נשים ועסקים / הלנה מולקנדוב

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה לנשים בשיטת הנקודות. עוסקת בתהליכי ריפוי דרך רפלקסולוגיה, עיסוי קלאסי, רוקחות טבעית, ארומתרפיה וסדנאות מנדלות קבוצתיות.

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

איך העסק התחיל?

"עד לפני עשור עסקתי בהנהלת חשבונות, הרחק מהיעוד שלי. במקביל לעבודתי, במשך תקופה ארוכה סבלתי מכאבים במערכת העיכול שלי. הגוף שלי דיבר אלי ולא הקשבתי לו. בשלב מסוים הכאבים הגיעו לשיא כזה, שלא הייתה לי ברירה אלא לחפש שינוי וכך נחשפתי, דרך הרפואה המשלימה, ליכולת להעניק עזרה בפן הפיזי והנפשי. למדתי תזונה ללא רעלים על פי רפואת הרמב"ם, ארומתרפיה ואת קסם השמנים האתרים ורוקחות טבעית. כל אלו החליפו לי את התרופות נגד כאבים. במקביל, הוספתי את כל מה שקשור לטיפול במגע – עיסוי קלאסי שיאצו אבנים חמות ורפלקסולוגיה. למדתי עם המון סיפוק והרגשתי הגשמה."

"מתוך התחושה הזו החלטתי להיות עצמאית ולהיפרד מהנהלת חשבונות כשכירה. להעביר את הבשורה שהגוף יודע לרפא את עצמו, הכל באמצעות הכלים שריפאו אותי. אולם בזאת לא הסתיים המסע שלי. אחרי שהבנתי שכדאי להקשיב לגוף שלנו, שהוא מדבר אלינו, שמעתי אותו ממשיך לחפור: הלו, מה קורה עם חוסר השקט שלך?, חוסר הסבלנות כלפי עצמך? והפרעות הקשב והריכוז שלך? בחיפוש לשקט הפנימי עבורי הגעתי למנדלות. הנקודות התחברו, המנדלות הכניסו המון שקט ובריאות לחיי. מה שהביא לריפוי עבורי הפך לשליחות וערך עבור נשים רבות וטובות. נולדתי מחדש וכך גם נולד העסק שלי."

כמה משפטים על העסק

"פרוש המילה 'מנדלה' הוא מעגל המקודש.  מנדלה זו יצירה מדיטטיבית שמאפשרת חיבור לעצמנו, תוך כדי הקשבה ללב, כל הרגשות עולים על הקנבס. במהלך היצירה אנו לומדות לשחרר, להיות סבלניות כלפי עצמנו ולהנות מתחושת מסוגלות. מקבלות את עצמנו דרך היצירה. אנחנו יושבות, מנקדות, חוזרות על אותה תנועה מעגלית, המח מתחיל להירגע. המנדלה מלמדת אותנו להנות מהרגע, להתנתק מתחושת הזמן, להנות מהדרך וגם מהיצירה. היא מעולה לכל מי שסובל מהפרעות קשב וריכוז, מכניסה לשקט ומיקוד בעולם עמוס גירויים."

"סדנאות המנדלה מתקיימות לנשים בלבד בסטודיו בביתי באור יהודה או ברחבי הארץ לפי הזמנה והן רבות ומגוונות: סדנת אמא ובת, סדנאות למשפחות וחברות, ימי הולדת, גיבוש חברתי ועסקי, סדנאות אישיות או סדנאות קבוצתיות בהתאמה אישית." ליצירת קשר עם הלנה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

מה מיוחד בגישה שלך?

"כיוון שהמנדלה, כאמור, ריפאה גם אותי, אני מבינה את השליחות האדירה שלה וזה עובר בסדנאות. המנדלה נותנת מענה למי שמתמודד מול פרפקציוניזם, ביקורתיות וחוסר קבלה עצמית. אנשים מגלים את עצמם, מגלים שהם יצירתיים ובונים מסוגלות. שיטת הנקודות במנדלה, היא שיטה נגישה, אין צורך בידע מוקדם."

טיפים לנשים עצמאיות

"מזמינה אותך לחיות בתחושת שלמות לא מושלמות. אני פוגשת בסדנאות נשים מחושבות, נמנעות, מפחדות מכישלון ולכן לא משתחררות. ברגע שנקבל את עצמנו, אחרים יקבלו אותנו, החוכמה היא לחיות באהבה עצמית וחמלה."

"המנדלות נעשות בקבוצה, כולן יחד וכל אחת לחוד. אפשרי לעצמך זמן לעצמך, זמן שקט ללא הפרעות בהתאם לפניות שלך, לפחות פעם ביום. זו ממש עמדת הטענה."

"נהוג לומר שמה שאת מתמקדת בו – גדל. ממליצה לך לאמץ מחברת הכרת תודה בה תוכלי לעלות נקודות אור בחייך שתאפשרנה לך לראות את הטוב בכל סיטואציה."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה?

"כל סדנה מביאה איתה המון רגש וחוויה. באחת הסדנאות היו אמא ובת בגיל ההתבגרות שמאד ריגשו אותי. הילדה החמיאה לאמה על המנדלה שלה ושהיא מאד מוכשרת בעיניה. אמה כמעט בכתה מהתרגשות, היא לא שמעה ממנה מחמאה הרבה זמן, בדרך כלל מרגישה שקופה מולה. הן יצאו כל אחת עם יצירה אישית מרגשת, אבל התרחש שם יותר, קורה משהו אחר."

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

הלנה מולקנדוב מטפלת במגע ומנחת סדנאות מנדלה

איך את צומחת ממשברים?

"אני רואה בכל משבר הזדמנות ללמוד על עצמי משהו, להתפתח, לשפר. כאמור, השנים וניסיון חיי לימדו אותי כמה הגוף חכם, שאין סיבה לחיות עם כאב או סבל. אני מאמינה בריפוי פנימי אמיתי ולא מפספסת משבר טוב למטרות צמיחה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל. אבל בעיקר לראות נשים נפתחות, מגלות על עצמן איכויות, נהנות מהביחד וגם מהזמן המדטטיבי של התכנסות. הן יוצאות עם מנדלה אבל בעיקר עם הבנה שהיצירה האמיתית היא הן עצמן."

רוצות להכיר את הלנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה