נשים ועסקים / שירה אהרוני

שירה אהרוני, MA מטפלת באמנות, רוקמת, כותבת ויזמת פרויקטים המשלבים בין טיפול, אמנות, חינוך וקהילה. שירה מטפלת באופן פרטני בקליניקה שלה בקדימה-צורן במתבגרים וצעירים בצמתי חיים, ומלווה הורים ומטפלים בתחילת דרכם.

שירה אהרוני מטפלת באמנות
צילום: איילת לנדאו

איך העסק התחיל?

"העסק גדל איתי וממשיך להתפתח לאור תחומי העיסוק האהובים עליי, בהם הלכתי והתמקצעתי עם השנים. הוא החל מתוך רצון בסיסי שלי כמטפלת באמנות להיות גם עצמאית ולעבוד בקליניקה פרטית לצד המשך העבודה בשטח (כיום אני משלבת בין העבודה בסטודיו ובין עבודה במחלקה לבריאות הנפש במרכז הרפואי 'הלל יפה' בחדרה). אני מוצאת שהאיזון הזה בין השטח ובין העשיה העצמאית מאפשרים לי התפתחות ופרספקטיבה רחבה ועשירה יותר מאשר אם הייתי בוחרת רק באחד מהם.

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה מגוון אפשרויות מעולם הטיפול והאמנות; טיפולים פרטניים באמצעות אמנות לנוער ולצעירים, ליווי הורים, טיפולים קבוצתיים במסגרת תכנית 'צבעים אמיתיים' הניתנת לרכישה על ידי בתי ספר ומוסדות חינוך בלתי פורמליים (מאושרת משרד החינוך), ליווי והדרכת מטפלות באמנות בתחילת דרכן העצמאית או על מנת לייסד פרויקט הקשור לתחום, וגם מפגשי 'רקמת פרא' – היכרות אחרת עם שפת הרקמה במפגשים מיוחדים ומותאמים אישית." ליצירת קשר עם שירה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-4296442.

צילום: איילת לנדאו

מה מיוחד בגישה שלך?

"עקרון העל המנחה אותי בגישה שלי כלפי כל מי שמעוניין לעבוד איתי מוכוון להתאמה מקסימלית באופן אישי, מתוך חיבור אמיתי לכל אדם או לכל משפחה. אני אשה של 'גם וגם' ובכל שירות שאני מציעה גבולות הקשר שונים אך יחד עם זאת גם מאוד ברורים, מדוברים ושקופים. זה מה שמאפשר לי בין השאר להיות יצירתית וקשובה באופן מקסימלי לכל עניין שעולה, לאתגר את מה שמוכר ולאפשר חוויה חיובית של קשר מתוך אמון וכינון משותף של תהליכים מכווני מטרה ברורה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להתייחס אל התחום או הסקטור שאת מגיעה ממנו כנקודת מוצא ולא כאל תחנה סופית – לא להסתפק במה שבדרך כלל עושים אלא לייצר לעצמך נישות חדשות, לחשוב לאן עוד אפשר להגיע עם התחום שאת באה ממנו בשילוב הדברים שאת אוהבת לעשות. לשאוף לייחודיות ולהיות אקטיבית."

"להיות שגרירה של מה שאת עושה – לרובנו יש רושם שאנחנו מבינים מה זה אומר לעסוק במקצוע מסוים וזה לא תמיד מדויק. בתחום שאני מגיעה ממנו יש המון דיסאינפורמציה ורשמים מוטעים (בעיקר חושבים שאני מפענחת ציורי ילדים או מלמדת איך לצייר – מה שאינו נכון בתכלית). לכן אני נוהגת לדבר על התחום גם בסיטואציות יומיומיות לכל מי שמעוניין לשמוע. לא פעם לקוחות חדשים מגיעים בעקבות השיחות האלה ואני מוצאת אותן יעילות שיווקית, לפעמים יותר מאמצעי שיווק קונבנציונליים."

"למצוא אנשים סביבך, שמכירים אותך טוב ויסכימו להגיד לך את האמת על דברים חדשים שאת עושה בלי להסתפק ב'איזה יופי'. להיות עצמאית פירושו גם להחליט הרבה החלטות בעצמך וטוב שיש עוד עיניים ודעות. זה כמובן דורש יכולת הקשבה נקיה ומשוחררת ככל שאפשר מאגו, כמו גם לשחרר רעיונות שהתאהבת בהם או לערוך שינויים כשצריך."

שירה אהרוני מטפלת באמנות
צילום: איילת לנדאו

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"החוויה הכי בסיסית בעבודה עם מתבגרים בטיפולים פרטניים היא גם זו שלא מפסיקה לרגש אותי: השלב הזה בו האמון בי ובטיפול מתבסס, אחרי כמה פגישות היכרות, החשדנות והציניות מפנות את מקומן לטובת עבודה עמוקה ומושקעת של המתבגר.ת, בליווי שלי ובתמיכת ההורים באופן מדויק שמקובל על כל הצדדים. זה רגע של הקלה גדולה לכל המשפחה, ההכרה בכך שיש למתבגר.ת מקום לבוא ככה, בטבעיות, למקום בו אין סילבוס, שיפוטיות או לחץ – אלא מקום לצרכים, למחשבות ולרגשות לעלות ולקבל התייחסות מכבדת, רצינית ומותאמת למטרות, למצב ולקצב האישי. בני ובנות נוער שמתמידים בטיפול לאורך זמן זוכים ללמוד את השפה הזו, שהיא מרכזם של טיפולים נפשיים, של התבוננות פנימה וגילוי הכוחות והמעלות שלהם. זה רווח שנשאר איתם שנים רבות גם לאחר סיום התהליך הטיפולי. מבחינתי זו זכות גדולה להכיר להם את העולם הזה ולעזור להם לגלות בעצמם מקומות רכים בתקופה מרובת קוצים."

איך את צומחת ממשברים?

"אי אפשר למזוג ממיכל ריק – לטפל באחרים במסירות זה מאוד מרוקן ויש לא מעט רגעים קשים, לכן חשוב גם להתמלא כל הזמן. אני נעזרת בתמיכת בן הזוג שלי ובמעגל של חברות קרובות שרובן גם קולגות למקצוע. בנוסף אני מתמידה לקבל הדרכה מקצועית בכל הנוגע לעבודה שלי, וגם טיפול אישי. כשיש משבר נקודתי או דבר שלא הצליח כפי שציפיתי, מבחינתי מטרת העל היא להשאר בתנועה, לברר מה קרה ולהפיק לקחים אבל לא לשקוע ולא לתת לזה לערער אותי בהמשך."

שירה אהרוני מטפלת באמנות
צילום: איילת לנדאו

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"לפני הכל – את האנשים, את העובדה שכל הזמן נכנסים לחיי עוד אנשים המזכים אותי באפשרות לנסות לחולל שינוי והטבה במציאות שלהם. אני אוהבת את שפע ההזדמנויות לגלות גמישות, לייסד וליזום. אני גם מאוד אוהבת את חלל העבודה שלי, סטודיו יצירתי שהוא כמו חנות ממתקים בלתי נגמרת המאפשר לאנשים לגלות בעצמם צדדים חדשים, יצירתיים ומפתיעים, גם אם אמנות או יצירה אינם חלק מהחיים שלהם בשגרה."

רוצות להכיר את שירה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות בטלפון 052-4296442.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה