עיצוב מרחבי עבודה / שירי ארצי

שירי ארצי עוסקת תכנון ועיצוב פנים מעל 20 שנה, בוגרת בהצטיינות של החוג לעיצוב פנים במכללה למנהל. קמה כל בוקר באהבה גדולה למה שהיא עושה, מעצבת דירות, בתים ומשרדים. ליצירת קשר עם שירי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך

כמה מילים על הפרויקט

"מדובר על תכנון ועיצוב משרד עבור כלכלן העוסק ביעוץ לעסקים שונים. המשרד היה ברמת מעטפת בלבד – תקרת בטון ורצפת בטון ללא ריצוף וקירות. העבודה נמשכה כחמישה חודשים מרגע התכנון ועד לאכלוס, וכללה תכנון וחלוקת החלל בהתאם לפרוגרמה, בחירת חומרים, תכנון תקרה, תאורה, מטבחון, בחירת ריהוט וריצוף ועובדה מול יועצי הפרויקט השונים (בטיחות, מיזוג אויר, תקשורת וכדו')."

מה מיוחד בפרויקט?

"הגדרנו יחד עם בעל המשרד את הרצוי מבחינת החללים לעסק. חשבנו על הזרימה במקום מרגע הכניסה לחלל. יצרתי מבואת כניסה מרשימה ומזמינה עם שילוב חומרים נעים לעין. המשרד גובל בצד אחד באטריום זכוכית וצריך היה לחשוב איך יוצרים אינטימיות בחדרים מצד אחד ומצד שני לנצל את האור הטבעי שנכנס פנימה  ואת הפתיחות."

שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך
שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך

על מה שמת דגש בפרויקט?

"היה לי חשוב שמי שנכנס למשרד ירגיש שנעים לשהות בו ושהמקום יוצר תחושה מכילה."

מה הסגנון שנבחר?

"הסגנון שנבחר הוא סגנון מודרני. ריצוף אפור עם גידים (אחים לוי קרמיקה), ריהוט בגווני האפור עם שילוב של עץ ליצירת חמימות במקום. לצד המשרבייה בכניסה בחרתי עיטור של עיגולים בצבעים מטאלים של אפור וזהב שהודבקו על הקיר אחד אחד ולצדם נתלו גופי תאורה עגולים שדומים לאלו שעל הקיר ומדברים איתם באותה שפה. שילבתי כורסאות ורודות ותמונות גרפיות לצד צבעי האפור."

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"החלק המאתגר בפרויקט היה מיקום נקודת המים למטבח ממש מול הכניסה שאילץ אותי למקם את המטבחון כבר בכניסה למשרד. לא ניתן היה לחצוב ברצפת הבטון כדי להרחיק את מיקום המים, ולכן נשארנו עם המטבחון מול הכניסה. בחרתי להסתיר אותו על ידי משרבית ברזל גדולה שמטשטשת את המצאות המטבח שם אבל לא מעלימה אותו לגמרי. המשרבייה יצרה מחיצה דקורטיבית בכניסה והפכה להיות גם סוג של עיטור. מאחוריה נמצא המטבח היפה והאלגנטי בצבעי אפור שחור עם נגיעות של זהב בידיות."

שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך
שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך

שלושה טיפים רלוונטיים לעיצוב מרחב עבודה

"להגדיר פרוגרמה מדויקת מול בעלי המשרד ולמפות את הצרכים במדויק."

"לתת מקום חשוב לתאורה – הן ביצירת אווירה והן כתאורה פונקציונלית."

"לחשוב מהתחלת הפרויקט על שילוב החומרים והצורות (לוח השראה יכול לעזור)."

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"התחלנו לעבוד על הפרויקט עם תחילת הקורונה. בעל המקום נתן לנו את המפתח ולמחרת הסתבר שהוא חולה. למזלנו החוק אז קבע שמאחר ולא שהינו איתו יותר מ-15 דקות אין צורך בבידוד, אז התחלנו לעבוד במרץ כשהוא בבידוד בבית. היה מרגש לראות אותו אחרי שבועיים מגיע ומגלה את ההתקדמות. פתאום מחלל ריק כבר היו קירות."

שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך
שירי ארצי תכנון ועיצוב פנים
צילום: אמיר ארליך

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"ברגע שרוב הפרטים סגורים מראש ויש קבלן ביצוע מצוין ותכניות עבודה מלאות – העבודה נעשית במהירות ובקלות. חשוב לשלב את היועצים השונים כבר מרגעי ההתחלה."

מה פרויקט החלומות שלך?

"פרויקט החלומות שלי הוא עיצוב משרד עבור חברת הייטק צעירה עם שטח נרחב של אלפי מטרים, נוף מהמם ותקציב לא מוגבל. שילוב שהוא קצת בלתי אפשרי, אבל הי – מותר לחלום."

המלצה על פריט או על בעל מקצוע

"ממליצה על המשרביות שהן פריט עיצובי שהוא גם מאוד שימושי ואני אוהבת לשלב אותו בפרויקטים שלי גם משרדים וגם בבתים פרטים.  המשרבייה מגיעה מהעולם המוסלמי ומאפשרת 'לגלות טפח ולכסות טפחיים'. היא מסתירה אבל גם חושפת, מאפשרת הצצה למה שמאחוריה וגורמת לסקרנות ולכן אני אוהבת את אפקט ההפתעה שהיא יוצרת."

ליצירת קשר עם שירי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה