הטיפים / יצירת סדר ושקט אישי ומקצועי בחיי היומיום

חיה שדלצקי גזית מנחה מקצואישית לעצמאיות, מטפלת ומורה בשיטה קונסטלציה משפחתית. חיה מטפלת בקליניקה בגליל וגם און ליין, ומנחה מפגשי עצמאיות ברחבי הארץ. קונסטלציה משפחתית היא שיטת טיפול, המביאה את הזווית הבין דורית לקשיים שמלוים את היום יום שלנו. כשכלו כל ההסברים והוסקו כל המסקנות ועדין יש קושי, בתחום של זוגיות, קריירה, בריאות ומצב רוח קיומי, הקונסטלציה יכולה להביא נקודת מבט חדשה עמוקה ומרפאת. אחד הדברים שחשובים לחיה בעשיה היומיומית שלה הוא להנחיל את הקונסטלציה המשפחתית ככלי שימושי להתבונן ולפעול בעזרתו במציאות היומיומית. אלו הטיפים המעשיים של חיה ליצירת סדר ושקט משפחתי אישי ומקצועי בחיי היומיום.

ליצירת קשר עם חיה מוזמנות להיכנס  לקהילה ולדף העסקי שלה.

חיה שדלצקי טיפים ליצירת סדר ושקט בחיי היום יום
צילום: מיכל דרעי וינמן

יצירת סדר ושקט אישי ומקצועי בחיי היומיום

הקונסטלציה המשפחתית היא גישה מערכתית, ואחד מעקרונות היסוד שלה הוא סדר ושייכות. כולנו רוצים להרגיש שייכים, ובמקומנו. כשהסדר משתבש, ושאלת השייכות שלנו מתערערת, נוצר סבל. הכרה במקום שלנו במערכת אליה אנחנו משתייכים מאפשרת תנועה חופשית ומימוש עצמי. הינה כמה רעיונות:

ארוחה משפחתית: ארוחה משפחתית רבת משתתפים ורבת דורות.  כזו שיש בה באוויר הרבה מתח, קושי להתבטא ולהרגיש שייכים . נסו את הטיפ הבא: סדרו את מקומות הישיבה בהתאם לסדר הבין דורי. למשל, אב המשפחה בראש השולחן, האם מולו, בתווך הושיבו את הילדים לפי סדר הולדתם. אם יש בן משפחה שנעדר באופן מכאיב אפשר לשים עבורו כיסא. או ייצוג שמסמל את העדרו. תופתעו לגלות כמה שקט זה יכניס.

ישיבת צוות: כאשר אתם מנהלים או משתתפים בישיבות צוות רבות משתתפים, בהן הבלגן הרעש וחוסר השקט נוכחים. בקשו מהנוכחים  לשנות את מקום הישיבה שלהם. לפי עקרון מסוים, למשל: לפי הגיל הכרונולוגי, או ותק במקום העבודה. תגלו שחלק מהרעש שחוויתם נרגע כמו מעצמו.  

באיזה צד לישון במיטה: בהרבה שיטות ריפוי צד ימין מסמל את הגבר ושמאל את האישה. בחדר השינה למשל תוכלו ליצר אוירה רגועה ותקשורת נינוחה יותר בזוגיות כשהגבר ישן מצד ימין והאישה משמאלו. במקרה של זוגות חד מיניים בדקו מי לקח איזה תפקיד ארכיטיפי בזוגיות.

פיל בחדר: במצבים בהם אתם חשים שיש משהו שהייתם רוצים לומר אבל חוששים, אם יש סוד שהנוכחים לא יודעים, מזמינה אתכם לבחור חפץ שייצג את הדבר, והניחו אותו לצדכם. אין צורך להסביר מה עשיתם. תנו בתוככם הכרה לכך שאתם שמים עכשיו חפץ שמסמל את הסוד, את הדבר שחוששים לדבר עליו . סביר שמשהו בתוככם וגם בסביבה ירגע והנוכחות תהיה אחרת.

צפו בסרט המופלא 'קוקו' (coco של פיקסאר, 2017): הוא ממחיש נהדר את העקרון שהמתים נמצאים בתוכנו כל הזמן, ושהרבה מהפלונטרים והכאבים המשפחתיים יכולים לקבל מרפא דרך הסיפור המלא מנקודות המבט של כל בני המשפחה. הסרט מומלץ גם כדי לעזור לתווך את נושא המוות לילדים קטנים.

ליצירת קשר עם חיה מוזמנות להיכנס  לקהילה ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה