הטיפים / איך להפסיק להרגיש שקופה

סיון בכרך היא מאמנת אישית ומאמנת הורים המתמקדת במערכות היחסים עם אלו שחשובים לנו בחיינו ובעיקר של הפנימיות שלנו עם עצמנו. כי מערכות יחסים זה לכל החיים. שם העסק שלה, ״גדלים ביחד״, מייצג את התפיסה הזו. בתהליך האימון, מבררים ומבינים ביחד את נקודות הקושי, ביחד לומדים לנסות חדש ואחרת, ביחד יוצאים למקצי שיפורים, ביחד חוגגים הצלחות. סיון משתפת כאן בטיפים שלה איך להפסיק להרגיש שקופה. ליצירת קשר עם סיון מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

סיון בכרך מאמנת אישית ומאמנת הורים
צילום: שירה קופרשמידט

איך להפסיק להרגיש שקופה?

זה קורה לנו לא מעט. בבית מול הילדים, בזוגיות, לפעמים בעבודה, במשפחה המורחבת… כמעט לכל אחת מאתנו יש המרחב הזה שבו היא מרגישה שלוקחים אותה כמובן מאליו, לא רואים כמה היא משקיעה, לא רואים את מה שהיא מתמודדת איתו ואת המאמץ שלה. כשזה קורה לי, אני מרגישה פשוט שקופה. כשאני חווה את עצמי שקופה לאורך זמן, מתחיל מרמור פנימי, שיושב בבטן והולך איתי לכל מקום, שתופח וגדל ומכביד ועם הזמן הופך לכעס וטינה כלפי אלה שלא רואים אותי.

לפעמים, כשאני כבר לא מצליחה להכיל את חוויית ההתעלמות הזו, פורץ ממני המרמור בכעס, בציניות. הדרישה שיראו אותי הופכת פתאום להתנהגות של פאסיב אגרסיב. יוצאת ממני ה״פולניה״. ואז לרגע אני מרגישה נראית, אבל הרגע הזה חולף ועכשיו לא רק לא רואים אותי. גם מתרחקים ממני. הממורמרת הזו שלא כיף להיות לידה. איך אפשר אחרת? איך אפשר להפסיק להרגיש שקופה? זה תהליך. והנה כמה טיפים לצעוד לעבר ה״ניראות״.

תחפושת ״סופר על״. מה הופך אדם לנראה? איך מתנהג מישהו שאי אפשר לפספס אותו? מה היה קורה אם היית קונה בחנות את התחפושת שרשומה על שמו ולובשת אותה? מה ואיך היית עושה אחרת?

אל תחכי לאחרים שיראו אותך, קודם תראי את עצמך. ולא מתוך מסכנות, אלא מתוך גאווה. תרימי לעצמך על מה שאת עושה. על הערך שאת מפזרת סביבך. אם זה בלהפוך את החיים של אנשים אחרים ליותר קלים, אם זה בלתת להם עוד לפני שהם מבקשים. כל מה שאת עושה שהוא בעל ערך, תהיי את הראשונה שלא מתייחסת אליו כמובן. פרקטי – נהלי רשימה יומית של כל המקומות שמגיע לך שיראו אותך בהם ותהיי את זו שנותנת לך מחמאה על טוב הלב, על הנדיבות, על המאמץ והאומץ ועוד יכולות שהפגנת.

תתחילי לראות אחרים. כל אחד מאתנו עסוק בטרדות היום שלו עם מבט ממוקד בהם ופחות קשיבות למה שמחוץ לו. תהיי המתנה שאחרים צריכים. תראי את המאמץ שלהם, את מה שהם כן עושים, גם אם זה הכי מתבקש, אל תני להם להיות מובנים מאליו. את בעצמך יודעת כמה זה כואב. תתחילי לפרגן. תהפכי לפיה של מחמאות. זה נשמע אולי מוזר, אבל ככה אנשים יתחילו לראות אותך ולהיות רגישים גם כלפיך בחזרה. וגם אם לא, הרווחת את מתנת הנתינה.

במקום פאסיב אגרסיב תעברי לפלזנט אקטיב. אני אתן דוגמא מהחיים שלי, הכי טריוויאלית: כיבסתי, תליתי, קיפלתי, כל הפעולות השקופות האלה, ואז נתתי את כל זה באהבה: ״מאמי, הנה הכביסה שלך נקייה ומקופלת במיוחד בשבילך. באהבה יקרה שלי.״ תתני מהלב ובמאור פנים, תתני בנדיבות וברוחב לב. את הראשונה שתרוויח!

דברי אותך החוצה. במקום לצפות שינחשו אותך ספרי עם מה את מתמודדת. ותרי על הפנטזיה ש״מי שאכפת לו יבין״. המשפט הזה רק גורם לך לכעוס. נסי להחליף אותו ב״מי שאני אסביר לו יבין״ ותתחילי להסביר את עצמך החוצה. לפעמים גם ידרש יותר מניסיון אחד עד שיבינו.

ליצירת קשר עם סיון מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה