הטיפים / זוגיות והורות עם קצת יותר התלהבות מהחיים

בן סלע נשוי +2, שחקן טלוויזיה ומרצה בארגונים על התלהבות מהחיים – ד"ר התלהבות. הוא מומחה בניהול ושיפור יחסים בין בני אדם בזוגיות, בהורות ובעבודה, והעביר עד עכשיו מעל 1,000 הרצאות בכל הארץ ולכל סוגי האוכלוסייה. מדובר בהרצאה קלילה ומצחיקה שכל אחד חייב לשמוע על התלהבות מהחיים ובעיקר איך לנהל את הקושי במקום שהקושי ינהל אותנו. בן מגיע מעולמות הפסיכולוגיה החיובית, הדת, מיינדפולנס, CBT, NLP. הוא איש של פרופורציה, שלום בית, אהבה, הכרת תודה ומלא "פאשן" לחיים. חי את חצי הכוס המלאה אבל מודע לגמרי לחצי הריק. אלו הטיפים של בן לזוגיות והורות עם קצת יותר התלהבות מהחיים.

ליצירת קשר עם בן מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלו.

בן סלע דר התלהבות
צילום: אלדד צלמים

טיפים לזוגיות והורות עם קצת יותר התלהבות מהחיים

לפרגן, לפרגן, לפרגן: להנמיך ביקורת ולהגביר פרגון. במילה טובה, בהפתעה קטנה הביתה, ביציאות עם חברים, תפרגנו לסבתות, תנשקו להן את הרגליים כשהן באות, זו המשמרת שלהן, שיעשו מה שהן רוצות, בלי ביקורת, תתנו להן סיבה טובה להגיע וככה אתם תחזרו לנשום קצת. כמה שיותר תפרגנו ככה יפרגנו לכם בחזרה. לא רק בזוגיות, גם לבוס בעבודה, לעובד שלכם, ללקוח, לגננת של הילד. כל יום אפשר למצוא 1,000 דברים לפרגן עליהם. תנסו השבוע להוריד ביקורת לגמרי, תראו מה יקרה.

קודם זוגיות, ואחרי זה הורות: תשקיעו אחד בשנייה, תהיו טובים אחד לשנייה, הילדים כבר יזרמו אתכם על הכל. מה זה להשקיע אחד בשנייה? היה קצת קשוח היום במקלחות ובהרדמות? לא ליפול לדיכאון, להפך, מגיע לכם פיצוי! כוס יין במרפסת ומשלוח של אוכל מפנק. תקבעו ביומן דייט זוגי שלא ניתן להזזה או דרינק עם החבר'ה, לפעמים ביחד, אבל חשוב לא פחות, גם לחוד. תעשו יומן גוגל משותף, ואם תפסת ביומן – זה שלך. לא תפסת, את כנראה שומרת על הילדים. היומן קדוש.

מה עושים כשה'מיכל' שלנו מתרוקן: בתור התחלה, תבחרו את המלחמות שלכן, אי אפשר להילחם על הכל. ואם אחרי שבחרתן מלחמות, אתן מזהות שה'מיכל' של בן הזוג שלכן מתרוקן, קחו פיקוד על המשמרת. בפעם הבאה הוא ייקח פיקוד. אני ממש אומר לזוגתי לפעמים שלא ישנה בלילה: "לכי לישון נשמה, עליי, תשחררי, הכל טוב, את נסיכה איך שתפקדת עד עכשיו, מכאן זה שלי". ולהפך, היא מצילה אותי ושולפת אותי מסיטואציות קשות כשאני "מאבד את זה" כמעט על בסיס יומי. חשוב לדעת לשחרר ולהעביר משמרת כשאנחנו מתחילים לאבד סבלנות. ואל תטעו, זה קורה כל יום.

להשתמש בסרגל של פרופורציה: לא משנה מה קרה, תמיד יכול להיות יותר גרוע. גם אם הילדה שלי לא רוצה לאכול, שופכת את המרק על הרצפה, מתחילה לבכות, זה מעיר את התינוקת שבוכה גם וזה מעלה את החום אצל זוגתי, פרופורציות! יש כל כך הרבה סיפורים קשים בחדשות, כל יום, שזה באמת קטן עלינו. אני משתמש בסרגל דמיוני של פרופורציות בין 1-10, כאשר 1 זה המקרים הקלים שמטרידים אותנו ביום יום. אז מעכשיו גם אם קורה שיש ריב, תזכרו שזה זמני ותכניסו אותו לסרגל הפרופורציות שלכן, איפה הייתן ממקמות אותו בין 1-10? ובכל מקרה הריב הוא זמני, הולכים לישון מפויסים ואומרים תודה 1,000 פעמים ביום על מה שיש.

רגע לפני פיצוץ: לעצור, לנשום, ולנסות לדמיין מה עבר על בן הזוג היום. כשיש מתיחות ועוד רגע מגיע פיצוץ, לפעמים עדיף לשתוק, לתת לרגע לעבור ולהיות אמפתיים – תקבלו את זה כמובן בחזרה. בלי השוואות, מה אני עשיתי ומה אתה עשית. אני משתמש ב"אמלי" – אני-מה-יוצא-לי-מזה. לחשוב כמו שח מט, אם אני אגיד את זה, מה ייצא לי? איך זה ישפיע על השיחה? ואם אבחר לא להגיד כלום, מה ייצא לי? אולי זה בכלל עדיף? ואם נניח אני מחליט לנהל שיחה כזאת, שווה להתכונן קצת, מה כדאי להגיד, מתי כדאי לעשות אותה, לחשוב ממש על המילים שאומרים. רכות זאת מילת המפתח במתיחות ובכלל. גם בשיחות וגם בהודעות. וחשוב להגיד שהיסטוריה זה פאסה, מה שהיה בריב הקודם לא רלוונטי עכשיו.

צילום: יריב דגן

ליצירת קשר עם בן מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלו. מאז הקורונה, בן מעלה בחשבון האינסטגרם שלו כל יום שישי בשעה 14:00 סרטון חדש מהמרפסת (#מעיףתקורונה), ובו הוא נותן טיפים לחיים מתלהבים יותר.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה