הטיפים / טעויות נפוצות בתכנון חדרי ילדים

אמה גניס היא בעלת סטודיו לעיצוב הבית. את עיסוקה החדש היא החלה לאחר תקופה ארוכה של יותר מעשרים שנה כאחות ילדים, לכן היה אך טבעי שתמשיך עם אהבתה, תתאהב ותתמחה בעיצוב חדרי תינוקות וילדים.

בתהליך התכנון היא מתמקדת בפרקטיות, אסתטיקה ובטיחות. חדרי הילדים המוצלחים הם אלה שמשלבים בהם את האפשרות לשחק וליצור בלי לפגוע בפרקטיות ובבטיחות. כל פרויקט מתחיל בפגישה משותפת ובחשיבה עמוקה להבנת הצרכים של הילדים והוריהם כדי שתוכל לספק אותם בתכנון החדר. אמה מדגישה את החשיבות בתכנון חדר "שיגדל עם הילד" ולא ידרוש שיפוצים והוצאות גדולות בהמשך. בכתבה זו, ריכזה עבורכם אמה שבע טעויות נפוצות בתכנון חדרי ילדים.

ליצירת קשר עם אמה מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

אמה גניס בעלת סטודיו לעיצוב הבית
איפור וצילום: רבאב שחאדה עאזם

שבע טעויות נפוצות בתכנון חדרי ילדים

בשונה מחללים אחרים בבית, לחדרי הילדים שימושים רבים, כמו: שינה, למידה, משחק, יצירה, אירוח חברים וכדומה. בתהליך התכנון חשוב להתייחס ולתת מענה ייחודי לכל שימוש  ולהתעכב על כל פרט ופרט, החל מבחירת מרצפות, צבע קירות, טקסטיל,תאורה ואקססוריז.

הלקוחות שלי זוכים בהדמיות פוטוראליסטיות ובסיור וירטואלי במשקפי VR  כדי להבין איך יראה החלל בסיום השיפוץ, עוד לפני שזה התחיל, והכל בהתאם לטעמם האישי, צרכיהם והתקציב שהקצו לפרויקט.

טעות מספר 1: חדר לא בטיחותי – אל תעמידו מיטה או רהטים אחרים מתחת לחלון, מה שיאפשר לילד לטפס לחלון בקלות. הגבילו את הפתיחה של החלון עד 10 ס"מ או התקינו סורגים שקופים שהשפעתם על עיצוב החד היא זניחה. הניחו את הצעצועים בהישג ידם של הילדים, כדי שלא יצטרכו לטפס כדי להגיע אליהם.

טעות מספר 2: עומס בחלל החדר – רבים מההורים מעדיפים לעשות שימוש חוזר ברהיטים שכבר קיימים בבית, כמו: ארון קיר גדול שהיה בחדר ההורים, שידה שעמדה בסלון ולא מתאימה לעיצוב הנוכחי, כורסאות שנשארו אחרי החלפת הסלון ו"חבל לזרוק"…

טעות מספר 3: בחירה לא נכונה של גווני צבע – טעות נפוצה נוספת היא בבחירה לא נכונה של צבעים וגוונים לחדרי הילדים. הורים רבים נמנעים מצביעת הקירות בגלל החשש מעלויות גבוהות והתעסקות מרובה, אך למעשה הם מפספסים בענק! לצבעים יש חשיבות רבה והשפעה ישירה על מצב הרוח וההתפתחות הרגשית של הילדים שלנו.

טעות מספר 4: היעדר מקום למשחקים ויצירה – ילדים הם יצירתיים מטבעם. תכנון מיקום ייעודי לכך יניע את הילדים לפעולה. אתם תתרמו רבות להתפתחות הילד אם תדאגו למקום מואר, עם שולחן אגרונומי וכיסאות תואמים לגילו שיאפשרו משחק ויצירה בנוחות מרבית. בהעדר מקום כזה בחדר הילדים, אתם עלולים למצוא "יצירות אומנות" על קירות הבית ולגו מפוזר על השטיח בסלון.

טעות מספר 5: בחירה של רהיטים יקרים וכבדים – מומלץ לבחור רהיטים קלים ולא יקרים. זכרו שילדים מרגישים הרבה יותר נוח עם רהיטים נמוכים. עדיף לבחור ארון שתי דלתות בגובה עד שני מטר, בצבע לבן או בז', שישמש את הילד בכל הגילאים ויותאם על ידי החלפה של ידיות – דובים או פיות לתינוק, ספיידרמן או חד קרן לגיל קצת יותר גדול וידיות שחורות ממתכת לילד מתבגר.

טעות מספר 6: תאורה לא מספקת – לתאורה השפעה רבה על ראייתו, מצב רוחו, מידת ערנותו ותגובתו הרגשית (טמפרמנט) של הילד. תאורה בחדר הילדים צריכה לספק אור לכל חלקי החדר.

טעות מספר 7: חוסר תכנון של תשתיות חשמל בחדר ילדים – ילדים גדלים והחדר "גדל" יחד איתם.  בתהליך שיפוץ חדר הילדים חשוב לתכנן את מיקום המיטה, ובהתאם לכך את מיקום השקעים והמפסקים. מומלץ למקם מפסק חילוף, תריס, מאוורר וסט שקעים, לפחות 140 ס"מ מהקיר כדי שאלו יתנו מענה גם כשתוחלף המיטה למיטה וחצי.

השקיעו מאמץ ומחשבה רבה בתכנון מוקדם של חדר ילדכם. אל תשכחו שזהו המקום בו הוא צריך להרגיש הכי נוח במשך שנים רבות . ליצירת קשר עם אמה מוזמנות להיכנס לאתר שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה