הטיפים / איך לחשוב כעסק גדול

עדי שרף היא בעלת סוכנות פרסום לעסקים בשם ADIGITALLY, הנותנת מעטפת שיווקית ייחודית ומותאמת אישית לכל עסק. היא אמא יחידנית למיקה ואורי, עצמאית, יזמית ובעברה ניהלה מספר עסקים בתחום הפקות האירועים והפעלות ילדים ועוד מספר מיזמים עסקיים. אלו הטיפים של עדי שיעזרו לכם לחשוב כעסק גדול.

ליצירת קשר עם עדי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

עדי שרף סוכנות פרסום לעסקים בשם ADIGITALLY
צילום: דנה אופיר

איך לחשוב כעסק גדול

תדמיינו! תדיימנו! תדמיינו! זה אפילו בחינם. תדמיינו איזה לקוח אתם רוצים שיגיע אליכם ממש היום. הוא גבר? אישה? צעיר? מבוגר? איך הוא נראה? במה מתעניין? איזה מוצרים, שירותים אתם יכולים להציע לו? איזה סוג של שיחה תהייה בינכם? או למשל… בא לכם שיהיה לכם משרד עם עובדים? תדמיינו אותו. איפה תשבו? ליד הדלת? החלון? איך המשרד יראה? יהיו במשרד מדרגות? חלל אחד? כמה עובדים יהיו? פשוט תדמיינו. המוח שלנו לא מבדיל בין מציאות לדמיון. וכשמדמיינים מאמנים את המוח להגשים את החלומות שלנו. ועסק – זה חלום. חלום ענק וכל פעם מגשימים עוד חלק קטן מהחלום.

שימו את הכוונה שלכם במילים שלכם. תתייחסו לעסק שלכם בכבוד הראוי לו. תנו לו העצמה וגם לכם. "אני הבעלים של…" או "יש לנו מגוון שירותים/מוצרים להציע". תתייחסו לעסק שלכם כארגון. יש לו בעלים (שזה אתם). יש לו עובדים, גם אם זה רק אתם. יש לו אנשי שירות, מכירות וכדו', גם אם העסק שלכם זה עסק של one man show, זה עדיין עסק שמתנהל עם הרבה בעלי תפקידים. תתייחסו אליו בכבוד הראוי לו, וכך יתייחסו אל העסק בחזרה. העצמה, העצמה, העצמה.

תתמקדו במה שאתם הכי טובים בו. את כל השאר פשוט תשחררו – אתם בעלי העסק. אתם "המנכ"לים" בשפה המקצועית. המנכ"ל לא יכול לעשות גם שיווק, גם מכירות, גם פרסום, גם לנהל את הסחורה או לתת את השירות. המנכ"ל לא יכול להיות גם רואה חשבון, גם מזכירה, גם איש השיווק, מכירות וסוכן  השטח. תתמקדו במה שאתם הכי טובים בו ותעשו זאת הכי טוב שאפשר. כל השאר ,תוציאו החוצה לבעלי תפקידים חיצוניים. נכון, זה עולה כסף. אבל זאת ההשקעה והתחזוקה של העסק שלכם וזה ידרבן אתכם לגייס עוד ועוד לקוחות. (לחשוב כמו הגדולים אמרנו, נכון?)..

תחשבו בגדול, תחשבו בענק! תהיו מחושבים אך לא קמצנים. עסק חייב להשקיע כל הזמן בשיווק שלו, במודעות למותג. אתם שוחים היום בים של עסקים ומפרסמים. ואם לא תשקיעו בפרסום ובחשיפה שלכם, מי יכיר וישמע עליכם? אמרנו שאתם צריכים לחשוב כמו הגדולים. אז נכון, אין לעסק קטן תקציבי ענק, אבל זו המשמעות של עסק. עסק תמיד צריך שיווק. תוכן, תנועה, מיתוג, חשיפה. בלי שיווק 24/7 אתם תישארו קטנים גם בהכנסות וגם בחשיבה.

תהיו אמיצים ובעלי תעוזה. אחרת איך חלומות מתגשמים? בעלי עסקים הם יזמים. ביזמות חייבים לנשום נשימה עמוקה ולצאת לדרך עם הרבה אומץ ועוצמה. יש הרבה נפילות, והרבה מהמורות – אבל היזמים לא רואים בעיניים ופורצים דלתות ומכשולים. אתם עסק קטן, נכון. אבל אתם ענקייייייםםםםם!!!!

ליצירת קשר עם עדי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה