נשים ועסקים / עפרי ירום

עפרי ירום היא מעצבת פנים המתמחה בעיצוב המוריד עומס חושי. אל תוך עבודתה היא מביאה את שילוב הלא שגרתי בין ניסיון העבר שלה כרקדנית שנושמת אומנות, ורקע משפטי בתחום הקניין הרוחני. עפרי סיימה בהצטיינות את לימודיה בבצלאל, והיא בעלת תואר שני במשפט וטכנולוגיה ותואר ראשון במשפטים.

צילום: טל ברושל

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל עוד במסגרת פרויקט הגמר שלי בבצלאל – עיצוב בית לאנשים על הספקטרום האוטיסטי. לאחר שהפרויקט זכה במקום הראשון, נשאבתי למחקר מעמיק בתחום מאתגר זה ובחנתי איך ניתן לעצב את המרחב עבור אנשים שחווים את הסביבה בצורה אחרת. גיליתי שעיצוב הקשוב לצרכים של אנשים מיוחדים מבחינת חומרים, צבעים, תכנון מראש, סידור מינימליסטי בתבניות ואקוסטיקה – יכול ליצור סביבה המעניקה להם ביטחון וודאות, ומחזקת את האפשרות שלהם לקרוא את הסביבה ואת ההקשר החברתי. אחרי שגיליתי שכל אחד מאתנו זקוק בדיוק למרחב כזה – שמעניק לנו שלווה ללא עומס חושי, אני מיישמת את כלי המחקר בכל פרויקט שאני מתכננת."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו עוסק בעיצוב חללים פרטיים – בתים פרטי, דירות גן ודירות קבלן, וכן בעיצוב חללים מסחריים וציבוריים כמו גני ילדים וקליניקות טיפוליות." ליצירת קשר עם עפרי מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

צילום: מיה אבגר
עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר
עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר
צילום: מיה אבגר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"תהליך העיצוב מבחינתי הוא לדמיין מהו אורח החיים האידיאלי של הלקוח ומשם לצאת לתכנון. התכנון הוא פרטני ואישי, ומתייחס לא רק לעיצוב פנים אלא גם לאקססוריז הכי קטנים שמשלימים את התמונה, כדי להעניק ללקוח חוויה מלאה ומושלמת. אני מביאה איתי הרבה אנרגיה ורעיונות מחוץ לקופסא וחשוב לי שהתהליך יהיה מהנה ובעל ערך מוסף עבור הלקוח."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לטעום מכל העולמות ולצאת מגבולות הנוחות – לפרסם, לפנות לרשתות חברתיות ולא לפחד לפנות לגורמים שמעניינים אותך ולהציע להם לעבוד ביחד!"

"לנהל רישום מסודר שמגדיר זמני עבודה, וכמה פרויקטים אני מתכוונת לקחת כל חודש כדי שתהייה שליטה על הדברים."

"לצפות תמיד את הצעד הבא – לאן אני רוצה להתפתח ומה עלי לעשות לשם כך."

צילום: מיה אבגר
עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר
עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הלקוחות שלי מאוד מגוונים ומרתקים, אבל ילדים תמיד גונבים את ההצגה. במסגרת פרויקט עיצוב פנים למשפחה עם ילדים שנמצאים על הספקטרום, אחד הילדים הכין ציור של החדר שלו – ציור של המיטה, הארון והספרייה וזו הייתה ממש תכנית אדריכלית מנקודת מבטו. זה היה מאוד מרגש, וגם הילד עצמו מעורב ומרוגש מהתהליך ומתשומת הלב שהוא מקבל לתכנון חדר מיוחד בשבילו".

איך את צומחת ממשברים?

"אני מנסה ללמוד מהם, ומבינה שהם בסך הכל עוד שיעור להיות טובה יותר. כדי לשפר את המצב רוח אני אוהבת לשים מוזיקה, לקבל חיבוק מהאנשים שקרובים אלי ולרקוד."

עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר
עפרי ירום מעצבת פנים
צילום: מיה אבגר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני הכי אוהבת לשמוע את הלקוחות מדברים על עיצוב ומה זה שינה אצלם. למשל, לקוחה סיפרה לי שעיצוב חדר השינה שלה גרם לה פתאום לחשוב על עצמה. תמיד היא הייתה בסדר עדיפות אחרון ופתאום היא חשבה על הצרכים שלה, על הזוגיות שלה וסוג של גילתה את עצמה מחדש. בגן ילדים שעיצבתי כמעט לא היה מקום למשחק ובסוף התהליך הגן התמלא במקום ובאור. אנשים פונים אליי כי הם בבעיה. בסוף התהליך, לשמוע דברים כאלו מציף לי את הלב."

רוצות להכיר את עפרי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה