוצר למיתוג אישי

חופית הלל דלעי היא בעלים וארט דירקטור של Meetoog, סטודיו נועז וקריאטיבי למיתוג ושיווק תוכן. חופית מתמחה כבר מעל 6 שנים בגיבוש זהות מותג לבעלי עסקים, עצמאיים וחברות שמחפשים להתבלט, ולהיות זכירים ואטרקטיביים לקהל שלהם. בסטודיו עובדים ארבעה אנשים, כל אחד מוביל בתחומו, פיצח את שיטת המיתוג ומצליח להעביר תהליכים מורכבים ועמוקים, משלב האפיון והאסטרטגיה ועד לשלב העיצוב והשיווק בצורה קלילה ואפילו כיפית. הם לא נותנים למכשולים וקשיים לעמוד בדרכם והלקוחות שלהם נסחפים איתם לתוך העשייה. אלו הטיפים של חופית, אותם ניתן ליישם כבר היום למיתוג עצמי.

ליצירת קשר עם חופית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

Meetoog סטודיו נועז וקריאטיבי למיתוג ושיווק תוכן
צילום: תקווה מהבד

עשה זאת בעצמך – מדריך מקוצר למיתוג אישי שיעזור לכם להתבלט

מיתוג אישי הוא נושא בעל חשיבות הולכת וגדלה, במיוחד בגלל הרשתות החברתיות. עסקים חייבים לפתח תקשורת ייחודית ולנהל מערכת יחסים עם הקהל, כדי שקהל היעד יתחיל להסתכל לכיוון שלהם. זה נחמד להיות בעל עסק – אבל צריך לספר במה אתה שונה מכל שאר בעלי העסקים. אלו כמה טיפים חשובים למיתוג אישי שכל אחד יכול ליישם, גם אם לא עברתם תהליך מיתוג.

בידול, בידול, בידול. תזכרו שגם אם הטייטל שלכם הוא כמו רבים אחרים – למשל "יועצת כלכלית", אתם לא כמו כולם ואין עוד כמוכם. תמצאו את החוזקות שמייחדות אתכם, ותשתמשו בהן בכל מקום – בשם, בסלוגן, בכותרות, בפוסטים. דרך טובה וקלה לעשות זאת היא על ידי בחירת סט ערכים, בין 3-5 (תתחילו עם יותר ותצמצמו) שמאפיינים אתכם ואת המותג או העסק שלכם ודרכם תבחרו את המסרים שלכם. למשל אם אחד הערכים שבחרתם הוא אופטימיות, תשדרו מסר אופטימי, אם בחרתם בגרות, תשדרו בגרות בשם, בסלוגן במוצרים. לא משנה כמה יועצים כמוכם יש, כל אחד מכם נבדל באופי, בערכים, והתפקיד שלכם הוא לבטא את מי שאתם בצורה אותנטית.

תנו לקהל שלכם להיות חלק מהדרך שלכם – תשתפו, תשתפו, תשתפו. תשתפו את העשייה שלכם, את הערכים, את החוזקות. תשתפו התלבטויות, עייפות, כישלונות. תראו איך נראה העיסוק שלכם מבפנים, תשתפו תוצרים ותשלבו מידי פעם הצצה לחיים האישיים שלכם. החיבור של הקהל יהיה יותר עמוק, כי יש להם פרסונה להתחבר אליה. הם יכירו את הערכים שלכם וירגישו כבר מחוברים אליכם, ואם הם כבר מכירים אתכם, למה להם לחפש מישהו אחר?

תנו ערך. תחברו את הקהל שלכם אליכם, בדלת האחורית, גם אם הם לא כאלה שמתחברים להצצה סוציאלית, הם יכולים להתחבר דרך התוכן האיכותי שלכם. שתפו טיפים, שתפו בידע שלכם, בתובנות שלכם, תכינו מדריכים קצרים. תתפלאו כמה אנשים רוצים לדעת ולשנות משהו – אם זה בהתנהלות כלכלית, גידול ילדים, ניהול עסק. תוכן בעל ערך, הוא החיבור החשוב ביותר לקהל שלכם.

תפרטו על הרגש. אל תגידו לקהל מה הוא יקבל מכם, אם ירכוש את מה שאתם מוכרים. תספרו לו איך זה יגרום לו להרגיש: איך ישתפר להם היום, איך זה יגרום להם לחייך, יוסיף להם בטחון ועוד. מה שהבינו אסטרטגיים מוכשרים ברחבי העולם כבר לפני כמה עשורים זו עובדה ששינתה את כל גישת המכירה והפניה בעולמות המיתוג והשיווק: אנחנו אולי יכולים לשלוט במחשבות שלנו, אבל למעשה אנחנו עבדים של הרגשות שלנו.

אם אין אני לי – מנהל לי. אם אין לכם זמן או כישורים להתעסק בזה, זה בסדר. תנו למישהו לנהל אתכם. העלויות בהחלט לא בשמיים וזה נעים ונוח. הם עושים את רוב עבודת החשיבה והיצירה, אתם רק מפנים זמן למה שיכתיבו לכם.

אני מקווה שעזרתי לכם לפחות להבין את הערך של מיתוג אישי ובידול, וגם אם כל מה שתיקחו מפה, זה ליצור לעצמיכם זהות מבדלת, שם שונה וסט ערכים אתם כבר צעד אחד קדימה.

ליצירת קשר עם חופית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה