עיצוב מרחב תיירות / אופיר דהאן

אופיר דהאן הוא מעצב רב-תחומי ובוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. הסטודיו לעיצוב של אופיר מתמחה בעיצוב פנים, הום סטיילינג, אמנות, אסתטיקה ועיצוב עכשווי ומציע את שירותיו לבתים פרטיים, דירות קבלן, משרדים ועסקים, תוך מתן חשיבות משמעותית בתהליכי העיצוב לכימיה ולאינטראקציה הבינאישית בין הלקוח למעצב.

אופיר נושם וחושב עיצוב כדרך חיים ומציע ללקוחותיו מענה אינטגרטיבי וייחודי. בין לקוחותיו נמנים מאות מותגים עסקיים ובתים, שעוצבו באופן שיש בו כדי להשפיע על הלך מחשבתם וסגנון חייהם של אנשים. ליצירת קשר עם אופיר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו או לפנות בטלפון 052-3502868.

צילום: גידי בועז

כמה מילים על הפרויקט – עיצוב דירת airbnb

"הלקוחות ביקשו שאעצב עבורם דירת בוטיק Airbnb המשדרת סטייל, פינוק ומודרניות, לצד חמימות ביתית, כך שלא יהיה תייר אחד שלא ישתוקק לנפוש בה או שיוכל להישאר אדיש לעיצוב המיוחד, לצבעוניות ולחומרים. כשהגעתי לראשונה לדירה, שנקנתה לצורך השקעה, גיליתי דירה קטנה מאוד ומוזנחת, שלא התגוררו בה שנים רבות. בנוסף לכך, גודלו של החלל היה של 45 מטר. תכנון ועיצוב החלל נעשה מהיסוד. בעיצוב ניתנה חשיבות רבה לצרכים של זוג המגיע להתארח בבית למספר ימים, עם אפשרות לצרף אליהם ילדים או חברים. בשל גודלה של דירה (כאמור, 45 מ"ר) בחרתי להשאיר את החלל פתוח ללא קירות חלוקה, כדי לתת תחושה של לופט תל אביבי מזמין. התחלנו בניקיון ובגילוי קירות הדירה כדי לחשוף את הנסתר בה."

עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז

מה מיוחד בפרויקט?

"המקום המפנק ביותר בדירה הינו המרפסת הקטנה, המצויה בכניסה לבית, אשר הפכה לבר ממתכת מכופפת, מקום נעים לארוחת בוקר או לדרינק ערב, אתנחתא מול הנוף התל-אביבי."

"כשגיליתי את דלתות הכניסה, אשר מקנות אווירה חמימה ושייכות לארכיטקטורה תל-אביבית של פעם, הבנתי מיד שדבר כזה לא מחליפים אלא משחזרים!"

"הרהיט המונומנטלי ביותר בחלל הוא המטבח, אותו בחרתי לעצב בצורת האות ר' ולתת בו כתם צבע נועז אשר משמח, מעורר ומוציא כל אדם מאדישותו. המטבח הצהוב, שגולש לתוך הסלון עם פינת האוכל, תוכנן במטרה לתת המון פתרונות אחסון בחלל קטן, כאשר פינת האוכל תוכננה לצאת מתוכו ולתחום את חלל המטבח."

"סקאלת הצבעים שנבחרה כחלק מעיצוב דירת ה- airbnb היא סקאלה אמיצה ולא שגרתית שיצרה מראה מרענן וייחודי לחלל, ויאמר לזכותם של לקוחותיי שלא עצרו אותי מלהביא את עצמי על כל גווני בפרויקט הזה…"

על מה שמת דגש בפרויקט

"גודל החלל הכתיב צורך בניצול חכם, תוך יצירת מקומות אחסון ותחושת מרחב. על מנת לשמור על חלל פתוח, בחרתי להפריד את חדר השינה מהסלון בעזרת ספרית מתכת גדולה וייחודית שעיצבתי, המשמשת כמחיצה בין חללים."

צילום: גידי בועז
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז

מאיפה ההשראה לעיצוב?

"ההשראה בעיצוב דירת ה- Airbnb היא מאלמודובר האגדי ומהעיצוב בסרטיו. הסגנון שנבחר הוא סגנון מודרני, משולב עם חמימות וצבעוניות עזה ויוצאת דופן."

איזה אתגר היה לך בפרויקט?

"לעצב דירת אירוח מפנקת המשדרת ייחודיות ויוקרה, בחלל קטן ובמסגרת תקציב מוגבל."

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"מבחינתי, הרגע המרגש התרחש בסיום הפרויקט, היה כשהצלחתו עוררה בלקוחות שלי את התיאבון לרכוש דירה נוספת באותה קומה. בהמשך לפרויקט הראשון התבקשתי הפעם לחלק את הדירה החדשה שנרכשה לשתי דירות אירוח airbnb. בימים אלה סיימתי לעצב אותן והתחלתי לעצב עבורם את הדירה הרביעית."

עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז
עיצוב דירת airbnb
צילום: גידי בועז

מה אתה לוקח איתך לדרך מהפרויקט

"להעז ולא לפחד מצבע."

מה פרויקט החלומות שלך?

"כל אחד מהפרויקטים אותם אני מקבל הופכים עבורי לפרויקט החלומות שלי. אני נהנה לעצב כל פרויקט ופרויקט ובסיום אפילו מופתע בעצמי."

ליצירת קשר עם אופיר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלו או לפנות בטלפון 052-3502868.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

הכתבה נכתבה בשיתוף פעולה מסחרי. עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה