הטיפים / התנהלות עסקית מנצחת

קרן אור ארזי מלמדת עסקים לצאת מאזור הנוחות, מראה להם את הדרך לכבוש את החלומות ולחיות חיים מלאים בעשייה ובתשוקה אמיתית. תחום האימון פגש את קרן אור כשהיא עצמה הייתה בצומת דרכים בזמן שהבינה שעסקי העיצוב והבניה אותם ניהלה במשך עשרים שנים כבר לא גורמים לה לקום בבוקר בחיוך ובאושר. עם ההבנה שהיא לא מוכנה להסתפק בפחות התחילה לחקור את תחום האימון. בעבודתה היא משלבת כלים מעולמות הפסיכולוגיה, ביולוגיה, התפתחות אישית ו- NLP. בארבע השנים האחרונות היא מלווה עסקים ואנשים לצמיחה עסקית וחשבון בנק מחייך. את הטיפים אספה קרן אור מהלקוחות שלה כשביקשה מהם לכתוב לה מהו הטיפ המנצח שמוביל אותם בעקבות העבודה איתה.

ליצירת קשר עם קרן אור מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם ליוטיוב ולספוטיפיי.

קרן אור ארזי מלווה עסקים ואנשים לצמיחה עסקית
צילום: דניאל דהרי

טיפים מנצחים ליציאה מאזור הנוחות

חדר משלך: כזה שמאפשר לך  לסגור אחריך את הדלת, רק שלך. את לא חולקת אותו עם אף אחד ואם אין כזה, צאי החוצה, תעשי מנוי לחלל עבודה או תשכרי משרד גם אם זה ליומיים בשבוע. את תגלי שהיציאה מהבית למתחם עבודה הופכת את היום להרבה יותר פרודוקטיבי. אל תפחדי להתחייב על המחיר, העסק שלך אוהב התחייבויות מהסוג הזה והוא יחזיר לך את הכסף בצורה של לקוחות חדשים וכסף נוסף שנכנס. זה מאוד נוח לעבוד מהבית אבל נוח זה לא בהכרח הדבר הנכון לעסק שלך.

אנרגיה זה החיים: רגע של כנות, בכל עסק יש לנו משימות שאנחנו פחות אוהבות ולא תמיד בא לנו לעשות אותן, למרות שאנחנו יודעות שחייבות. לפני משימה כזו תעלו אנרגיה: שימו שיר טוב באוזניות ותתחילו להזיז את הגוף או עמדו שתי דקות בתנוחת כוח ואז תיגשו לביצוע המשימה. האנרגיה שזורמת לכן עכשיו בגוף יצרה שינוי כימי במוח שמפריש עכשיו סרטונין, מוריד את רמות הקורטיזול ומעלה את הורמון הטסטסטרון, והקוקטייל הכימי שנוצר הופך את המשימה לקלה יותר."

אחרי ה-לא מגיע ה-כן: חייבים להמשיך גם אם שמעתן הרבה פעמים לא. חדדו את סט הכלים שלכן, תדייקו עוד יותר את המסרים שלכן. ה-כן מחכה לכן, והוא יגיע בתנאי שלא תוותרו. משפט אהוב עלי של וינסטון צ׳רצ׳יל אומר: 'ישנה תשובה אחת לכישלון והיא ניצחון' ואני אוסיף, אין כישלון יש משוב ולמידה וכשנתמקד בשני אלו, ה- כן יגיע ואחריו יגיעו עוד הרבה כאלו, למעשה ככל שתרצי. בפעילות העסקית שלנו אנחנו נשמע הרבה לא וזה מוריד את המוטיבציה ומקשה עלינו לפעול, כשזה קורה תחזרי לטיפ הקודם ומשם תמשיכי בלי להסתכל לצדדים, רק קדימה לעבר המטרה. ה-כן שלכן נמצא שם, מחכה לכן.

כתיבת יעדים: יעדים הם כמו מצפן עבור העסק שלכן. עסק בלי יעדים דומה לסירה ששטה בנהר ללא משוטים, הזרם ינווט את הסירה לאן שירצה. גם אם זה נראה לכן מיותר, תכתבו בתחילת כל חודש 5 יעדים עסקיים שאתן רוצות שיקרו. רוב היעדים שתכתבו, מן הסתם, יהיו יעדים 'שוטפים' – כאלו שאתן צריכות לבצע כמו יעדים בשיווק, מכירות גביה וכדו׳. אל תשכחו לשים יעד אחד שהוא חלום עסקי, יעד שאתן חולמות עליו אבל עדיין לא מעזות לממש, תכתבו אותו וגם אם לא יקרה איתו כלום החודש, תעבירו אותו לחודש הבא וכך הלאה, עד שיקרה או עד שתחליטו שאתן כבר לא רוצות לממש אותו (גם זה קורה). כתיבת יעדים היא סוג של כתיבת חוזה עם עצמנו, ולכן, גם אם לא נבדוק באדיקות כל שבוע מה קורה עם היעדים נגלה בסוף החודש שלפחות אל חלק מהיעדים הגענו וזה אושר וסיפוק גדול!

ואחרון חביב, להנות: אם את לא עובדת מתוך שמחה, הנאה ותשוקה לעשייה שלך, תשאלי את עצמך מה כן גורם לך לשמחה. הנאה מהעסק שלנו מספקת לנו עקומת מוטיבציה יציבה וגורמת לכך שגרף ההנעה תמיד נמצא עם הפנים למעלה. עקביות בפעולות (הנעה) מייצרת הצלחות.

ליצירת קשר עם קרן אור מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, וגם ליוטיוב ולספוטיפיי.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה