נשים ועסקים / תמר ארבל-אלישע

תמר ארבל-אלישע היא אמנית ויוצרת, שמתמחה בציור חופשי. היא בוגרת המדרשה לאמנות (כשעוד הייתה ברמת השרון), אבל רק בשנים האחרונות הגיעה לעיסוקה הנוכחי.

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת
צילום: נעה אלישע. צילום תמונה נוספת של תמר: מאיה חבקין

איך העסק התחיל?

"אל הציור הגעתי במסגרת תפקידי הקודם, כמנהלת תחום קהילה. אצרתי תערוכת אמנים מקומיים, והביקורים בסטודיואים שלהם העירו בי את החשק לצייר, ולהתנסות בציור שלא הכרתי, ציור חופשי. ראיתי בציור תהליך והתמדתי בו. קראתי, שוטטתי באינטרנט, למדתי ובעיקר – ציירתי. ימי הקורונה היו ימים של שינוי גם עבורי. כשפוטרתי מעבודתי היה לי ברור מה אני (באמת) רוצה לעשות, וכשבעלי ואני הקמנו את הסטודיו – החלום הפך למציאות."

כמה משפטים על העסק

"אני עובדת בשני ערוצים. הראשון, שהוא הבסיס לכל, הוא היצירה שלי. אני מציעה למכירה את העבודות שלי ומקבלת הזמנות לעבודות בהתאמה אישית. הערוץ השני הוא סדנאות מגוונות לציור חופשי. הסדנאות מיועדות ליחידים (סדנה פרטית, זוגות, חברות, משפחות) ולקבוצות (חברים, צוותי עבודה), וניתן לקיימן בסטודיו שנמצא בחצר וותיקה בבנימינה, או במקום אחר שנתאם בינינו – בחיק הטבע או אפילו אצלכם בסלון, אם תרצו." ליצירת קשר עם תמר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ללינקדאין ולדף העסקי שלה.

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה הזאת מתאימה לכל מי שמגלה עניין. היא לא דורשת כל ניסיון בציור. הרעיון הוא לצייר כמו ילדים. בלי ציפיות ובלי ביקורת. לשחק בצבע וליהנות. יש שיקראו לזה ציור אינטואיטיבי, ציור שבא מהבטן. אני מתייחסת לזה כאל תהליך. תהליך של שחרור ושל חיבור של כל אחד לעצמו. מהסיבה הזאת הציור החופשי מתאים גם לציירים מנוסים. זוהי גישה משחררת ומאפשרת. ניתן לחוות אותה כהתנסות חד פעמית, אך יש בכוחה לחולל שינוי משמעותי בחייו של מי שיתמסר, ויתמיד בתהליך."

טיפים לנשים עצמאיות

"להיות מחוברת ל'למה'. למה אני עושה את מה שאני עושה?"

"להיות ברורה לגבי תיעדוף משימות."

"להנות מהדרך ולבחור כיווני עשייה בהתאם."

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני מתרגשת כל פעם מחדש כאשר מישהו שהוא מאוד סקפטי ולא מאמין בציור או בעצמו, מגיע לסדנה, נהנה מההתנסות וחושב אפילו להמשיך לצייר גם בבית. אני באמת מאמינה ביכולת של הדבר הזה לחולל שינוי!"

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת ללמוד מטעויות ומסתכלת קדימה. מנסה לזהות את ההזדמנויות החדשות שנפתחות ובוחרת לצמוח."

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

תמר ארבל-אלישע אמנית ויוצרת

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"קל. את החופש. יש לי ספל בסטודיו, שרק אני שותה ממנו ועליו הדפסתי: 'רק אני מחליטה עלי'. אבל היצירה היא המהות. אני אוהבת את העובדה שאני יוצרת משהו יפה ומשמח יש מאין. אני אוהבת את ההזדמנות להכיר אנשים ולפתוח בפניהם את הדלת לעולם הזה. אני אוהבת את התחושה שאני עושה טוב."

לאן מסקרן אותך להתפתח?

"שיתופי פעולה מסקרנים אותי. לעבוד לצד מעצבת פנים או מלבישת בתים, ליצור עבודות כמענה לחלומות של אנשים…"

רוצות להכיר את תמר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ללינקדאין ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה