נשים ועסקים / לילך חדד טל

לילך חדד טל היא בעלת GECKO MONTESSORI, עסק המציע ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי. לילך בעלת תואר בחינוך וקידום נוער בסיכון ובהכשרה מונטסורית דרך ה-AMI, המכון הישראלי לחינוך מונטסורי וה-MTA. עוסקת בתחום החינוך והטיפול כבר יותר משני עשורים. בנוסף, היא מטפלת בפסיכותרפיה גופנית ובעלת קליניקה פרטית שמטפלת בהתמכרויות, דימוי גוף ובעיות אכילה. לילך הייתה חלק מקבוצת הורים שהקימה בית ספר ברוח הגישה המונטסורית, בית ספר בו לימדה ובהמשך גם ניהלה, ולאחר שעזבה את בית הספר הקימה עסק שמציע ציוד וליווי למסגרות חינוך לפי העקרונות ואביזרי הלמידה המונטסוריים.

GECKO MONTESSORI, ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי
צילום: תמר גון

איך העסק התחיל?

"אחרי שעזבתי את בית הספר שניהלתי, חיפשתי את המקום הנכון להמשיך את הדרך שלי. הרגשתי שאני רוצה להשפיע על מערכת החינוך בארץ. רציתי להמשיך ללמוד ולהפיץ את הגישה המונטסורית, ושיהיו אביזרי למידה שיתאימו למורות בארץ. נרשמתי למגוון קורסים אונליין של מדריכות וארגונים בחו"ל ואז הגיעה שיחת הטלפון הראשונה ממנהל בית ספר שרצה ליווי להטמעת הגישה בבית ספרו. בעידוד של האנשים סביבי החלטתי לסייע לו להטמיע את הגישה וללוות את בית הספר תוך כדי שאנחנו בונים יחדיו את התוכנית בכדי להכניס את עקרונות הגישה לבית ספר ציבורי גדול עם סגל וותיק שלא כולו מתחבר לרעיון החדש."

"ראיתי בכך אתגר ולקחתי אותו בשתי הידיים! לאחר מכן דבר הליווי עבר מפה לאוזן והתחלתי ללוות בתי ספר ומוסדות חינוכיים נוספים. החנות נולדה לאחר שאמרתי לבעלי שהייתי רוצה לתת מענה שלם למי שאני מלווה ושתהיה חנות של מוצרי למידה מונטסוריים – מוצרים איכותיים במחירים נוחים, ובמקביל לפתח ולהתאים את המוצרים לארץ ישראל ולשפה העברית, לתת מענה שלי היה חסר כמורה. חברנו לאנשים מקסימים מהתחום ולמדנו כיצד לעשות זאת וההרגשה הייתה שהיקום כולו התגייס למטרה – למדתי על עמילות מכס, תו תקן למוצרים, תקשורת עם מפעלים בצד השני של העולם ויצירת קשרים עם אנשים אמינים ויצירתיים שזרמו עם הרעיונות  שלי והפדנטיות שלי. העסק שיצרתי והקמתי מספק מספר שירותים במקביל – ייבוא של אביזרים, ליווי למוסדות חינוך ופיתוח מוצרים ייחודיים שנמכרים רק אצלנו."

כמה משפטים על העסק

"החנות הוקמה בכדי לאפשר להורים ואנשי חינוך לקבל מענה רגשי ופדגוגי במקום אחד. נכון להיום אנחנו העסק היחיד בתחום שמציע את שני השירותים שמבחינתי שלובים זה בזה –  ליווי והטמעת עקרונות הגישה ורכישה של אביזרי למידה מונטסוריים קלאסיים ואיכותיים. אנחנו מציעים מוצרים איכותיים עם תווי תקן אירופאיים, אמריקאיים וגם כמובן של מכון התקנים הישראלי ומחירים נוחים."

"המטרה הנוספת שלי בעסק היא לדייק את אביזרי הלמידה לישראל ולשפה העברית – נכון להיום אנחנו היחידים בעולם שפיתחו את פאזל מפת ארץ ישראל לפי עקרונות הגישה ובהתאם למפות היבשות המונטסוריות וגם תרגמנו את קופסאות ניתוח המשפטים לעברית ואנחנו עובדים על תרגום והתאמה של כל תחום השפה לעברית. בנוסף יש אצלנו מספר מוצרים בחשבון שהם גם ייחודים ובעברית. אנחנו מאוד ממוקדים בלהתאים את האביזרים הקלאסיים לעברית." ליצירת קשר עם לילך מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

GECKO MONTESSORI, ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי
צילום: תמר גון
GECKO MONTESSORI, ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי
צילום: תמר גון

מה מיוחד בגישה שלך?

"המטרה העיקרית שלי הינה לשלב את התהליך החינוכי והטיפולי באופן המוצלח  ביותר עבור התלמיד ובמקביל לספק לצוות החינוכי הרגשה של העצמה והגשמה. בזכות הגישה המונטסורית והשילוב של הכלים הטיפוליים שיש לי מתאפשר התהליך הזה, כולל הסתכלות רחבה אשר שמה במרכזה גם את אנשי החינוך וגם את התלמידים וגם את הקשר עם ההורה."

"היתרון המשמעותי שלי בתחום הוא יכולת השילוב של כלים מעולם הטיפול והפסיכותרפיה הגופנית, בו אני נעזרת בעיקר מול אנשי חינוך כדוגמת מורות שמפחדות לעשות שינוי אחרי הרבה שנים במערכת, ואחת מהדרכים היא להוביל אותן תוך כדי הקשבה, להבין ולזהות את מקור הקושי. כמובן שזה גם תקף לעבודה מול ילדים, כגון נתינת כלים למורות שיעזרו להן להתבונן על הילדים ועל ההורים מנקודת מבט טיפולית יותר."

טיפים לנשים עצמאיות

"ללכת עד הסוף עם התשוקה שלכן."

"להיות עטופות באנשים שמאמינים בכן, ושאפשר לשתף אותם בכל הרגשה שיש."

"להיות כל הזמן בהקשבה לצורך שלך ולהבין שיהיו רגעים שצריך להחליט מה מקבל פחות עדיפות היום וזה בסדר."

"ללמוד מכל אדם ומכל סיטואציה, ולא לפחד לשאול שאלות כשיש משהו שאת לא מבינה בו או לא יודעת."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"כל השנה הזו הייתה מעניינת בטירוף! נחשפתי לתחומים חדשים ולמדתי להתנהל מול הרשויות בכל מה שנוגע לייבוא והוצאת תו תקן. הדבר הכי מעניין מבחינתי הוא פיתוח המוצרים הייחודים שלנו, כמו מפת ארץ ישראל המונטסורית שהחלה כחלום ומחשבה, המשיכה בתקשורת מול מפעל מעבר לים ובסופו של התהליך קיבלתי תוצר אמיתי ומוחשי אלי הביתה. זה מטורף!"

GECKO MONTESSORI, ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי
צילום: תמר גון
GECKO MONTESSORI, ליווי, פיתוח וייבוא ציוד מונטסורי
צילום: תמר גון

איך את צומחת ממשברים?

"העוגן הכי גדול שלי הוא הבית, בעלי עדי והילדים. יש קשיים שעולים תוך כדי אבל לא הייתי מגדירה אותם כמשבר. אני חושבת שניסיון החיים שלי גורם לי להתבונן על דברים אחרת ולא להתייחס לכל קושי כאל משבר. כשקורה משהו שמערער אותי או מקשה עלי אני משתפת את עדי בעלי, והוא יודע איך להכניס אותי לפרופורציות ממש מהר. אין לי בעיה לבכות, אני בוכה ממש בקלות וזה משהו שמאוד משחרר מבחינתי, וכמובן יוצאת אל הטבע – לצאת אל הטבע, לחלץ איברים גורם לכל הרגשה להיות אחרת."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת ללמוד, אני אוהבת שאין סוף ללמידה בתחום המונטסורי, יש שם עומק בלתי נגמר! אני אוהבת את הפיתוח של המוצרים – זה כל פעם מאתגר ומרגש אותי לדעת שיש עוד התאמה לשפה העברית ולצורך שעולה כאן. ואני ממש אוהבת את התקשורת עם האנשים. אני אוהבת אנשים, אוהבת ילדים, אוהבת לראות שינויים שקורים לאנשי חינוך ולהורים כשהם מגלים משהו חדש שהם מתחברים אליו – ממש רואים את האסימון שנופל. אני מאוד אוהבת את המפגשים עם הילדים ואת המחשבה שאני עוזרת להשפיע לטובה על החוויה היום יומית שלהם בבית הספר."

רוצות להכיר את לילך קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה