הטיפים / חשוב לערוך צוואה – גם אם אתם צעירים

טלי אבידן היא עו"ד המתמחה בדיני משפחה. החזון של טלי הוא לעזור לאנשים, גברים או נשים, המצויים במשבר משפחתי לפתור את המחלוקות ביניהם ולצאת לדרך חדשה בצורה מיטבית עבורם, ועבור הילדים שלהם.

ליצירת קשר עם טלי מוזמנות להיכנס לאתר ולפייסבוק שלה.

חשוב לערוך צוואה – גם אם אתם צעירים

הסיפור של רונית ועוזי היה מוצלח. אחרי עשור של נישואים הם היו הורים לשלושה ילדים קטנים, לשניהם עבודה מספקת ומתגמלת שאפשרה להם לרכוש את בית החלומות שלהם במושב נחשק במרכז הארץ ולהקים בגינה פינת חי לשלושת הקטנטנים.

עוזי היה רואה חשבון מוערך במשרד רו"ח בכיר ורונית הייתה מעצבת פנים עצמאית עם עבודה בשעות גמישות, כך שבכל בוקר היא נהגה לפזר את הקטנים למסגרות שלהם ולהמשיך לפגישות עם הלקוחות והספקים. את הבית שלהם היא עיצבה באהבה, שמה דגש על כל פרט ופרט – והאהבה ניבטה מכל פינה בבית. שום דבר לא הכין אותה לאסון…

היא הייתה במהלך פגישה עם לקוחה, בוחרת ביחד איתה את הקרמיקה לאמבטיה של חדר ההורים כשהגיע הטלפון מבשר הרעות, שהודיע לה, שעוזי, בעלה, עבר תאונת דרכים קשה. הוא הובהל לחדר ניתוח, ואושפז בטיפול נמרץ במשך שבועות ארוכים, עד שאפסו כוחותיו.

עוזי ורונית היו הורים צעירים ובריאים, כך שהרעיון של עריכת צוואה לא עבר להם בראש. בהיעדר צוואה, החוק קובע כי רונית ושלושת הילדים הם היורשים החוקיים של רכושו של עוזי. אחרי חודשיים בבית, בלי עוזי, רונית הרגישה שהיא חייבת שינוי. הבית שהיה המקום השמח שלהם הפך להיות המקום העצוב, זה שמעלה זיכרונות כואבים, והיא לא יכלה לשאת את זה.

בנוסף, הבדידות מילאה כל פינה בבית והיא הרגישה שהיא מוכרחה לחזור ולהתגורר קרוב להוריה כדי לקבל עזרה וכדי למלא את השעות הקשות בחברות ילדות ובבני המשפחה. כשהיא ביקשה למכור את הבית, היא נדהמה לגלות, שכיון שהבית שייך גם לשלושת הילדים הקטנים שלה ושל עוזי, יהיה עליה לבקש את אישור בית המשפט למכר. הסרבול שבהליך, ביחד עם הקושי והצער שבר אותה לגמרי. את הבכי המתפרק שלה במשרד, אני לעולם לא אשכח.

קבלו טיפים להתנהלות לגבי צוואה:

צוואה אינה מסמך שעורכים רק בגיל מבוגר.

אדם נשוי שהולך לעולמו מבלי לערוך צוואה – רכושו יחולק בין בן/בת הזוג שלו ובין ילדיו בהתאם להוראות חוק הירושה.

כשמדובר בירושת קטינים – ההורה הנותר בחיים משמש כאפוטרופוס, ופעולות ברכושו של קטין חייבות לקבל את אישור בית המשפט לענייני משפחה, תוך מעורבותו המתמדת של האפוטרופוס הכללי.

תכנון מוקדם והיערכות משותפת על ידי עריכת צוואה חכמה שלוקחת בחשבון את צרכי המשפחה במקרה מוות של מי מבני הזוג היא דרך הפעולה המומלצת.

ליצירת קשר עם טלי מוזמנות להיכנס לאתר ולפייסבוק שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה