הטיפים / מהי מנהיגות ואיך להפוך להיות טובים בזה

גל צחייק הוא מייסד מכללת תוצאות, המכללה הגדולה בישראל ללימודי NLP. הוא כתב את הספר ״מנהיגות בטישרט״ ומנחה את הפודקאסט הפופולארי ״תכלס: התפתחות אישית בלי קלישאות״. אלו הטיפים של כל שיעזרו לכם בפיתוח כישורי המנהיגות שלכם.

ליצירת קשר עם גל מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו.

גל צחייק NLP
צילום: גיל לופו

מהי מנהיגות ואיך להפוך להיות טובים בזה

בואו נתחיל ישר מהעניין, מנהיגות היא פעולת הנחיה והנעה של קבוצת אנשים לקראת מטרה משותפת. מנהיג טוב הוא מישהו שיכול לעורר ולהעצים את הצוות שלו, ליצור סביבה שבה כל אחד יכול לעשות את עבודתו בצורה הטובה ביותר, בין אם מדובר בסביבה עסקית, בקהילה או במשפחה.

יש מספר גישות מרכזיות למנהיגות אפקטיבית, אם מעניין אתכם ללמוד על הגישות השונות, מומלץ לקרוא את המאמר: 4 גישות למנהיגות אפקטיבית.

אחת התכונות החשובות ביותר של מנהיג טוב היא היכולת לתקשר ביעילות. מנהיג חייב להיות מסוגל להעביר בצורה ברורה ותמציתית את החזון והציפיות שלו לצוות שלו או לקבוצה אותה הוא מוביל, בין אם מדובר במאות אנשים או במספר מצומצם של בני משפחה. כמו כן, על המנהיג להיות מסוגל להקשיב ולהבין את נקודות המבט והצרכים של כל אותם אנשים.

תכונה חשובה נוספת של מנהיג טוב היא היכולת לעורר השראה ולהניע אחרים לפעולה מתוך מוטיבציה חזקה ואיכותית. מנהיג חייב להיות מסוגל ליצור תחושה של מטרה ותשוקה בתוך הצוות שלו, לעזור לכולם להישאר ממוקדים ומחויבים להשגת מטרותיו.

למזלנו כל אחד יכול ללמוד לפתח את התכונות האלה, ואחד המשפטים המפורסמים בהקשר הזה הוא ש״מנהיגים מעולים הם אנשים שקוראים!״. יש המון ספרים מעולים על מנהיגות, אבל חשוב מאוד למצוא ספר שמתאים לערכים שלכם, אם חשובה לכם האותנטיות הישירות והיכולת להוביל אנשים בצורה פשוטה הספר ״מנהיגות בטישרט״ הוא ספר מומלץ על מנהיגות.

מנהיגים טובים מסוגלים גם להאציל משימות ואחריות ביעילות. הם מבינים שהם לא יכולים לעשות הכל בעצמם ומוכנים לסמוך על חברי הצוות שלהם שייקחו על עצמם משימות חשובות. זה לא רק מאפשר למנהיג להתמקד בתמונה הרחבה יותר, אלא זה גם מעצים את חברי הצוות ועוזר להם לפתח את כישוריהם ויכולותיהם.

בנוסף לתכונות אלו, מנהיג טוב חייב להיות גם ישר ושקוף. הם חייבים להיות מוכנים להודות כשהם טועים ולקחת אחריות על מעשיהם. הם צריכים גם להיות פתוחים למשוב ומוכנים לבצע שינויים בעת הצורך. בסופו של דבר, מנהיג טוב הוא מישהו שמסוגל להוציא את המיטב מהצוות שלו, ליצור סביבה שבה כולם מסוגלים לעבוד יחד לקראת מטרה משותפת. על ידי שילוב של תקשורת יעילה, מוטיבציה, האצלה ושקיפות, מנהיג טוב יכול לעזור לצוות שלו להשיג דברים גדולים.

ליצירת קשר עם גל מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה