הטיפים / לקבל אותי גם כשאני רוצה להשתנות

אורלי קובר היא מאמנת אישית מוסמכת המתמחה בשחרור אכילה רגשית והתקפי אכילה. מטפלת בשיטות שונות מעולמות האימון, NLP, תת מודע ודמיון מודרך כדי לאפשר לנשים להרגיש טוב יותר עם עצמן ועם גופן ולהשתחרר מהלופ האינסופי של התעסקות באוכל, משקל ודיאטות. אלו הטיפים של אורלי לקבלה עצמית גם כשאת רוצה להשתנות.

למידע נוסף וליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות בוואטסאפ ולהאזין לפודקאסט.

אורלי קובר שחרור מאכילה רגשית
צילום: רז יעקב

לקבל אותי גם כשאני רוצה להשתנות

הפרדוקס בשינוי הוא שהרבה פעמים אנחנו פועלות לשינוי כי נמאס לנו, כי אנחנו לא אוהבות את איך שאנחנו נראות, את איך שאנחנו אוכלות. אבל, שינוי לא יכול להגיע מתוך שנאה. צמיחה לא יכולה לבוא מתוך מקום חשוך. שינוי בר קיימא יכול להגיע רק מתוך מקום של אהבה ורצון כנה ואמיתי לשפר את עצמי ואת חיי מתוך חמלה וקבלה של המצב הקיים.

פיתוח דימוי עצמי ניטרלי – הפרדוקס הוא שדווקא כשההתעסקות במשקל תפחת אז יש סיכוי גבוה יותר לרדת במשקל. ההיגיון שעומד מאחורי זה, הוא שאיפה שהפוקוס נמצא לשם האנרגיה זורמת – כלומר ככל שאני בחוויה של חוסר שביעות רצון ככה אני בעצם אמשוך לעצמי עוד מאותו גורם שמביא אותי לאותה תחושה של חוסר שביעות רצון. לכן כשאני רוצה לשנות את המראה שלי, אני לא רוצה להתעסק בכמה "רע" אני נראית אך אני גם לא יכולה להתחיל לאהוב את עצמי אם בפועל אני חשה בדיוק ההיפך ולכן מה שארצה זה לפתח דימוי עצמי ניטרלי, מקום ביניים בין המקום שבו אני נמצאת היום לבין המקום שבו אני רוצה להיות.

להפחית התנגדות –  חלק מהעניין של לקבל ולאהוב את עצמי זה לא להיות בהתנגדות למה שאני מרגישה ולא לשפוט את זה, פשוט לתת לזה להיות מה שזה. לבוא לזה בגישה חומלת. אל תתנגדי להתנגדויות שעולות בך כי התנגדות רק מעלה עוד התנגדות.

להבין לעומק את המטען שיש על המראה הוויזואלי –  זה לא סתם שכל פעם שאת רואה את עצמך במראה או רואה תמונה של עצמך זה מוריד אותך או מכניס אותך לדאון. המראה הוויזואלי שלך תמיד מגיע עם המטען שאת סוחבת על עצמך לגבי המראה שלך. כל מה שאי פעם אמרו לך על איך שאת נראית, כל מה שאת חושבת על עצמך על איך שאת אמורה להיראות. זאת אומרת שהתמונה שאת רואה היא לא רק תמונה ולכן תהיי בחמלה כלפי עצמך כל פעם שאת נתקלת במראה שלך ומרגישה מכווצת.

לא לשנן מנטרות חיוביות שמרגישות לך לא מחוברות – שינון מנטרות חיוביות זה לא מה שיגרום לך לאהוב את עצמך יותר, בטח אם זה מרגיש לך בכלל לא מחובר למציאות. מה שאת יכולה לעשות במקום זה להתחיל את המנטרה ב-"אני פתוחה ל-", "אני רוצה ללמוד איך –" משהו שלמעשה יאפשר לך להתחבר למנטרה יותר ולא תרגישי שאין קשר בינה ולבינך.

לשים את הפוקוס על חמלה, סקרנות וחיבור –  פשוט כי זה מה שיעזור לך להתקדם לעבר השינוי שאת רוצה. זה בסדר לרצות להשתנות, להיות טובה יותר. חמלה זה לא רק להגיד לעצמך שהכל בסדר או לדבר אלייך בנחמדות גם כשלא בא לך, חמלה זה להיות פחות ביקורתית, במקום לדבר לעצמך במילים כמו חלשה או חסרת שליטה להגיד לעצמך שקשה לך, שאת מתמודדות, שאת בדרך. להיות בסקרנות כלפי הלא נודע, כלפי ההתבוננות שמתאפשרת מתוך שחרור השליטה, כי התשובה היא אף פעם לא בחוץ, היא תמיד בתוכך. לעודד את תחושת החיבור שלך לעצמך, על ידי זה שתשאלי שאלות, תחקרי את עצמך ותביני את עצמך יותר.

למידע נוסף וליצירת קשר עם אורלי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות בוואטסאפ ולהאזין לפודקאסט.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה