הטיפים / איך נכון לנהל תהליך התפתחות אישית

גל צחייק הוא מייסד מכללת תוצאות, המכללה הגדולה בישראל ללימודי NLP. הוא כתב את הספר ״מנהיגות בטישרט״ ומנחה את הפודקאסט הפופולארי ״תכלס: התפתחות אישית בלי קלישאות״. אלו הטיפים של גל לניהול נכון של תהליך התפתחות אישית

ליצירת קשר עם גל מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו.

גל צחייק NLP
צילום: נטלי ויצמן

איך נכון לנהל תהליך התפתחות אישית?

התפתחות אישית היא תהליך של שיפור עצמי בתחומי חיים שונים, כגון זוגיות, קריירה וצמיחה אישית. בשביל לנהל את תהליך ההתפתחות האישית שלך בצורה הטובה ביותר מומלץ מאוד להתחיל בהצבת יעדים, זיהוי נקודות חוזק וחולשה ונקיטת צעדים מעשיים להשגת יעדים אלו.

התפתחות אישית יכולה להוביל לחיים מספקים יותר, כמו גם להגברת הביטחון וההערכה העצמית. זה גם יכול לשפר את מערכות היחסים של האדם עם אחרים, כמו גם הזדמנויות קריירה והצלחה. היבט מרכזי אחד של התפתחות אישית הוא הצבת יעדים והמדידה של ההתקדמות שלנו. אלה יכולים להיות יעדים לטווח קצר, כמו השלמת פרויקט או לימוד מיומנות חדשה, או יעדים ארוכי טווח, כמו השגת תפקיד מסוים בקריירה או השגת יציבות פיננסית. הגדרת יעדים ברורים וספציפיים יכולה לעזור לספק כיוון ומוטיבציה.

אחת הדרכים המרכזיות לגרום לתהליך הזה לרקום עור וגידים ולהתממש בחיים שלכם זה כמובן למידה, אפשר ללמוד בסדנאות וקורסים שלרוב מתומחרים באלפי שקלים (ולעיתים קרובות ממש שווים את זה) או בחינם דרך מאמרים או פודקאסט על התפתחות אישית, כמובן שאחת האפשרויות הכי הכי טובות זה לקרוא ספרים, למשל ספר מומלץ על מנהיגות.

היבט חשוב נוסף של התפתחות אישית הוא מודעות עצמית. זה כרוך בבחינת המחשבות, האמונות וההתנהגויות של האדם, וזיהוי אזורים לשיפור. זה יכול לכלול הקצאת זמן לתשומת לב והתבוננות פנימה, כמו גם חיפוש משוב מאחרים. ישנם כלים וטכניקות רבות ושונות שניתן להשתמש בהן להתפתחות אישית. אלה יכולים לכלול פעילויות יומן, מדיטציה וטיפול עצמי. חשוב למצוא מה עובד הכי טוב עבור כל אדם, שכן התפתחות אישית היא מסע אישי.

פעילויות כמו קריאה, למידה או העמקה אחרת יכולות לספק תובנות חשובות ונקודות מבט חדשות, כמו גם מיומנויות וידע מעשיים. לסיכום, התפתחות אישית היא תהליך לכל החיים שיכול להוביל לאושר והגשמה רבה יותר. על ידי הצבת מטרות, עיסוק ברפלקציה עצמית וניצול כלים ומשאבים שונים, אנשים יכולים להמשיך לצמוח ולהשתפר בתחומים שונים בחייהם.

ליצירת קשר עם גל מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה