נשים ועסקים / שגית בכנר

שגית בכנר היא יועצת עסקית המתמחה בשיווק וטיפוח לקוחות. הערך המנחה אותה הינו "העזה": להעז, ליזום, ליצור ולשנות בלי פחד, חשש או דפוס חשיבה מקובע. מתוך התשוקה, האמונה והניסיון שלה בתחום השיווק ובתחום טיפוח הלקוחות נולדה היוזמה לייעץ וללוות בעלי ובעלות עסקים. משנת 2019 עוסקת שגית בתהליכי ייעוץ וליווי עסקי ושיווקי עם מגוון רחב של לקוחות, והחל משנת 2020 היא גם מנכ"לית שותפה באיגוד המרקום (MARCOM) הישראלי.

שגית בכנר יועצת עסקית

איך העסק התחיל?

"על כוס קפה, ממש ככה. נפגשתי עם חברה שהיא עצמאית לקפה בסוף חופשת הלידה של בני עידו, בשלב בו התחלתי לשלוח קורות חיים ולחפש את עצמי שוב בעולם העבודה. התחלנו לדבר על העשייה ועל מה שעשיתי לפני הלידה, וברגע אחד היא פשוט ביקשה שנתחיל לעבוד ביחד, שאעזור לה לשווק את העסק שלה, וכל השאר היסטוריה."

כמה משפטים על העסק

"אני יועצת עסקית מתמחה בשיווק וטיפוח לקוחות. אני פונה לנשים עצמאיות בעלות עסקים עם לקוחות קבועים, המבינות שאחד הדברים החשובים בעסק הוא הלקוחות הקיימים, והן רוצות בראש ובראשונה לטפח את הקשר איתם, להיות אלו שיוזמות את המהלכים מולם ולא לחכות שהלקוח יפנה. אני כאן בכדי ללוות את בעלת העסק לאורך התהליך כולו ולא רק כדי לכתוב את התוכנית ללא שום פיקוח או הכוונה במהלך ביצועה."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"לכל בעלת עסק יש צרכים שונים, רצונות אחרים, תובנות וקול פנימי שמכוון אותה. אני לא מאמינה באסטרטגיות גנריות ועל כן אני שמה דגש על התאמת התהליך ושיטות העבודה לעסק ולבעלת העסק. הבנתי שהשילוב המנצח של הידע האקדמי והניסיון הרב שצברתי הם הנוסחה שבעזרתה מתגברים על כל משימה ואתגר. כחלק מתהליך הייעוץ אני יוצאת לשטח, הופכת כל אבן ושואבת את כל המידע הדרוש לגיבוש האסטרטגיה ובחירת הטקטיקה המותאמת לעסק."

שגית בכנר יועצת עסקית

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"חיוך קודם לכל!"

"אנחנו לא יודעות מה עובר על האחר, אנחנו יודעות רק חלק מהתמונה, רק מה שאצלנו. ולכן חשוב להיות סובלניות כלפי הצד השני."

"חשוב הוא ללמוד מהטעות ולא להתעסק בלכעוס על עצמנו."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"התקופה האחרונה טרפה את כל הקלפים. כל התאוריות והמודלים העסקיים שאני מכירה ועובדת על פיהם הפכו להיות לא רלוונטיים. בניית תוכנית עסקית לתקופה ארוכה? מי זוכרת מה זה בכלל? הרגשתי בתקופה הזו שאני חייבת לשנות את קו המחשבה שלי, בשבילי ובשביל הלקוחות שלי. לחשוב אחרת, לחשוב כאן ועכשיו. היה עלי לתכנן תוכניות ולדעת שבכל רגע הן יכולות להשתנות, כאן באו לידי ביטוי המחשבה מחוץ לקופסה וצורת העבודה הדינמית בצורה הכי מוחשית. בתום הסגר הראשון ראיתי איך לאט לאט כל העסקים שליוויתי בתקופה המאתגרת הזאת חוזרים לסוג של שגרה (עד כמה שהיה ניתן) אחרי התאמות נדרשות שביצענו. ללוות בעלות עסקים בזמן משבר ולראות אותנו צולחות אותו יחד נותן לי את הריגוש ואת הידיעה שמצאתי את הייעוד שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל לוקחת לעצמי יום חופש, עוצרת את העשייה ונושמת. ואז אני מנסה להפוך את המשבר להזדמנות – בוחנת מה לא עבד, לא צלח ומנסה לשנות, מחשבת מסלול מחדש."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרגע הזה שכל החלקים מתחברים להם, שהתוכנית שכתבנו מתחילה לקבל צורה של ממש. אני אוהבת את האתגר לחשוב כל פעם מחדש מחוץ לקופסה כי שום תוכנית לא יכולה להתבצע פעמיים."

רוצות להכיר את שגית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ללינקדין ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה