עיצוב מרחבי עבודה / אילנית ארגמן

אילנית ארגמן היא אדריכלית עם וותק של למעל מ-20 שנה בעלת משרד בוטיק המתמחה בתכנון ועיצוב בתים דירות ומשרדים חדשים או כאלה הזקוקים לשיפוץ מסיבי. אילנית היא גם מאמנת אישית ועסקית, מאסטר ב-NLP , מרצה ומלמדת סטודנטים לעיצוב פנים. הסטודיו שלה מעניק מעטפת ליווי של 360 מעלות ללקוחות כך שהם יודעים בכל רגע נתון במהלך הפרויקט שהיא שם עבורם.

ליצירת קשר עם אילנית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר
אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר

כמה מילים על הפרויקט המסוים – משרדי אקספרס ירוק

"כשהלקוח פנה אלי ואמר שהוא רוצה שאתכנן עבור העסק המשפחתי – משרדים באזור תעשייה בקלנסואה, לא ידעתי למה לצפות, אולם היה לי ברור שהולך להיות מרתק – וכך גם היה. ההיכרות עם הלקוחות שלי והבנת הצרכים המדויקים שלהם – הן  ברמה העסקית והן ברמה האישית, אפשרו לי ללמוד המון על החברה הערבית מבפנים וזה היה נפלא. למעשה הדרישה הייתה לתכנן משרדים ייצוגיים ומרשימים שיאפשרו קיום ישבות עם נציגי ממשלה, נציגי רשויות מקומיות ואנשי עסקים המגיעים למקום, מצד אחד ומצד שני שישדרו תחושה חמימה וביתית כיאה למסורת הכנסת האורחים."

מה מיוחד בפרויקט הזה?

"למעשה ליוויתי את הפרויקט עוד משלב הבניה ולכן יכולתי להשפיע על גודל הפתחים ואכן הבסיס לתכנון היה מעטפת עם שלוש חזיתות עם פתחי ענק. המיקום של המשרדים באזור תעשיה רק הדגיש את הצורך ביצירת מקום שונה לחלוטין מסביבתו המתועשת, מקום שבכניסה אליו נשאבים לתוך עולם חדש, מרשים, ייחודי כזה שמשדר יוקרה אבל מאופקת, עוצמה שקטה ומזמינה."

מה היה הכי חשוב לך בפרויקט?

"היה לי חשוב לתת מענה תכנוני ועיצובי מדויק לצרכים הספציפיים של הלקוחות שלי והדבר נעשה בעבודה משותפת ובשיתוף פעולה מלא והקשבה לדקויות שלא תמיד נאמרות אך יש להן חשיבות. דוגמא לכך היא המשרד של אבי המשפחה שגם משמש כחדר הישיבות, כאן שינינו מעט את הקו העיצובי הנקי יחסית המאפיין את לובי הכניסה וחדרי המשרדים, והוא עוצב בסגנון יותר כבד, גברי, בעל נוכחות כזאת ההולמת את אבי המשפחה."

אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר
אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר
אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר

מאיפה ההשראה לעיצוב ומה הסגנון שנבחר לפרויקט?

"ההשראה הגיעה מהלקוח, היה לו חלום לדלפק מרחף גדול מימדים שלא ניתן יהיה להתעלם מנוכחותו וכך התחלנו. העוגן לתכנון הייתה מבואת כניסה, אזור הקבלה המקבל את הבאים עם דלפק עץ אלון ענק וחצי מרחף, חלקו המרחף פונה לכיוון הכניסה, אלמנט עיצובי מרשים ופרויקט מורכב בפני עצמו. מעליו תלויים שני גופי תאורה עדינים מפליז כמו תכשיט מאיר. מאחורי הדלפק עמדת מזכירות המוסווית כארון שתוכננה על מנת להצניע את הקלסרים והמדפסות. הלובי משמש כאזור המתנה ובו פינת ישיבה אינטימית והוא צופה מבעד לחלון גדול למפעל הסמוך בבעלות החברה. סביב המבואה ממוקמים המשרדים עצמם כשמחיצות רצפה תקרה מפרידות ביניהם. הלובי מרוצף במשטחים גדולים של גרניט פורצלן בגוון אפור כהה עם נגיעות חלודה ואילו המשרדים בפרקט פישבון. כל עבודת הנגרות התופסת חלק משמעותי בעיצוב  נצבעה באפור גרפיט בשילוב אלון מבוקע."

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"אחד האתגרים היה לשמור על הקו העיצובי שגיבשנו ביחד ולהאמין בו למרות לא מעט רעשי רקע והאיזון העדין שבין הקשבה לרצון הלקוחות שלא תמיד רואים את התמונה המלאה לבין האני מאמין שלי ואני מודה על כך שכל התהליך היה מתוך שיתוף פעולה הדדי."

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"היו שני רגעים מרגשים. מבנה דלפק הכניסה היה כפי שציינתי מורכב גם ברמה התכנונית וגם ברמת הביצוע, ממש מלחמה בכוח הכובד… ברגע שהנגרים הגיעו להתקנה של הדלפק במרכז המבואה עצרתי את נשימתי עד שלא ראיתי אותו עומד ויציב – זה היה רגע מרגש ומספק ביותר.
לאחר סיום הפרויקט פנו אלי ממגזין עיצוב ופרסמו כתבה על הפרויקט המיוחד הזה – זה ללא ספק היה מרגש ועוד נקודת ציון בדרך שלי להגשמת חלומות של אחרים."

אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר
אילנית ארגמן אדריכלית
צילום: ליאור טייטלר

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"להגיע עם ראש פתוח לפגישה הראשונה עם לקוחות, ללא קשר למי הם, מה הרקע שלהם, ואיפה ממוקם הפרויקט. הקשבה פעילה וחוסר שיפוטיות מאפשרים להגיע למקומות נפלאים."

מה פרויקט החלומות שלך?

"פרויקט החלומות שלי יכול להיות כל חלל שמתקיימת בו המהות של עבודת צוות וחשיבה משותפת עם אנשים שלא חוששים מאתגרים תכנונים או עיצוביים, שמוכנים להיחשף לעוד נקודת מבט, פרויקט שיש בו סיעור מוחות פורץ דרך ותקציב שמאפשר את הפריצה! זה מרגש אותי."

ליצירת קשר עם אילנית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה