הטיפים / טיפים למצגת עסקית שנראית WOW

גלית מילוא יוצרת ומעצבת מצגות עסקיות לחברות, ארגונים, עסקים קטנים ועצמאים. את חברת GraFix מצגות אפקטיביות הקימה לפני כשלוש שנים ומאז עיצבה עשרות מצגות חברה, מצגות משקיעים, מצגות לכנסים בארץ ובחו"ל  כמו גם מצגות השראה למרצים וסיפורים אישיים. היא מלווה את הלקוחות מ- א' ועד WOW: המומחיות שלה היא לזקק את המסרים והמטרות מתוך הידע העצום שנמצא אצל מזמין המצגת, לחדד אותם וליצור מהם פרזנטציה שתהיה מובנת וברורה למשתתפים וגם תלווה את המנחה באופן זורם ונוח. אלו הטיפים של גלית ליצירת מצגת עסקית שנראית WOW.

ליצירת קשר עם גלית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-2726146.

גלית מילוא מעצבת מצגות עסקיות
צילום: הדס אלדר

טיפים למצגת עסקית שנראית WOW

זה לא חוכמה לזרוק "בולטים" על שקף, לשים תמונה ולהגיד "הכנו מצגת". המצגת חייבת להיות מכוונת למטרה מסוימת ומותאמת לאנשים שרואים אותה. מצגת חברה ומצגת למשקיעים יהיו שונות, גם אם הן מעוצבות לאותה חברה, כי יש להן מטרות שונות. אפילו במצגת המתארת סיפור השראה, צריך לעשות התאמות לקהל שמגיע לשמוע אותנו ולא נכון להשתמש באותה מצגת copy-paste. הנה חמישה טיפים לעיצוב מצגת עסקית מדויקת שנראית WOW.

לעצב את המצגת כך שיזכרו אותנו: אנשים רואים המון מצגות. כל הזמן. המצגת שלנו חייבת לבלוט ולהרשים. השתמשו בשקף פתיחה מסקרן, בהומור, שלבו סרטונים ותנו דוגמאות על דברים שקרו לכם. דוגמא אישית מעלה את רמת ההזדהות של המשתתפים ומקצרת את המרחק מ- "לא" ל- "כן". על חשיבות שקף הפתיחה תוכלו למצוא עוד מידע כאן.

קצרו את הטקסטים: מצגת היא לא ספר ואינה מהווה תחליף לקובץ WORD. כל שקף במצגת צריך להעביר מסר אחד בלבד ולכן מקדו את תשומת הלב אליו. הורידו טקסט מיותר שאינו מסייע לכך ואחרי שסיימתן, הורידו עוד טקסט. השקפים הטובים ביותר שראיתי כללו לעיתים מילה או משפט מאוד קצר. חשבו על מצגות TED-סטייל, שם לעיתים אפילו אין טקסט אלא רק תמונה רלוונטית.

הקפידו לשמור על אחידות במצגת: של הפונטים, הצבעים, הגדלים, הפילטרים. כשאנחנו לא מקפידים על אחידות, נוצר עומס ויזואלי, שמשפיע על המוח שלנו. המוח רוצה להתמקד, אבל עודף גירויים יכול להעיף אותו למקומות אחרים. מכיוון שאנחנו רוצים שהמשתתפים יתמקדו במסר שלנו ובמה שיש לנו לומר, חשוב לשמור על אחידות, שמונעת הסחות דעת ומאפשרת פוקוס. אם תרצו לקבל כלים נוספים כיצד לוודא שהמצגת שלכם בנויה בצורה אחידה, תוכלו לעשות זאת כאן.

לחלק את השקף ל-3: המוח שלנו אוהב לקבל דברים בחלוקה לשלשות. קל לנו לזכור דברים שבאים ב- 1, 2, 3. חלקו את השקף ל- 3 חלקים, למשל: כותרת, גוף השקף ופוטר (החלק התחתון). או המחישו משהו באמצעות 3 תמונות, זו לצד זו. התחלה, אמצע וסוף. בעיה, אפשרויות ופתרון.

התייעצו עם אחרים: הערות והארות מאנשים אחרים הן פרייסלס, כי אנחנו רוצים לדעת האם המצגת שלנו העבירה את המסר והשיגה את המטרה. התייעצו גם עם מי שלא עובד איתכם, כי דברים שלא רואים מכאן, רואים משם. דברו את המצגת, את ההרצאה, ולאחר מכן תשאלו מה אחרים הבינו, מבלי שתסבירו את הפרטים. עדיף לקבל פידבק לפני פרזנטציה או פגישה עסקית חשובה ולא במהלכה. בונוס נוסף הוא שהכנה מוקדמת גם מפחיתה סטרס. בואו לקרוא איך להימנע ממצבים מביכים שכאלה

אני מאמינה שמצגת תהיה WOW רק אחרי שהמסרים שלה יהיו ממוקדים ומותאמים לקהל היעד, הוויזואליות שלה תהיה נכונה ומוקפדת והמנחה ירגיש איתה בנוח לאורך כל המפגש. אם אתן רוצות ליצור מצגת כזו, או להתייעץ כיצד לשדרג שכבר הכנתן, אתן מוזמנות ל- GraFix מצגות אפקטיביות. ליצירת קשר עם גלית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-2726146.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה