הטיפים / תכנון שבועי אפקטיבי

 

ענת סרי מנחה סדנאות לארגונים ומלווה נשים למציאת איזון דרך ניהול זמן, כך שיצליחו לעשות את מה שחשוב להן באמת וגם יצליחו לנוח בלי רגשות אשמה. ענת מומחית בניהול זמן ותכנון פרויקטים, בעלת תואר שני מחקרי בעבודה סוציאלית עם רקע של ניהול במגזר החברתי, וכיום מתגוררת בדרום אפריקה עם בן זוגה ושני ילדיהם. 

 

ענת עוזרת לארגונים ואנשים להבין איך להתנהל בצורה יותר טובה. בין אם אלו בעלי עסקים, הורים עסוקים או סטודנטים, יש דרכים שבאמת עובדות לניהול זמן! יש כלים ורעיונות מבוססי מחקר, אפליקציות פלאנרים, וענת תעזור לכם למצוא את השיטה שתתאים לכם, כך שתוכלו לקדם את המטרות שלכם, לנהל את ההרגלים שטובים לכם ובעיקר לארגן את סדר היום בהתאם לסדרי העדיפויות שלכם בחיים. ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולקבוצת פייסבוק שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 050-3380551.

ענת סרי תכנון זמן

טיפים לתכנון שבועי אפקטיבי 

רגע לפני שנגיע לטיפים עצמם, אולי אתן שואלות את עצמכן למה לבזבז זמן על תכנון? נכון שהתכנון כשלעצמו לוקח זמן, אבל בסופו של דבר הוא חוסך לנו זמן ובעיקר עוזר לנו לעבוד על הדברים החשובים ולא להישאב למשימות דחופות. כשיש לנו שבוע מתוכנן אנחנו מודעות למשבצות עליהן יש לנו שליטה ולאלו שלא וזה עוזר לנו להיות מוכנות לבלת"מים או לבקשות שמגיעות במהלך השבוע. כאשר אנחנו יודעות את הבסיס של הלו"ז שלנו, נוכל להתמודד עם שינויים בקלות. התכנון עוזר לנו גם להיות אקטיביות בבחירות שלנו: מה אנחנו רוצות לעשות, מה המיקוד שלנו השבוע, מה הן המשימות שיעזרו לנו להגיע למטרות שלנו השבוע. אלו הטיפים שלי לתכנון שבועי.

זמן קבוע לתכנון: שריינו לעצמכן זמן קבוע ביומן בסוף שבוע העבודה או בתחילת שבוע חדש לתכנן את השבוע. 

תכנון זמן ביומן: אני ממליצה על גוגל קלנדר אבל אפשר גם יומן פיזי. כדי לעשות תכנון שבועי צריך להבין מה יש ביומן שלנו, מה הן המשבצות עליהן אין לנו שליטה כרגע והן צריכות לקרות בזמנים קבועים (למשל שעות הוצאת הילדים, לימודים בשעה קבועה, אימון בשעה קבועה וכדו'). אחר כך נסתכל אם יש דברים שכבר נקבעו, למשל: פגישות, אירועים מיוחדים, אולי יש משהו שקבענו מזמן והוא כבר לא רלוונטי? אחרי שהכנסנו ליומן את כל הדברים הללו נשאל את עצמנו: איזה פגישות אנחנו עוד רוצות לקבוע? האם השארתי מקום לדברים שהכי הכי חשובים לי? וזה הזמן לפנות זמן, למשל עוד אחה"צ לילדים או עוד בוקר לריצה…

תכנון המשימות השבועיות: בדקו את רשימת המשימות שלכן והוציאו מתוכה את המשימות שצריכות לקרות השבוע: משימות שהדד ליין שלהן מגיע השבוע או המשימות העומדות במטרות השבועיות שלי. כל אלו יהפכו יחד להיות רשימת משימות שבועית. 

שריון זמן לעשיית המשימות על פי שעות הריכוז שלכן: הסנכרון יעזור לנו לפנות זמן ביומן לביצוע המשימות עצמן. אפשר להכניס את המשימות פיזית ללו"ז אבל אני דווקא ממליצה להכניס משבצות לעבודה על סוגים שונים של משימות לפי רמת הריכוז שהן דורשות ולפי הנושא. למשל אם אתן רוצות ללמוד משהו חדש אז תשריינו משבצת זמן ללמידה בבוקר כשאתן מרוכזות. אם ברשימת המשימות יש הרבה טלפונים ומשימות בירוקרטיות שדורשות מעט ריכוז אז נעשה משבצת לעבודה על משימות מהסוג הזה בשעות הצהריים כשאתן פחות מרוכזות. 

התבוננות ורפלקציה על השבוע שהיה ועל זה שיהיה: רגע לפני שאת מסיימת את התכנון תסתכלי רגע על השבוע שנגמר ותשאלי את עצמך אם עשית את הדברים כמו שתכננת. למה לא? למה כן? מה עזר לך לעמוד במשימות שלך ומה לא? לגבי השבוע שיהיה התבונני בלו"ז המתוכנן ותשאלי את עצמך: האם הלוז משקף את סדרי העדיפויות שלי? האם בתוך רשימת המשימות זכרנו להכניס גם את הדברים שחשובים לנו במיוחד? או רק את הדחוף? האם הכנסנו משימות שבאמת נוכל לעמוד בהם או שהגזמנו? האם זכרנו להכניס זמני אוורור ו"באפרים" בין משימות? בדקי שלא שכחת להכניס דברים "שקופים" שאנחנו נוטות להתעלם מהזמן שהם לוקחים: זמן נסיעות בין פגישות, מטלות הבית (אני אוהבת לקרוא להן משימות שקופות) וכדו'. 

אם תעבדו לפי הטיפים הללו כל שבוע אני בטוחה שתצליחו להיות אפקטיביות יותר ולעמוד במטרות החשובות לכן לאורך זמן. ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולקבוצת פייסבוק שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 050-3380551.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה