עיצוב מרחבי עבודה / מעין רהב

מעין רהב עוסקת בתכנון ועיצוב פנים חללים מסחריים ופרטיים. מעין חושבת עיצוב מתוך פונקציונליות ופרקטיקה של היומיום בחלל, במקביל ליצירת חוויה ייחודית בלתי נשכחת. זה הסיפור של אחד הפרויקטים שלה. ליצירת קשר עם מעין מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור

כמה מילים על הפרויקט

"חנות Myst – מיסט – כל מה שגיקים אוהבים במקום אחד, נפתחה בדיזינגוף סנטר, ולי היה התענוג לעצב אותה! משחקי גיקים משגעים ומטריפים של מגוון מותגים עולמיים לכל הגילאים. עולם הדמיון, הפנטזיה והמדע בדיוני, מותגים בעלי שם עולמי אדיר – וכולם בחנות אחת ומטריפה.

מה מיוחד בפרויקט הזה?

"יצאנו להרפתקה של עיצוב החנות בתקופה מאתגרת של מגיפה עולמית, בזמנים שלא מובנים עם נהלים של מקום מאוד מאורגן ובעל ניסיון – דיזנגוף סנטר. כל זאת, תוך כדי התחשבות בחנות שמאגדת תחתיה מספר מותגים עולמיים אשר רלוונטיים לקהל מאוד מגוון, כך שהעיצוב, חייב לקלוע לכולם."

מה היה הכי חשוב לך בפרויקט?

"הדגש הגדול מכל היה על מתן מענה למוצרי המדף, ברמה המסחרית. ככל שנציג יותר – כך יראו יותר, כך יבינו את מהות החנות ואת ההיצע, והלקוח יתמסר יותר. במקביל, היה חשוב מאוד לתת מענה מדויק ונכון לחוויית הלקוח. שתהיה שונה, אחרת, נוגעת ללב המוצרים והמותגים."

מאיפה ההשראה לעיצוב?

"ההשראה לעיצוב הגיעה מעולמות שונים, כמו פנטזיה ומדע, ומידוף החנות תוכנן בגבהים שונים הראויים למבקרי החנות במגוון הגילאים."

עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור
עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור
עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"מיקום החנות והמבנה שלה היו האתגרים המהותיים ביותר בפרויקט. בעיקר לאור העובדה שלא שופצה מזה מספר עשורים. החנות הינה חנות של כ- 40 מ"ר ושימשה בעבר כמתפרה והיא נמצאת באחד הגשרים הידועים והמוכרים בדיזינגוף סנטר, 'גשר עגבניה'. החנות ממוקמת בפינה עגולה ולכן אתגרה מאוד בצורתה וביכולת לייצר מדפים שישמשו למוצרי מדף. שנים לפני כן החנות הייתה חנות למוצרי קוסמטיקה בה סגרו את כל החלונות עם קירות גבס וכך נשארה מאז."

"בחרנו 'לגלח' את קיר הגבס שידענו שמאחוריו מסתתר חלון ענק שיכניס לחנות אור טבעי וימלא את המקום בשמחה. הסרנו את התקרה הצפה ובכך הרווחנו מטר נוסף של גובה לחנות. הגובה מייצר אשליה של גודל, ובעיקר תחושה של אוויר לנשימה. בחללים מסחריים אני תמיד מציצה לראות מה קורה שם מעל הקיים לפני קבלת החלטות. לרוב ישנן הפתעות משמחות!"

"קיר הכוח נצבע בכחול, צבע המותג. למעט הצבע הנועז, החלטנו למדף את הקיר מרצפה ועד תקרה כדי להדגיש את המסה הנהדרת של מוצרים שהחנות מציעה, ולייצר חוויה. הרצפה הישנה טופלה ומעליה יישמנו פרקט למינציה בגוון טבעי, לוחות רחבים וארוכים שמייצרים תחושה של מרחב וגודל ובנוסף לחלון הענק שמכניס תאורה טבעית נהדרת, תכננו גם תאורה לחנות, כזו שתאיר את המקומות הקריטיים לחוויית קניה נעימה ומזמינה ללקוחות החנות. עמדת הקופה מוקמה מול הכניסה לחנות, במרכז החלל. זאת על מנת להיות בקשר עין עם אורחי החנות, לקבל את פניהם ולהיפרד עד הפעם הבאה."

"מידוף החנות תוכנן בקפידה על-פי המוצרים אשר יוצגו בחנות. בחרנו בעץ מסוג OSB למידוף, פלטות עמידות עם מראה של עץ. כל אזור תוכנן כדי להכיל מוצרי מדף שונים, על-פי מותגי החנות, ובמקביל – המידוף תוכנן להיות מודולרי. כזה שמידי תקופה ניתן יהיה לשלוף ולמקם מחדש על-פי הצורך. כמו כן, היה חשוב לשמר על נגישות טווח גילאים רחב מאוד למוצרים עצמם. אין כמו מגע ידיים. מידוף הפונה למסדרונות הסנטר היה המאתגר מכל, מכיוון שמדובר בפינה מעוגלת. פתרנו זאת על-ידי יצירת מידוף עצמאי, אשר מעוגן לרצפה ולתקרה, ביחידות צרות שהותאמו לגודל המוצרים. אי גדול תוכנן ועוצב כמידוף משחקים לשני אגפים שונים של החנות: לאזור ה'פאנקו', היכן שבובות הפופ נמכרות, ולאזור משחקי הקופסה. בכל אחד מהאיים תוכנן 'קטע' מחלקו העליון, כזה אשר תואם למוצרים המוצגים בו. על כך לא ארחיב ואמליץ לקפוץ על מנת לגלות את החוויה לבד…"

עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור
עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור
עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור

שלושה טיפים שאת רוצה לשתף

"לבדוק מה קורה מעל הראש שלנו בתקרה אקוסטית, ייתכן שתגלו אוצר!"

"להשתמש בכל פתח אור טבעי שמתאפשר – ככה אנחנו בני האדם, פשוט אוהבים אור טבעי! זה בדנ"א שלנו. אור טבעי הוא נכס חשוב לאנושות ולרוב, כשמתאפשר אני משתמשת בו בחללים. זהו טיפ חשוב וקריטי בעיצוב."

"צבעוניות היא החיים – להשתמש בה ככל הניתן!"

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"כשהלקוח אומר בסוף העבודה 'וואו, לא יכלתי אפילו לדמיין שכך זה יראה'. זה משפט מרגש בטירוף מבחינתי."

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"למידה אינסופית ומלא חוויות נפלאות! לומדת מכל בעל מקצוע או גוף איתו מתנהלים. הדברים דינמיים בדיוק כמו המציאות בה אנו חיים."

המלצה על פריט או על בעל מקצוע

"ממליצה בחום על 'אלברו פרקטים' – יש להם מגוון אדיר ונפלא של פרקטים שיתאים לכל מטרה! וכמובן, שירות פשוט נפלא."

עיצוב חנות משחקים גיקים פנטזיה מעיין רהב
צילום: ניר ליאור

ליצירת קשר עם מעין מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה