נשים ועסקים / מורן פטרסון

מורן פטרסון היא מעצבת פנים עצמאית משנת 2016, בעלת המותג MORINGA עיצוב פנים ותכנון אדריכלי. הסטודיו של מורן נמצא ברמת הגולן, ואת ההשראה שלה היא לוקחת מעונות השנה ומהטבע סביבה – ירוק עז ומים שופעים בחורף, פריחה וצבעוניות באביב ,וקוצים והרבה צהוב בעונת הקיץ.

מורן פטרסון עיצוב פנים
צילום: עומר שורר

איך העסק התחיל?

"את האהבה לאדריכלות ועיצוב פיתחתי כבר מגיל קטן, בהשפעת ההורים והסביבה שבה גדלתי. אני מגיעה מתחום החינוך, והשינוי החד לעיסוק בעיצוב פנים קרה רק לאחר 12 שנים במהלכן עבדתי בתחומי החינוך והטיפול ולמדתי שני תארים מתקדמים. בשנת 2011 נרשמתי ללימודי אדריכלות אך הלב משך אותי להתמקד בעיצוב. התחלתי את דרכי כמעצבת אירועים ובשנת 2016 השלמתי את לימודי בעיצוב פנים ומשם הדרך כבר הייתה סלולה. ההחלטה לפתוח סטודיו משלי הייתה המשך טבעי עבורי, מתוך הרצון להקים משהו מאפס, ליזום ולהוביל עסק – ממש חלום שהתגשם."

"תחילת הדרך לא הייתה קלה, השיווק של העסק נתמך בעיקר מפרסום מפה לאוזן והפרויקטים הראשונים היו בעיקר לחברים ומשפחה. עם הזמן נכנסתי ללב התושבים המקומיים וכיום אני מנהלת עשרות פרויקטים מהצפון הרחוק, רמת הגולן, הגליל ועמק יזרעאל."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מעניק שירות החל מהשלב הראשוני, שלב התכנון שמתחיל כאשר מתחילים לרקום חלום יחד עם הלקוחות ועד לרגע בו הם נכנסים לבית בו יש הכל עד הפרט האחרון. בנוסף, הסטודיו מלווה לקוחות העומדים בפני שיפוץ או ריענון ביתם, החל משלב תוכניות עבודה, בחירת קונספט וסגנון עיצובי, ליווי וייעוץ בבחירת חומרי גמר, כלים סניטרים, תאורה, ריהוט וטקסטיל ועד לרמת האקססוריז. הלקוחות שלי נקשרים אלי ברמה האישית, ואני לא מוותרת על קשר אישי, אוזן קשבת ותמיכה לאורך כל התהליך לצד רמה מקצועית גבוהה ומחויבות אישית." ליצירת קשר עם מורן מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

צילום: עומר שורר
מורן פטרסון עיצוב פנים
צילום: עומר שורר

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מגיעה מעולמות הטיפול, ובתהליך העבודה עם הלקוחות אני שמה דגש וחשיבות על הכלה ואמפטיה. כחלק מהתהליך שעל פניו נראה כ'שטחי', אני מוצאת לנכון להיכנס לעומקים ורבדים שמתחת לפני השטח. המוטו שלי הוא עיצוב פנים שמתחיל מבפנים. המשימה – להכיר את האדם העומד בפני על כל מרכיביו. בבחירת הקונספט אני משלבת את החלומות והצרכים של הלקוחות, עם הסתכלות לשלבי החיים המאוחרים, התייחסות לגיל השלישי עוד בשלב התכנון, התייחסות למגבלות מבניות ותכנוניות לצד מגבלות גופניות והשפעות של גיל וכדו'. בתהליך התכנון חשוב לי לא לפספס פרט שיכול להשפיע על התכנון הן ברמת ה'כאן ועכשיו' והן ברמת העתיד הלא נודע.

שני טיפים לנשים עצמאיות

"חשוב מאוד לאזן בין בית למשפחה. יכול לקרות שבמהלך שבועות עמוסים לא אהיה נוכחת בבית, אך ברגע שאפשר לנוח קצת אני מקפידה לקחת יום חופש לעצמי, לבית, לעשות סדר פנימי וחיצוני. סדר וניקיון מרגיעים אותי ואם יש בלגן בפיזי יש בלאגן בפנימי וההיפך, ולכן משתדלת תמיד לאזן בין השניים, ולשמור על סדר גם וגם."

"ההסתכלות שלי בחיים היא קודם כל הודיה על מה שיש. חשוב להודות גם על הדברים הכי קטנים. בזכות ההודיה השפע תמיד מגיע."

צילום: עומר שורר
מורן פטרסון עיצוב פנים
צילום: עומר שורר
מורן פטרסון עיצוב פנים
צילום: עומר שורר

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"הפרוייקט היקר ביותר לליבי היה שיפוץ מאסיבי לבית ישן שאמי מתגוררת בו. זה היה השיפוץ הראשון שעשיתי בחלל רטוב, שיפצנו את האמבטיה שלה שהייתה קטנה, ישנה צפופה ועלובה, והפכנו אותה לחדר אמבטיה גדול ומפנק בסגנון כפרי מודרני. שנתיים לאחר מכן, כשהגיע תקציב, החלטנו לשפץ את הבית כולו, כולל שינוי מיקום של הפונקציות כמו המטבח, הסלון והכניסה, שהורחבה באמצעות בנייה קלה העשויה כולה מעץ, ופתיחת קיר הכניסה לוויטרינה גדולה שמחברת בין החוץ לפנים. הרגשתי שאני נותנת לאמא שלי בית חדש, התחלה חדשה, נוחות מרבית והרבה קסם. זו התחושה הכי טובה בעולם."

ה
צילום: עומר שורר
מורן פטרסון עיצוב פנים
צילום: עומר שורר

רוצות להכיר את מורן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה