הטיפים / טיפים להריון אחרי גיל 40

ד"ר גיא גוטמן M.D הוא רופא נשים מומחה בגינקולוגיה ומיילדות, ומאחוריו ניסיון טיפולי של למעלה מעשרים שנים. ד"ר גוטמן מתמחה בגניקולוגיה כללית, אבחון וטיפול בליקויי פריון בקרב נשים וגברים, מעקבי ביוץ והריון, רפואת צוואר הרחם, התאמת אמצעי מניעה והפסקת הריון. חבר האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה וחבר האגודה הישראלית לחקר הפוריות. אלו הם ארבעת הטיפים של ד"ר גוטמן להריון אחרי גיל 40.

ליצירת קשר עם דר' גיא גוטמן מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלו או להתקשר לקליניקה 073-7600668.

תמונה: מאתר depositphotos

כיצד נמקסם את סיכויי ההצלחה לעבור הריון בריא אחרי גיל ארבעים?

אחד האתגרים הגדולים של נשים בדור שלנו הוא השילוב של קריירה מקצועית ו/או אקדמאית יחד עם חיי משפחה. בעשור האחרון שיעור הכניסות להריון אחרי גיל ארבעים הראה עלייה דרמטית של כ 40%(!). אז מה הבעיה בעצם? הטיימינג. זה לא סוד שעם השנים הגוף שלנו נשחק ומאבד מהפרודוקטיביות שלו. זה נכון בפרט גם לפריון. מה אפשר לעשות כדי להגדיל את הסיכויים שלנו להריון בריא אחרי גיל ארבעים?

אסטרטגיה – הטיפ החשוב ביותר שאני יכול לתת לכן הוא מודעות ותכנון. לא משנה בת כמה את ומה עמדתך בנושא האימהות כרגע – כדאי להכיר את הסטטיסטיקות, להבין את המשמעויות שלהן ולתרגם אותן לנתיבים אפשריים במסלול החיים שלך. מגיעות אליי לקליניקה הרבה נשים שמספרות לי שאת העשור האחרון הן הקדישו לביסוס מצבן הכלכלי, התקדמות בסולם הדרגות, מרוץ לקביעות באוניברסיטה וכי"ב. אני שומע הרבה אמירות כמו "לא שמתי לב איך הזמן טס", "אמרתי לעצמי שיהיה בסדר" וכד'. מטבע הדברים, יש נטייה לתעדף נושאים לא אקטואליים נמוך מאד בסדר העדיפויות. אלא שבמקרה הזה, ידע הוא כוח. החיים דינאמיים וכמוהם גם אנחנו. המוכנות לכל תרחיש מרחיבה את מנעד האפשרויות ואת חופש הפעולה. מעבר להגדלת הסיכויים להיות אמא בגיל מאוחר יותר, החופש הזה מעניק רווחה. הוא מגדיל את הפניות הנפשית להתמקד במטרות שלך.

תהליכי שימור פוריות – נשים בגילאי 31-40 רשאיות על פי חוק לעבור הליך הקפאת ביציות. הסיכוי להרות ספונטנית בשנות העשרים עומד על 25%. בשנות השלושים הוא יורד ל 15% ואחרי גיל ארבעים הוא עומד על כ5% בלבד. הרזרבה השחלתית גבוהה יותר ככל שהגיל צעיר יותר, ולכן, ככל שהקפאת הביציות נעשית מוקדם יותר, כך עולה הסיכוי להרות באמצעותן בעתיד. כשמתבוננים על הדברים דרך פריזמת ניהול סיכונים – עדיף לבצע הליך שימור פוריות ולא להשתמש בו במידה ולא יעלה הצורך, מאשר לחכות ולהשאיר את הסיכויים ליד הגורל.

לא לוותר מראש – אם הגעת לגיל ארבעים וצפונה מבלי להיערך מראש, אבל את מרגישה קריאה פנימית חזקה להיות אמא, אל תוותרי מראש! נשים רבות נבהלות לנוכח המספרים. הן אומרות "למה לי לטרוח כל כך, להשקיע הרבה זמן וכסף ולסבול ממפח נפש בצל סיכוי של חמישה אחוזים בלבד?". נכון, הסטטיסטיקה אמנם לא גבוהה, אבל היא קיימת. בישראל, מאפשר החוק להיכנס להריון מתרומת ביציות עד גיל 54. הריונות מאוחרים מתרומת ביציות הם דבר שקורה בארץ ובעולם יותר ויותר. אומרים שמזל הוא הזדמנות שפוגשת הכנה מוקדמת. אם כך, נס הוא כנראה הזדמנות שפוגשת אמונה ורצון. גם אם לא תצליחי, תדעי שעשית כל מה שביכולתך ותוכלי לפנות בלב שלם לאופציות אחרות כמו אימוץ או פונדקאות.

לא להתפשר בבחירת הרופא המלווה – כמומחה ותיק לפריון, יצא לי לפגוש הרבה נשים שקיבלו טיפול לוקה בחסר, הן ברמה המקצועית והן ברמה הבין-אישית. כשמדובר בתהליך כל כך משמעותי ואינטימי, חשוב מאד לעשות בחירה מושכלת ושקולה. מעבר למומחיות וניסיון, חשוב לעשות תיאום ציפיות לגבי אופן התנהלות התהליך. חשוב שתרגישי בנוח! שיש לך מרחב מוגן ובטוח ויד מלווה לאורך כל הדרך.

אני כאן בשבילכן! להכוונה, לייעוץ, מידע וסיוע. ליצירת קשר עם דר' גיא גוטמן מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלו או להתקשר לקליניקה 073-7600668.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה