עיצוב מרחב ציבורי / רוני שגב

רוני שגב היא מעצבת פנים בתחום העסקי-מסחרי, מומחית בעיצוב מלונות, יחידות אירוח ומקוואות עם 30 שנות ניסיון בתחום העיצוב, 16 מתוכן כעצמאית בעלת משרד משלה. רוני יוצרת חווית עיצוב על ידי שילוב של ריחות וצלילים בהתאם לאופי החלל. זה הסיפור של אחד הפרויקטים שלה. ליצירת קשר עם רוני מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

צילום: אלכס פרלמן
עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן
עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן
עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן
עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן

כמה מילים על הפרויקט

"זהו פרוייקט עיצוב מקווה טהרה בישוב בורגתה בעמק חפר. שטח המקווה 120 מ"ר. רב היישוב חילוני, והמקווה הוקם על מנת לשמש את נשות הישוב שכן מקפידות על טבילה ורחוקות גאוגרפית מהמקוואות האחרים. הפרוייקט הוא יוזמה של המועצה הדתית של עמק חפר ואני הגעתי בשלב שהשלד כבר היה בנוי, ללא חלוקת פנים. התבקשתי, לעבור על התוכניות, לראות האם חלוקת הפנים המתוכננת אכן מתאימה וכמובן לעצב מקום מכבד ומזמין."

מה מיוחד בפרויקט הזה?

"החשיבה העיקרית שליוותה אותי לאורך הפרוייקט הייתה ליצור מקום מזמין, נעים ומכבד עבור הנשים הטובלות, היוצר עבורן חוויה כזו שתגרום להן לחכות שיגיע כבר החודש הבא על מנת להגיע שוב, ולעצב מקום שיהיה קל לתחזוקה ופונקציונאלי. בחירת החומרים הייתה קפדנית מאוד, והרבה מאוד מוצרים וחומרים שהיו אולי יפים יותר, סוננו לאורך התהליך, כיוון שלא עמדו בקריטריונים של עמידות / פונקציונליות / התאמה לחלל עם רטיבות."

צילום: אלכס פרלמן

על מה שמת דגש בפרויקט?

"בעיצוב מקווה, חשוב מאוד לשים דגש על חומרים איכותיים, שלא נהרסים מלחות, רטיבות ומים. מכיוון שרציתי ליצור אוירה של צמחיה טרופית, השתמשתי בחומר פלסטי מיוחד שעמיד לרטיבות ולמים ועליו הודפסה הגרפיקה. לחיפוי הרצפה בחרתי אריחים בצורה של משושים עם גימור מט ולא אחיד, על מנת לדמות אבני משושים בטבע ועדיין ליצור מקום פרקטי לתחזוקה ועמיד לאורך זמן. להשלמת המראה שילבתי גופי תאורה מיוחדים של מעצב התאורה אריאל הורוביץ, גופי התאורה עשויים 'שרוול' צבעוני סרוג ובתוכו עיגול תאורת לד גדול. הגופים האלו, הזכירו לי פירות טרופיים צבעוניים ונדירים."

מה הסגנון שנבחר בעיצוב החלל?

"כיוון שמדובר בישוב חילוני, החלטתי ללכת על סגנון 'טרנדי תל אביבי'. משהו ששואב במראה קצת מהברים התל אביבים – ולכן הכנסתי בריהוט עץ ממוחזר, תאורה שונה ובטון."

עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן
עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"העבודה שלי מתחילה תמיד בתהליך של בניית לוח אוירה/השראה. בדמיון שלי, ראיתי לילה זרוע כוכבים, אישה פוסעת לאיטה בתוך סבך צמחייה, ולבסוף מגיעה למעיין עם מים צלולים וכחולים, נכנסת אליו וטובלת. החלום הזה, היה ההשראה למקווה. אבל חלומות לחוד, ומציאות לחוד… בפרויקטים ציבוריים, יש הרבה מאוד מגבלות, וכמובן, תמיד קיימת מגבלת תקציב רצינית. אבל אני מאמינה שתמיד חשוב לחלום גבוה, שיהיה מאיפה לרדת. אז תיקרה בכחול כהה עם נוריות לד קטנים שכל כך רציתי שתהיה מעל בור הטבילה לא היה ניתן לעשות, אבל את האווירה האחרת, ותחושת ההתנתקות של הנשים מהרגע שהן נכנסות למקווה-  בזה הצלחתי. והתודות וההתלהבות מצד הטובלות לא מפסיקות להגיע."

טיפים לעיצוב חלל המתנה ציבורי

"חשוב מאוד שהתאורה תהיה נעימה. לא תאורת תקרה מציפה, אלא תאורה יותר עם הילה או ממוקדת."

"חשוב שהישיבה תהיה נוחה, לא כזו ששוקעים בה, אבל גם לא כיסאות קשוחים, ומומלץ שיהיה ניחוח בחלל שמייצר רוגע ושלווה."

"כל חומרי הטקסטיל בחלל חייבים להיות כאלו שנוזלים אינם נספגים בהם בכלל, או לפחות לא בקלות, ושניתן לנקות אותם בקלות רבה."

עיצוב מקווה בורגתה רוני שגב
צילום: אלכס פרלמן

רגע מרגש שהיה בפרויקט

"הרגע, או הרגעים המרגשים ביותר, אלו אותם הודעות וואטסאפ ושיחות טלפון מנשים שטבלו במקום וכל כך נהנו, שהתאמצו להשיג את המספר שלי, על מנת להודות לי ולספר על החוויה המיוחדת שהייתה להם במקום. אין משמח מזה!"

מה את לוקחת איתך לדרך מהפרויקט?

"חשוב ללכת אחרי החלומות בלי לחשוש, וגם אם בסופו של דבר רק חלק מהחלום מתממש בגלל אילוצים שונים, עדיין, זה לוקח את העיצוב למקומות אחרים, מעניינים יותר, וייחודיים יותר."

מה פרויקט החלומות שלך?

"לעצב מלון בוטיק מא-ת."

המלצה על פריט או על בעל מקצוע

"אני ממליצה על אבי אריאלי, ספק טפטים שמלווה אותי כבר שנים ארוכות, ועל חנות תאורה בחיפה בשם 'סוהו' – אלופים בשירות גם לאחר הרכישה ויש להם גופי תאורה יפים ומגוונים, וגם מוכרנים שבאמת יודעים מידע רב על תאורה."

ליצירת קשר עם רוני מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה