הטיפים / לטפל בעצמכם גם כשאתם מטפלים באחרים

חגית אדרי היא יועצת, מרצה, מנחת סדנאות ומלווה משפחות המסייעות לבן משפחה המתמודד עם אתגרי הזקנה באופן המותאם ייחודית לכל משפחה לפי צרכיה בהנגשת מידע רלבנטי, מיצוי זכויות, ליווי רגשי ומענה מקצועי לכל השאלות העולות לאורך המסע הטיפולי. חגית מנהלת קהילת הפייסבוק בשם: מטפלים בהורה מזדקן? בואו נדבר עליכם – קהילה העוסקת בהתייעצויות ושיתופים של בני משפחה מטפלים, הנגשת מידע רלבנטי וחוכמת וניסיון חברי הקהילה.

בנוסף, חגית מרצה, מנחה סדנאות ויועצת אישית לבני הגיל השלישי בתהליכי פרישה והתמודדות עם שינויים, אתגרים אישיים ומשפחתיים ושמירה על רווחה נפשית. אלו הטיפים של חגית שיעזרו לכם לטפל בעצמכם גם כשאתם מטפלים באחרים.

ליצירת קשר עם חגית מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה או בוואטסאפ ל- 050-8773763.

חגית אדרי מרצה ויועצת אישית לבני הגיל השלישי
צילום: מלי רינת

לטפל בעצמכם גם כשאתם מטפלים באחרים

המסע הטיפולי בבן משפחה מזדקן יכול להיות מסע ארוך שנים הדורש מענה לשאלות המשתנות, התאמת צרכים, סיוע כלכלי פיזי ורגשי ובניית מערך ציפיות משפחתי מול ההורה, האחים והמשפחה הגרעינית. בני משפחה מטפלים חווים מצבי חרדה, דכאון, חולי, השמנת יתר וחוסר שקט. מחקר שנערך העלה ממצאים על מחשבה לעזוב את מקום עבודתם עקב עומס המשימות או לוותר על קידום או תפקיד נחשק.

חיזוק ופיתוח החוסן הנפשי הוא חיוני וקריטי טיפול ארוך שנים גובה מחיר פיזי ונפשי וגורם לשחיקה מהירה, עצבנות ואף סכנת התעמרות במטופל. איך נוכל לשמור על עצמנו במסע הטיפולי?

שתפו בקשיים והרגשות העולים בעקבותיהם – ניתן להצטרף לקבוצות תמיכה המצויות בקופות החולים, לשכות הרווחה, ברשויות המקומיות ובגופים שונים. קבלו עזרה פרטנית מאיש מקצוע המומחה בתחום הגיל השלישי והסיוע לבני משפחה מטפלים שבו תקבלו גם ליווי רגשי וגם מענה מקצועי ובטוח לשאלות העולות במסע הטיפולי המשתנה.

יש לשמור על שגרת בדיקות תקופתיות וביקור אצל הרופא בעת הצורך – מחקרים רבים מראים שהמטפל העיקרי נוטה לדחות את צרכיו האישיים כולל הרפואיים לפינה. קבלת טיפול רפואי ושמירה על אורח חיים בריא ומאוזן הם חיוניים עד מאד לתחזוקה העצמית של המטפל העיקרי.

לצאת להליכות ולעשות פעילות גופנית

לשמור על קשרים חברתיים ומשפחתיים

הפגינו חמלה גם כלפיכם

ליצירת קשר עם חגית מוזמנות להיכנס לאתר, ולדף העסקי שלה או בוואטסאפ ל- 050-8773763.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה