הטיפים / טיפים להיכרות טובה יותר עם הגוף שלך

גאוּת גונן (גאות – כמו בים) מרצה ומנחת סדנאות העוסקות בהיכרות עם הגוף הנשי, בחיבור בין הגוף לנפש ובקשר שבין גוף למגדר. היא מלווה גינקוסופית – ליווי נשים ונערות בחוויות החיים השמורות רק למין השני – מקבלת הוסת ועד גיל המעבר, בוגרת אדמת מרפא נשית – עמותת אוהלה. גאות מלווה נשים שרוצות להכיר את הגוף שלהן ולקחת עליו אחריות ונותנת להן את הידע והכלים לעשות זאת, והיא גם סטודנטית לתואר שני במחלקה ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן ובמסגרת התזה שלה חוקרת חוויות גוף של נשים. בעברה הייתה סטארטאפיסטית, ויזמת היא מאז ולתמיד, הרפתקנית וסקרנית עוד מהרחם, לא מפסיקה ללמוד לרגע, מעריצה נשים מלפני שזה נהיה לטרנד, אמא לשניים, בת זוג של איש גבוה, וגם מכורה לקפה. אלו הטיפים של גאות להיכרות טובה יותר עם הגוף שלך.

ליצירת קשר עם גאות מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה או לפנות בוואטסאפ.

גאות גונן סדנאות היכרות עם הגוף הנשי

חמישה טיפים להיכרות עם הגוף

פעמים רבות אני פוגשת נשים שמפחדות להתיידד עם הגוף שלהן כי הן חושבות שזה ״הכל או כלום״  -או שאת לוקחת את זה כפרויקט גדול ולומדת להכיר את הגוף לעומק, או שאת לא מכירה או מחוברת אל הגוף בכלל. זה ממש לא חייב להיות ככה ואני תמיד ממליצה להתחיל בצעדים קטנים, וכדי לעזור לך להתחיל, אני רוצה להציע לך חמישה טיפים להיכרות טובה יותר עם הגוף שלך.

אל תפחדי מהגוף במשך שנים ארוכות לימדו אותנו שהגוף הנשי הוא מקור לסבל, לטומאה ולדחייה עד שגם היום, כשבידנו ידע רב ונרחב על הגוף, קשה לנו להתנתק מהקונוטציות השליליות ורבות מאתנו חשות נתק ממנו. הגוף שלך אינו מפחיד, הוא מכונה מופלאה שיכולה ללמד אותך הרבה מאוד על עצמך. כהתחלה, נסי שלא לפחד מהגוף ומהתחושות הגופניות שאת חשה. כשאת מרגישה תחושה חדשה או לא נעימה, אל תמהרי להעלים אותה ובמקום זאת, נסי להשתהות בה רגע.

הגוף מדבר איתך בדרכו שלו לגוף אמנם אין מילים אבל יש לו שפה אחרת (וגם זווית ראיה אחרת) להראות לך או ללמד אותך מה הם הצרכים והרצונות העמוקים שלך. כשאת חשה בגוף כאב, גרד, צמרמורת נעימה או תחושות גופניות אחרות, זוהי דרך של הגוף להסב את תשומת ליבך אל הדברים שמתרחשים עמוק בתוכך. בכל פעם שאת נתקלת בתחושה כזו את יכולה לשאול ״מה הגוף מנסה לספר לי?״.

התחילי מהיכרות עם תחום אחד לנסות ללמוד הכל במקביל יכול בהחלט להציף, לכן בחרי את התחום האחד שהכי מעניין אותך והתחילי רק איתו. זה יכול להיות המחזור החודשי שלך, הרעב והתזונה, הרגלי השינה, מצבי הרוח או כל תחום אחר שתבחרי, אך בחרי רק תחום אחד כהתחלה. כאשר תרגישי שההיכרות עם התחום הפכה לחלק בלתי נפרד מחייך, תוכלי לבחור תחום חדש ולהתחיל לחקור גם אותו.

עקבי אחר הגוף באופן יומיומי לאחר שבחרת תחום איתו את רוצה להתחיל, בצעי מעקב יומיומי ועשי זאת במשך שלושה חודשים. המעקב היומיומי יאפשר לך לראות את ההשתנות שלך ואת תגובות הגוף לשינויים ולאירועים אחרים שקורים בחייך. לאחר חודשיים-שלושה תוכלי לזהות דפוסים ותהיה לך הבנה עמוקה יותר של הגוף שתאפשר לך להתנהל בדרך שתיטיב עם הגוף והנפש שלך.

ההיכרות עם הגוף היא מסע הגוף שלך משתנה כל הזמן, בין הבוקר לערב, בין היום למחר, בין החודש הנוכחי לחודש הבא. הגוף מחזורי וספירלי ממש כמו החיים. לכן ההיכרות עם הגוף היא מסע שאין לו יעד. צאי אל המסע הזה נטולת ציפיות, מעצמך או מהגוף, והיי סקרנית ומוכנה לפגוש את כל מה שתגלי בדרך. מה את יודעת, אולי תופתעי.

ליצירת קשר עם גאות מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה או לפנות בוואטסאפ.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה