נשים ועסקים / קרן שנער

קרן שנער היא בעלת סטודיו לעיצוב פנים ופיקוח בנייה הממוקם בגליל המערבי. קרן עצמאית יותר מעשור, בוגרת החוג לעיצוב פנים במכללה למנהל ומאמינה בחוויית לקוח מקסימלית. כשיש כימיה טובה בין הלקוחות למעצבת, התהליך הוא מפרה ומהנה.

קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל

איך העסק התחיל?

"את לימודי העיצוב התחלתי אחרי השחרור מהצבא. רציתי מקצוע עם זיקה לתחום העיצוב והאמנות וגם מקצוע שבו תהיה לי אינטראקציה עם אנשים. בנוסף, היה לי חשוב להיות אמא נוכחת ורציתי לעבוד כעצמאית ולתכנן לעצמי את השעות והלו"ז. אחרי הלימודים התמקצעתי במשרדים בתל אביב ובאשדוד ולמדתי את הפרקטיקה של המקצוע. כשנפתחה לבעלי דלת בתחום המקצועי ומעבר לצפון היה על הפרק, הרגשתי שזה הזמן הנכון לעצמאות."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מציע שירות לכל מי שמעוניין בליווי של עיצוב פנים בשיפוץ או בבניה בדירות או בבתים פרטיים, החל מפגישות ייעוץ ממוקדות, ליווי לחנויות לרכישת ריהוט ואבזור, תכנון וליווי כולל לפרויקטים בבנייה ובשיפוץ וכל זאת במקצועיות ובהתאם לצרכים ולתקציב הלקוח. אני מתמקדת בעיצוב פנים למגזר הפרטי אך לא רק, ומוצאת את עצמי לרוב נותנת שירות למשפחות צעירות." ליצירת קשר עם קרן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל
קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל
קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מאוד מאמינה בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח. אני תמיד אומרת ללקוחות שלי שאני 'לא עושה דברים לבד', והם שותפים מלאים בתהליך. בכל זאת זהו ביתם ומבצרם. אני לוקחת את מכלול הצרכים והרצונות שלהם ומעצבת בית שמותאם בדיוק להם. אני מלווה לקוחות לתקופות ארוכות ולכן החיבור, הכימיה והפן המקצועי שזורים אחד בשני בליווי. הניסיון שלי מאפשר להתאים להם את הפתרונות הפונקציונליים והעיצוביים שיתאימו במיוחד להם. אני מאוד מאמינה בשילוב מאוזן בין חומרים שונים, ובעיניי העיצוב צריך להיות על זמני. חשוב לא לשכוח שבנוסף למאווים יש תקציב שצריך לעמוד בו. וחשוב לסנכרן זאת עם הרצונות בפרויקט. זה דבר שחשוב לא פחות ללקוחות – להישאר במסגרת התקציב ולא לסטות מהתהליך התכנוני והעיצובי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ניהול זמן. אני עסק שעובד מהבית ולא תמיד זה מתשע עד חמש. כאמא לילדים צעירים אני זמינה לילדי, אבל למרות זאת אני מאוד מודעת לחלוקת הזמן שלי. הכל מתועד ביומן, יש לי מעקב תמידי לגבי כל הלקוחות והשלב בו הם נמצאים בפרויקט שלהם."

"לנשום ולחייך זה מוטו לחיים. אני מאמינה שאנרגיות חיוביות מורגשות על ידי הצד השני, וחיוך תמיד שובר קרח. אני מוצאת את עצמי עוצרת לפעמים במהלך לרגע, רק כדי להיות מודעת גם לעצמי בתוך המרוץ. ובעידן כל כך אינטנסיבי זה בריא ומומלץ."

"לא לשכוח שאת זה העסק. אני משתדלת למצוא זמן גם להתפתחות והעשרה. זה מאוד חשוב לי מקצועיות ובעולם דינמי כל כך כמו שלנו אני חושבת שזה חשוב לכולם."

קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל
קרן שנער עיצוב פנים
צילום: עינת דקל

פרויקט מעניין שהיה לך כחלק מהעסק

"לפני כשלוש שנים פנתה אלי אישה כבדת ראייה שביקשה לעצב את ביתה. הדרישות היו לכאורה פשוטות אך לא מובנות מאליהן כלל. היא לימדה אותי המון, כמה חווית עיצוב היא דבר כל כך מותאם אישית וכמה שום דבר הוא לא טריוויאלי אפילו במקום הכי שלך, הבית שלך. היא למדה אותי על מהות ומשמעות של צבע בחייה וכמה תשומת לב לפרטים כשישנה מוגבלות כלשהיא היא ממש צורך יום יומי. זה היה כבוד של ממש להיות לה לעזר."

איך את צומחת ממשברים?

"כל דבר מלמד אותנו. אני משתדלת לקחת מקרים של משבר וללמוד מהם. להיכשל זה לגדול מתוך עצמך. אותי זה מדרבן ומצמיח."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הדינמיות בעבודה. אני לא יושבת כל הזמן בסטודיו ומתכננת. אני נמצאת הרבה בשטח, נוכחת עבור הלקוחות ומלווה אותם בכל מה שנדרש במסגרת הפרויקט. אין יום שדומה למשנהו, וזה כל הכיף. יש משהו מאוד סימביוזי בשילוב בין לתכנן בשקט וברוגע בסטודיו ואז להגיע לשטח הכל כך תוסס ולראות את התכנון שלי קורם עור וגידים. זה הסיפוק הכי גדול משני הדברים שאני הכי אוהבת בעבודה: לתכנן ולעצב, ולעבוד מול אנשי המקצוע והלקוחות בשטח."

רוצות להכיר את קרן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה