נשים ועסקים / תמר לביא

תמר לביא היא יוצרת תוכן ויזמית סדרתית. בשנת 2011 הקימה יחד עם שתי שותפות עסק אינטרנטי עם תוכן חדשני שנקרא "הביתה". בזכות תוכן מקורי ואותנטי הן הצליחו להפוך את העסק למותג מצליח. את הידע והניסיון בעולם התוכן הדיגיטלי ,בניית הסיפור העסקי והדרך האותנטית לשווק דרכו את העסק היא מעבירה כיום הלאה. בשלוש השנים האחרונות היא עוזרת לעסקים קטנים לצמוח ולהתקדם ע"י תוכן יצירתי. תמר הקימה את מועדון העסקים "הסושיאל קלאב" בבנימינה – מסגרת לעסקים קטנים ליצירת תוכן לשווק העסק שלהם והיא מנחה את הסדנה "לספר את העסק שלך".

איך העסק התחיל?

"כמעט מעצמו. אחרי 'הביתה' התחילו לפנות אלי בעלות עסקים קטנים, בעיקר מעצבות כדי שאעזור להן ליצור תוכן מקדם לעסק. מהפגישות האלה הבנתי כמה ניסיון וידע צברתי בשבע השנים של יצירת תוכן אינטנסיבית – בבלוג, ביצירת ניוזלטר ל 10,000 מנויים , בכתבות וברשתות החברתיות. הבנתי גם כמה אני נהנית ללמד, להקשיב וללוות את התהליכים האלה עם עסקים (בעיקר של נשים) וכמה זה מספק לראות אותן מצליחות ולומדות ליהנות משווק יותר ויותר."

כמה משפטים על העסק

"היום לצד כתיבת ויצירת תוכן לעסקים באופן שוטף לרשתות החברתיות ולאתר, אני מייעצת ומלווה עסקים קטנים ליצירת אסטרטגיית תוכן לקידום העסק שלהם בצורה אותנטית למי שהם ולערכים של העסק. לפני שנה וחצי זיהיתי אצל העסקים שאני עובדת איתם צורך למסגרת שתאפשר להם התמדה ודיוק בעשייה השיווקית שלהם והקמתי בבנימינה את ה'סושיאל קלאב'. בקרוב תפתח קבוצה נוספת של המועדון בתל אביב ובמהלך השנה הבאה קבוצות נוספות, וזה מרגש אותי מאד."

תמר לביא היא יוצרת תוכן ויזמית סדרתית

מה מיוחד בגישה שלך?

"כששואלים אותי מה אני עושה אני עונה בדרך כלל יוצרת תוכן, אבל אם אתם רוצים לדעת בדיוק מה אני עושה התשובה שלי תהיה תמיכה קשובה לביטוי. לבעלות עסקים שהעסק הוא הן והן העסק והביטוי של היצירה או השירות שלהן לא תמיד בא בקלות. אנחנו מציפות את המחשבות והרעיונות, את הקשיים וגם את המילים הטובות שנאמרות ע"י הלקוחות וכך מאפשרות ביטוי אותנטי בדרכים שמתאימות לבעלת העסק. בדרך זו, המשימה לספר את העסק שלך הופכת להיות טבעית ופשוטה יותר ולא כל כך קשה ומטלטלת."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לשכוח מי את בדרך, מה הביא אותך לבחור לפתוח עסק ומה הדבר הייחודי שאת מביאה אתך. קל להתבלבל וחשוב לזכור לחזור למקור ולפעול כל הזמן ממנו."

"לקבוע זמן ביומן לכתיבה ויצירת תוכן לשווק העסק כמו שאתן קובעות פגישות עם לקוחות. כך תוודאו שבים המשימות שלכן אתן לא שוכחות את אחד מהדברים הכי חשובים להתפתחות העסק וההצלחה שלו לאורך זמן."

"למצוא מסגרת תומכת כלשהי להיות חלק ממנה. עצמאיות רבות מרגישות לעיתים קרובות בדידות ותחושה שאין מישהו לחשוב איתן, לקבל פידבק לרעיונות שלהן ולהתייעץ. מסגרת קבועה יוצרת הרבה ביטחון ויכולת להתמיד בעשייה שלנו."

איך את צומחת ממשברים?

"אני כל כך הרבה שנים עצמאית וחוויתי לא מעט משברים לאורך הדרך. אולי משבר זאת מילה קצת קשה מדי אבל ירידות ועליות בוודאי וגם משברים גדולים יותר, בעיקר של אמונה בעסק ובעצמי או תקופות כלכליות מאתגרות (ראו קורונה). הדרך שלי תמיד היא להמשיך לעשות. לנוע קדימה, ליצור יש מאין."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הגיוון בין פגישות הייעוץ האישיות, לקבוצת מועדון הסושיאל קלאב שנפגשת אחת לשבועיים, אוהבת להכיר קבוצה חדשה שמגיעה לסדנה ואחרי 4 מפגשים הופכת לחצי משפחה. אני מאד אוהבת לראות בעלת עסק שנרתעה משווק וחששה מחשיפה כשהתחלנו את המפגשים עוברת תהליך שבו היא מגלה את הערכים שלה ושל העסק, מגלה את הכלים שמאפשרים לה להצליח ולהיות עצמאית בשווק העסק ואפילו נהנית  מזה."

רוצות להכיר את תמר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה