נשים ועסקים / סלעית זנו

סלעית זנו מעצבת זרי פרחים מנייר בעבודת יד ובעלת העסק "פורח לעד" – פרחי נייר מהלב לאירועים וללקוחות פרטיים.

סלעית זנו עיצוב פרחים מנייר

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל לאחר אשפוז ארוך וקשה בשיקום בבית החולים שיבא – תל השומר, שם נחשפתי לעובדה שאסור להכניס פרחים אמיתיים לכותלי בית החולים. את הזר הראשון עיצבתי לחברה שהייתה איתי בבית החולים, ולאחר השחרור עיצבתי זרי פרחים מנייר לצוות שטיפל בי טיפול מסור במשך כל התקופה. שם התחיל להבשיל הרעיון של העסק, מתוך הרצון לנסות למצוא דרך לעצב פרחים שיוכלו להיכנס לכל מקום ובעיקר למקומות שאליהם אסור להכניס פרחים  אמיתיים."

כמה מילים על העסק 

"פורח לעדפרחי נייר מהלב נולד מהרצון שלי לקבל פרחים במהלך האשפוז. כל זר שקבלתי נלקח לעמדת אחיות, אז חשבתי לעצב פרחים מנייר שיוכלו להיכנס לכל מקום, לא יצטרכו טיפול מיוחד ויישארו יפים לאורך זמן. כיום אני מעצבת פרחים לאירועים פרטיים ועסקיים, ולכל מי שמעונין לשמח את היקרים לו. הפרחים עמידים ונשארים לאורך זמן ללא טיפול מיוחד." ליצירת קשר עם סלעית מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

סלעית זנו עיצוב פרחים מנייר

סלעית זנו עיצוב פרחים מנייר

מה מיוחד במוצרים שלך?

"העיצוב של זרי הפרחים שלי מנייר יכול להתאים לכל אחד. אני מעצבת זרי פרחים לפי הדוגמאות שיש באתר וגם זרים ייחודיים בהזמנה ובהתאמה אישית ללקוח, לפי צבעי וסוגי פרחים שהוא בוחר. את האגרטלים של הפרחים אני מכינה מקופסאות שימורים, כדי לשמור מעט על איכות הסביבה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"חשוב לתכנן את המשימות ואת לוח הזמנים בכל יום בצורה מסודרת. אני לא עובדת עם רשימות כתובות כי זה מלחיץ אותי, אבל כל ערב אני מחליטה מה המשימות בהן ארצה לטפל למחרת."

"כשאנשים שאתם מכירים וגם כאלו שלא נותנים לך עצה לגבי ההתנהלות של העסק, חשוב להקשיב, אבל בסופו של דבר לקחת רק את מה שמתאים לך ולעסק שלך."

"לבחון כל הזדמנות בעין אובייקטיבית. גם אם מישהו מציג הזדמנות למכירות טובות, צריך להיות מוכנה לכל תרחיש."

סלעית זנו עיצוב פרחים מנייר

סלעית זנו עיצוב פרחים מנייר

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה 

"לפני כמה זמן עיצבתי זרי פרחים למרכזי שולחן בחתונה של חברה. הכלה והחתן איפשרו לאורחים לקחת את הזרים הביתה בסוף האירוע, ובסוף האירוע לא נשאר אף זר אחד. אימה של הכלה אמרה לי שלא נשאר לה זר, והבטחתי שאכין לה זר בשבילה. מאוד התרגשתי מהידיעה שאהבו את הזרים שלי ולקחו אותם מהאירוע."

איך את צומחת ממשברים?

"מכל קושי או מכשול אני מסיקה מסקנות ולומדת מהטעויות שעשיתי. אני מעדיפה להסתכל על הדברים שלמדתי מכל אתגר שבו נתקלתי ומאמינה שכל מה שקורה לי לטוב ולרע משנה ומעצב אותי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לעצב פרחים חדשים וזרים חדשים מניירות בצבעים ושילובים שלא ניסיתי, אני אוהבת לראות את התגובה של אנשים שרואים את הזרים מרחוק וחושבים שהם מפרחים אמיתיים, וכשהם מתקרבים ומגלים שהפרחים עשויים מנייר הם לא מאמינים, וזה מרגש אותי כל פעם מחדש."

רוצות להכיר את סלעית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה