נשים ועסקים / קוקי ילין

קוקי ילין היא מטפלת, מרצה באקדמיה, מנחה צוותים ומפתחת שיטת ״האדם חי על פי דמיונו״ לטיפול בחולים אונקולוגיים. מעל 20 שנים שהיא מלווה ילדים ומבוגרים המתמודדים עם מחלות, אונקולוגיות בעיקר, ותומכת גם  במשפחתם ומסייעת להם בתהליך ריפוי והבראה. קוקי בעלת תואר Bed בחינוך ובעלת MA בפסיכודרמה ובתיאטרון בובות טיפולי. היא מרצה לפסיכולוגים/ות מוסמכים/ת המתמחים בפסיכו-אונקולוגיה אינטגרלית, באוניברסיטה צ'ובות (ארגנטינה).

קוקי ילין

איך העסק התחיל?

"העיקרון המנחה אותי בחיי עוד מהילדות הוא – כשאת עוזרת לאחר את למעשה עוזרת לעצמך. שנים רבות  שאני מלווה ילדים, מבוגרים ובני משפחתם המתמודדים עם מחלות אונקולוגיות במסגרת בתי החולים ובאופן פרטי. באמצעות אומנות ככלי שיקומי ודמיון מודרך (ויזואליזציה). במשך שנות עבודתי במחלקה האונקולוגית בבתי החולים פיתחתי כלי עבודה טיפולי איתו אני עובדת בהצלחה עם הילדים החולים, כמטפלת ובאמצעות הצוותים הרפואיים העובדים בהדרכתי."

כמה משפטים על העסק

"בשנת 2017 יצא לאור סיפרי ״שימשי – גיבור על״, בו משולבים איוריה הקסומים של ג׳יזל ליטווין הולצברג. הספר מנגיש את השיטה 'האדם חי על פי דמיונו' ככלי להתמודדות רגשית, במטרה להשיג תחושת שליטה בימים סוערים ומאתגרים. לילדים החולים ולבני משפחתם. בספר מתואר שמשי (גור האריות) המאושפז בבית החולים לצד חברו לחדר בטטה-מתוק (הכלבלב). השניים מטופלים בידיהם המסורות של הרופאים והאחיות (גם הם מיוצגים ע״י חיות). קול-אור הוא אורח המגיע בהפתעה ומלמד את שמשי להשתמש בדמיון וביצירתיות במטרה להבריא. יחד הם יוצאים למסע של ריפוי, ושמחה. הספר משמש כבסיס עליו נבנה תהליך השיקום, שנעשה באמצעים שונים: שיחה, משחק, יצירה, לפי נטיית הילד/ה ובהתאמה למצבו/ה."

"במהלך השנים הכשרתי צוותים בעבודה על פי שיטה זו, כל אחד/ת על פי תחומו. במסגרת ההדרכה אני מנחה כל אחד/ת על פי הדיסיפלינה הטיפולית שבה עוסק/ת. ניתן להצטרף להדרכה בקבוצה או באופן פרטני וללמוד על השיטה ועל העבודה עם הספר." ליצירת קשר עם קוקי מוזמנות להיכנס לפייסבוק שלה וגם לרכוש את ההספר. תיאום פגישה והרשמה להדרכה בטלפון 052-2573103.

קוקי ילין

קוקי ילין

מה מיוחד בגישה שלך?

"לאחר עבודה רבת שנים עם ילדים חולים מצאתי דרך אינטגרלית להעצים את כוחותיהם של הילדים הסובלים, בשפה שלהם, מתוך עולם הדימויים שלהם והבנת תהליכי הריפוי בהתאמה לכל אחד ואחת. כמו כן מצאתי שאת דרכי הטיפולית אני יכולה ללמד ולמסור ובכך לעזור ליותר חולים, בארץ וגם ברחבי העולם."

טיפים לנשים עצמאיות

"האדם חי את החיים על פי דמיונו.  לפני שאת מתחילה פרוייקט חדש, דמייני לפירטי פרטים, במחשבה, בדימויים וברגש, איך הוא יצא לפועל כי 'מחשבה יוצרת מציאות'. ככל שתדייקי יותר בדמיון הפרויקט, כך יהיה לך קל לממשו."

"להיעזר במישהו קרוב ברגעי משבר. שיתוף וקבלת תמיכה הם בבסיס ההתפתחות שלך כאדם וכבעלת עסק."

"לחזור להתחלה. מעת לעת להיזכר מה היה החזון של העסק שלך, להתחבר רגשית ולהמשיך הלאה."

ה

קוקי ילין

חוויה משמעותית שהייתה לך כחלק מהעבודה

"כשנה לאחר הוצאת הספר לאור, בעודי עובדת במרץ על הכנת המתודולוגיה שלו במטרה להקנות ידע למטפלים נוספים שיעשו בו שימוש, חליתי בעצמי בלימפומה תאי מנטוס לוקמיה. חוויה שהעמידה אותי בפעם הראשונה בצידו השני של המתרס. מהר מאוד הבנתי שכלי זה שפיתחתי עבור חולים אחרים הוא הכלי שאשתמש בו על מנת להבריא עצמי, לצד הטיפולים הקונבנציונאליים."

איך את צומחת ממשברים?

"אני עושה שימוש מעשי בפרקטיקה שפיתחתי. היא יעילה ואני מאמינה בה. כמו כן אני נתמכת בבני משפחה וחברות, בדיוק כפי שאני עושה עבורם/ן."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"שאני מצליחה להשפיע לטובה: מחולי לבריאות, מייאוש לתקווה, מתקיעות לצמיחה. כשאני מיטיבה עם חייהם של המטופלים שלי, או מטופלים שנחשפים לספר ולכלי העבודה הנלווים לו, אני מרגישה מסופקת מאוד. אני מאוד אוהבת את העבודה עם המטופלים שלי."

רוצות להכיר את קוקי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לפייסבוק שלה וגם לרכוש את ההספר. תיאום פגישה והרשמה להדרכה בטלפון 052-2573103

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה