נשים ועסקים / איריס כרמי

איריס כרמי היא בעלת סטודיו לעיצוב ואדריכלות פנים בגני תקוה. איריס מספקת ללקוחותיה חבילת ליווי בתכנון ועיצוב פנים, הנתפרת לכל לקוח ולקוח בהתאמה אישית בהתאם לסוג הפרויקט והתקציב. תפיסת המקצוע שלה – "באה מאהבה" מנחה אותה בחיים ובעבודה. אהבה לאנשים, לאסתטיקה ויופי, לריגוש כשהיא מתבשרת על קבלת פרויקט חדש ולכל אחד משלבי העבודה. לראות כיצד הכל קורם עור וגידים ומתחבר לידי TOTAL LOOK מושלם ולשביעות רצון לקוחותיה.

צילום:פזית אסולין

איך העסק התחיל?

"כאדם שאוהב ללמוד, אוהב שינויים ובעלת תעוזה, עוד בהיותי בתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה למדתי עיצוב ואדריכלות פנים כהכנה לשינוי הבא. בתום 3 שנות לימוד החלטתי לפרוש מעבודה כשכירה ו'לקפוץ למים' ולהפוך למעצבת פנים עצמאית. הדרך לא הייתה קלה, אך הנחישות שלי להצליח, ללמוד ולהתקדם עזרה מאוד בעת משברים. מאז עברו 15 שנים של למידה והעשרה אין סופית, של תכנון ועיצוב פרויקטים של דירות, בתים, משרדים ומסחרי. הידע והניסיון המקצועי שצברתי כשכירה בתחום ניהול פרויקטים, מערכות מידע ומשאבי אנוש משרת אותי גם כיום כמעצבת פנים ובא לידי ביטוי בניהול ומעקב אחר כל פרויקט לפרטי פרטים, בהקשבה ללקוחות, בהבנת הצרכים שלהם, ובשימוש ברוגע הטבעי שלי כדי להוריד את מפלס הלחץ אצל הלקוחות ולעזור להם להבין שהם בידיים מקצועיות וטובות ויש על מי לסמוך לאורך כל הדרך. בני רועי, שסיים לימודי אדריכלות, הצטרף אליי לסטודיו. הצטרפותו מאפשרת לנו להרחיב את סל השרות שאנחנו מציעים ללקוחות ולשלב בין אדריכלות לעיצוב פנים."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו עוסק בתכנון ועיצוב משלב הפרוגרמה, סקיצות, קונספט עיצוב ודפי השראה, הדמיה בתלת ממד, תכניות עבודה ונגרות, כתב כמויות, בחירת חומרי גמר, סטיילינג ופיקוח עליון על הביצוע. הסטודיו נותן מענה במספר תחומים: אדריכלות – תכנון בתים פרטיים, תוספות והרחבות בנייה, הגשת התרי בנייה וטיפול מול הראשויות לכל סוגי הפרויקטים. תכנון ועיצוב פנים – בתים פרטיים, משרדים, חנויות ושטחי מסחר חדשים או בתהליך שיפוץ, שת"פ עם אדריכלים וליווי דירות קבלן. סטיילינג לבתים, דירות ומשרדים וסטייג'ינג לבתים ודירות לקראת מכירה, תכנון ועיצוב עפ"י עקרונות פאנג שואי לבתים, דירות, משרדים ומסחרי, הכנת מפות עפ"י האסטרולוגיה הסינית לנכסים וללקוחות, וייעוץ וליווי שעתי בבחירת נכס לפני רכישה, לפני תכנון ובניית בית חדש, רכישות לפרויקט ובכל נושאי התכנון והעיצוב." ליצירת קשר עם איריס מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

איריס כרמי עיצוב פנים
צילום:פזית אסולין
איריס כרמי עיצוב פנים
צילום: לידור עיראקי
איריס כרמי עיצוב פנים
צילום: לידור עיראקי

מה מיוחד בגישה שלך?

"ראש שקט ללקוחותיי – אני מאמינה ודואגת שכל תהליך היצירה המשותף הזה עם לקוחותיי יהיה נעים, רגוע וייזכר כחוויה חיובית. חשוב לי לפגוש את האנשים, להסתכל להם בעיניים ולחוש כיצד הכימיה וההתאמה האנושית בנינו מוציאה את הפרויקט לדרך. הלקוח, אני וכל בעלי המקצוע עובדים כצוות, כשהמטרה היא שביעות רצון מלאה של לקוחותיי. אני מעורבת בתהליך התכנון והביצוע לפרטי פרטים ומלווה את הלקוחות יד ביד משלב הפרוגרמה ועד לפיקוח עליון על הביצוע ומסירה, מביאה ללקוחות את הידע המקצועי, הפתרונות והניסיון והם בוחרים ומחליטים מה נכון להם. אני מביעה את דעתי המקצועית והאישית ומתריעה אם הבחירה שגויה, לא מלחיצה את הלקוחות בלקיחת החלטות. חשוב לי שייקחו את הזמן כדי לקבל את ההחלטה הנכונה."

טיפים לנשים עצמאיות

"לא לפחד להעז לעשות שינויים בחיים. רק שינוי יכול לקדם אותנו לכל יעד שנבחר להגיע אליו."

"לדעת לנטרל את האגו. לדעת להקשיב וללמוד מהלקוחות, מבעלי המקצוע, מהקולגות ומהחיים שזה בית הספר הטוב ביותר. תמיד יש מה ללמוד רק צריכים להיות פתוחים לזה."

"לחיות בענווה כאדם שווה בין שווים ולא נישא מאחרים מכל סיבה שתהיה. מי שיודע את ערכו ומכיר בכישוריו היתרים, אך לא שם את עצמו במרכז ולא מבקש לעצמו תהילה וכבוד מהעולם, אלא מבקש לעשות את המעשים הראויים והרצויים."

"לא לשכוח את הבן הזוג והמשפחה, העבודה חשובה, אך לא הדבר העיקרי. המשפחה היא העוגן, היא התמיכה, היא הפרגון, זה הבית בטוב וברע."

איריס כרמי עיצוב פנים
צילום:פזית אסולין
איריס כרמי עיצוב פנים
צילום: לידור עיראקי
איריס כרמי עיצוב פנים
צילום: לידור עיראקי

פרויקטים מיוחדים שהיו לך כחלק מהעבודה

"במהלך שנות עבודתי היו מספר פרויקטים מעניינים ומרגשים. שניים מהם היו עבור לקוחות מחו"ל שסמכו עליי, עשיתי את כל העבודה לבד כאשר התקשורת הייתה טלפונית ובהתכתבות עד קבלת המפתח והגעתם לארץ. בשלושה פרויקטים אחרים הלקוחות היו מהקהילה הלהט"בית עם חוש לאסתטיקה ויופי והחיבור בנינו היה מושלם."

איך את צומחת ממשברים?

"באופיי אני אדם מאוד מחושב, רגוע ושלו. עובדת בשיטה של מניעה במקום טיפול במשברים. אני לא נלחצת ובמקרה של משבר מיד עוברת לפעולות אופרטיביות כדי לפתור את המשבר. מיד אחריו מנתחת את המקרה, מסיקה מסקנות מטמיעה ומיישמת בשטח. לומדת מטעויות, טועה רק פעם אחת!"

איריס כרמי עיצוב פנים
צילום: לידור עיראקי
צילום: לידור עיראקי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת שינויים וריגושים וזכיתי שבחרתי במקצוע בו השינויים באים לידי ביטוי בסוגי הפרויקטים ובמגוון הלקוחות. אני אוהבת את הלמידה האין סופית ברמת המוצרים, חומרי הגמר והפתרונות בעולם העיצוב. אני אוהבת את שלבי התכנון, בניית הקונספט, שלב חיפוש החומרים והרכישות לפרויקט עם הלקוחות ושלב הפיקוח בשטח בו אני תמיד לומדת משהו חדש מבעלי המקצוע."

רוצות להכיר את איריס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה